| Adrianoo_Stefanoo_1993 a întrebat:

Am si eu o intrebare in urma cu ceva timp eu si prietena mea ne-am jucat in pat si mi-am frecat penisul de vaginul ei si nu stiu daca am avut lichid seminal pe el mentin ca nu a avut loc penetrarea si ea inca este virgina..Este posibil ceva?

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Ce sa ma maturizez ma? laughing la tine maturizarea vine odata cu atrofierea capacitatii de judecata? Ce ma face asa imatur? Ca imi sustin propria opinie si ca nu inghit orice poveste de 2 lei care mi-o arunca cineva in fata? Crede-ma ca n-ai tu maturitate cat am eu in unghia de la degetul mic de la picior(tind a mentionez ca nu mai am unghie acolo). Nu te pripi sa judeci oamenii, mai ales pe un site ca asta unde toti is mari experti si dau unele din cele mai tampite raspunsuri pentru o funda proasta. Eu zic in primul rand sa fim oameni si sa incercam sa-l ajutam daca putem pe cel ce pune intrebari si sa nu luam toate bazaconiile de pe google si sa le trantim aici si sa le numim cultura generala.

27 răspunsuri:
| Feliciann a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic, dar de ce nu iai scapato in scoica?

| Jeryko a răspuns:

Poi ori o penetrezi ori nu... Ea a crezut ca o so dezvirginezi si tu ai dezamagit-olaughing.Nu nu e posibil nimic stia linistit

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat ( sperma = lichidul seminal ), atunci şansele sunt MICI - dar NU inexistente!

În cazul în care nu folosiţi prezervativul, CHIAR dacă nu ai ejaculat, EXISTĂ un "risc" ( de sarcină ) mai MIC - datorat lichidului preseminal, care POATE conţine spermatozoizi!

Lichidul preseminal este un lichid care iese cu "ceva" timp înainte de ejaculare şi POATE conţine spermatozoizi - numărul lor DIFERĂ în funcţie de mai mulţi factori : nivelul de excitaţie ( înainte de a ejacula ), un eventual sex oral practicat înainte, etc. - şi POATE produce sarcină ( mai ales dacă se află în perioada fertilă )!

Bine-nţeles, dacă acel lichid preseminal ajunge ( e eliberat ) la intrarea în vagin şi intră în contact cu secreţia vaginală - astfel unii spermatozoizi POT fi "atraşi" în interiorul vaginului!

Acum depinde şi de parteneră, de motilitatea spermatozoizilor, etc!

Deci, RISCUL de sarcină ar fi ( aşa cum spuneam mai sus ) de 5-10 % ( dacă nu ai ejaculat ) - şi se datorează acelui lichid preseminal!

Cam asta ar fi...

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru bursuc001):

Si tu spui ca ar putea ramane insarcinata virgina? laughing Felicitari ai descoperit cum o aparut Cristosu pe lume rolling on the floor Cum sa ramana insarcinata daca nu s-a rupt himenu doamne rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Foarte simplu, daca el ejaculează pe vaginul ei și se scurge înăuntru se poate... șansele sunt 1 dintr-un milion da sunt.

| bursuc001 a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Eşti "BUN" băieţaş, dă o căutare pe Google şi mai documentează-te., apoi mai discutăm!

Apoi, ruperea himenului NU are NICI o legătură cu posibilitatea de a rămâne însărcinată!

Fata/femeia RISCĂ să rămână însărcinată dacă spermatozoizii ajung în vagin - NU contează modul în care ajung acolo!

Dacă cel PUŢIN un singur spermatozoid ( din milioanele conţinute în cantitatea de spermă ejaculată la un singur "număr" ) ajunge să fecundeze ovulul - e gata SARCINA!

Şi n-are nimic cu RELIGIA - dacă NU şti ce vorbeşti, mai bine ABŢINETE!

Documentare PLĂCUTĂ!

