| DDianaa a întrebat:

Am si eu o intrebare: Este o rusinos sa porti ochelari?
Am fost cu iubitul meu astazi la un control si lui i-a gasit o dioptrie foarte mica. Si i-a recomandat sa poarta ochelari intre 6 luni si maxim un an pentru a rezolva problema. Si el a refuzat sa poarte ochelari, deoarece se face de ras.

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Nu trebuie să gîndească așa, dacă găseste o ramă care să se potrivească cu forma feței lui, atunci va arăta bine, iar chiar dacă nu, ochelarii nu îi porti de frumusețe, ci dn cauză că ai probleme, momentan la el nu sît probleme mari, ci este o corectie, el ar trebui să le poarte, altfel va ajunge la probleme grave.

| Heather2001 a răspuns:

Si eu am ochelari si nu-mi sta rau cu ei! deci mi se pare o prostie sa-ti fie rusine sa ii porti, Mai ales daca chiar ai nevoie de ei

| Diux96 a răspuns:

Ce Doamne Fereste ii cu mentalitatea asta?
Normal ca nu te faci de ras daca porti ochelari. poate cauta niste rame care sunt la moda.si cu care ii sta bine.dar daca vrea sa aiba probleme cu ochii pe viata.alegerea lui.dar daca totusi nu vrea ochelari. exista lentilele de contact