| Geo_5433 a întrebat:

Am si eu o intrebare fostul meu prieten vrea sa facem dragoste. ce i-as putea zice pentru a-l convinge ca nu e bine

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa-i spui in primul rand ca nu e bine, mai ales daca spui ca este "fostul". Daca erai impreuna cu el mai era cum mai era, dar asta... dar nu trebuie sa-i dai lui explicatii, pana la urma raspunsul este "nu!" si nu trebuie sa-l motivezi, nu ai nici o datorie fata de el.

| gigiro a răspuns:

Pai daca e fostul,nu inteleg cum iti cere acest lucru,sau te conditioneaza cumva:ramanem prieteni daca facem sex! Daca asa este,uita-l! Asa ceva nu se face, dimpotriva, trebuie sa-ti respecte dorinta.

| ionika17 a răspuns:

Daca este fostul prieten cum mai vrea sa mai faca dragoste cu tine?! Lasa-l in pace, spune-i ca ai prieten si ignora-l! Pa, pa

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Tu chiar ai nevoie sa te justifici pentru ceva ce nu vrei? Sau vrei, dar nu stii daca sa stai sau sa te impiedici? De fapt care e intrebarea?

| andra_3498 a răspuns:

Daca tine la tine i spui sa aiba rabdare cu tine.ca inca nu e timpul si sa mai asteptati o perioada de timp sa vedeti daca merge realtia:*big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca fostul tau prieten stie ce vrea! Tu stii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă este fostul de ce ai accepta aşa ceva? Şi în plus este nesimţit vrea să profite.
Bye bye.

| Geo_5433 explică:

Mersi mult pentru sfaturi oricum raspunsul meu e nu dar vreau sal cunving si pe el ca sa nu ma mai streseze