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru bursuc001):

Uite aici documentatie si ce spune o rezidenta la ginecologie happy

"constat cu stupoare ca asa zisa cultura generala e la pamant! virgina gravida: RAR! fara contact sexual nu se poate, si cu tot himenul elastic! nu va mai amagiti, cum naiba sa zburde in cada cu apa spermatozoizii tocmai in vaginul fetei! v-ati uitat prea mult la filme SF! nu se poate asa ceva, va spune o rezidenta in ginecologie asta! si apropo, cine e doamna sexolog renumita, pentru ca vad ca e zero barat la capitolul sexologie!"
Dupa cum spuneam e o absurditate sa crezi ca poate trece spermatozoidul prin himenul intact. Astea is doar mituri ca si femeia inseminata cu glontele si faza cu ejaculatul in cada. O femeie poate ramane gravida DOAR DACA himenul este rupt sau perforat! Sa nu ne dam toti sexologi acum si experti in spermii doar pentru o funda si sa ne intoarcem cu picioarele pe pamantwinking

| bursuc001 a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

BUNĂ "documentaţia" ta - exprimă EXACT ce susţineam EU!

Citeşte cu ATENŢIE : Chiar tipa respectivă preciza, citez : "RAR" - deci, NU IMPOSIBIL!

Eu spuneam că e posibil, dar foarte RAR!

Apoi, în răspunsul citat de tine era vorba despre ALTCEVA : era vorba despre spermatozoizii aflaţi în apa din cada de baie - în care, de obicei, se află şi săpun/şampon/gel de duş, iar apa este caldă/fierbinte!

Toate acestea DISTRUG spermatozoizii ( sau, în cel mai uşor caz, le influenţează motilitatea )!

Astfel că, în acea situaţie, virgina NU prea are cum să rămână însărcinată!

În situaţia întrebării de mai sus, CONTACTUL dintre spermatozoizi şi lichidul vaginal POATE fi DIRECT, deci e posibilă o eventuală sarcină ( în anumite condiţii "specifice" RARE - dar NU inexistente )!

Apoi, referitor la "sursa" ta de documentare - tipa poate fi o OARECARE ( nu neapărat o "rezidentă în ginecologie" ) - la fel ca şi, tipa "sexolog" CRITICATĂ, deci NU este RELEVANT!

Şi UITĂ-TE "puţin" în sistemul MEDICAL, în specialitatea ginecologie - că te CRUCEŞTI câţi "specialişti" sunt angajaţi/practică prin policlinici/spitale, doar văzând câte TÂMPENII fac "unii" - bine-nţeles, NU generalizăm ( fiecare pădure are uscăturile ei )!

MATURIZEAZĂ-TE ( şi foloseşte la "documentare" articole ştiinţifice, NU păreri date AIUREA pe diverse siteuri )!

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru bursuc001):

Mie sa-mi explici cum pana mea trece spermatozoidu ala nenorocit prin himenu intact ca nu e batman si nici pokemon sa poata da driluri in himenu ala. Ce face, intra prin canalu urinar si creste copilu in vezica. Sansele is NULE. Cel care o venit cu ipoteza e un om nu cu mult mai destept ca voi, incat sa credeti ca e posibil asa ceva. Sa-l vad eu pe ala nascut din femeie virgina ca daca tot is cazurile astea posibile. Acum mai urmeaza sa-mi spui ca femeile se pot autofecunda ca soparlele oh go on Cat despre ce ai gasit tu pe net, is povesti de batut covoare happy

| bursuc001 a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Maturizează-te!

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru bursuc001):

Ce sa ma maturizez ma? laughing la tine maturizarea vine odata cu atrofierea capacitatii de judecata? Ce ma face asa imatur? Ca imi sustin propria opinie si ca nu inghit orice poveste de 2 lei care mi-o arunca cineva in fata? Crede-ma ca n-ai tu maturitate cat am eu in unghia de la degetul mic de la picior(tind a mentionez ca nu mai am unghie acolo). Nu te pripi sa judeci oamenii, mai ales pe un site ca asta unde toti is mari experti si dau unele din cele mai tampite raspunsuri pentru o funda proasta. Eu zic in primul rand sa fim oameni si sa incercam sa-l ajutam daca putem pe cel ce pune intrebari si sa nu luam toate bazaconiile de pe google si sa le trantim aici si sa le numim cultura generala.

| Azµre a răspuns:

Nu stai liniștit.

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică (pentru Azµre):

Da dar daca nu au intrat am citit pe net ca poate sa ii intre in vagin...crying

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică (pentru Azµre):

Se poate sa intre acel spermatozoid din lichidul seminal in vagin?crying

| vallyxx a răspuns:

Daca e virgina nu iti fa griji...nu va ramane insarcinata laughing

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică:

Deci Sa inteleg oameni buni, Este posibil dar rar cum pot sa imi dau seama daca este insarcinata?sad

| JustDoIt456 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

Pai luati un test de sarcina. Am patit-o si eu cu prietenul meu, el m-a atins acolo jos dar nu a avut loc penetrarea, asta s-a intinplat acum vreo 5 luni, nu am patit nimic. Succes si voua. Sper sa fir bine. :*

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică (pentru JustDoIt456):

Si are o limita testul cam cand l-as putea face oricand stiu ca dupa 1 saptamana dupa ciclu.dar pot sa-l fac si acum sau oricand ca ea mi-a spus ca ieri a avut o stare de greata...si azi o dor sanii.

| JustDoIt456 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

Da cind trebuie sa aiba ea menstrutie? A avut sau urmeaza sa aiba? Pe mine ma dor sinii in fiecare luna cu 2, 3 zile inainte de menstruatie. Si cind a avut loc mai exact acea atingere a voastra?

| JustDoIt456 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

Cin se face testul nu stiu exact...m-am mai uitat pe net si o doamna scrie ca la minim 21 de zile se face cu urina de dimineata.

| bursuc001 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

Aşteaptă să vezi dacă îi vine menstruaţia - iar dacă NU vine ( întârzie mai mult de 1 săptămână, faţă de întârzierea normală ), atunci FACE test de sarcină ( iar dacă rezultatul e neconcludent : liniuţă/e incomlete, greu vizibile, posibile „umbre" etc., atunci se REPETĂ testul la 3-5 zile )!

În cazul unui ciclu neregulat, este PREFERABIL să se REPETE testul de sarcină la 3-5 zile după primul!

Te duci la farmacie şi cumperi 1-2 teste de sarcină, test tip "stilou" ( analiză pe bază de urină, NU de sânge sau altele ) - au un preţ mediu de 10 lei/test ( NU cumperi din cele mai ieftine, că sunt şi cu vreo 4-5 lei, DAR nici cele mai scumpe )!

ÎNAINTE de a face testul, seara anterioară ( sau dimineaţa devreme ) - deoarece testul se face din PRIMA urină de dimineaţa - CITEŞTI cu atenţie INSTRUCŢIUNILE, şi le urmaţi ÎNTOCMAI, în special TIMPUL de control ( trebuie verificate EXACT la timpul indicat, NICI mai repede, dar nici mai târziu, deoarece testul va fi NECONCLUDENT )!

Pentru alte detalii, vezi articolul de la linkul : http://www.contraboli.ro/cum-se-face-un-test-de-sarcina/

În GENERAL, testul de sarcina trebuie facut dupa macar 1 saptamana de la intarzierea menstruatiei sau dupa macar 3 saptamani dupa un contact sexual neprotejat. Daca il faci mai repede si rezultatul e pozitiv inseamna ca embrionul s-a implantat repede, dar daca e negativ nu inseamna ca nu exista sarcina.

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică (pentru JustDoIt456):

Nu mai stiu ca a fost putine si nu stiu cand...mam decis ca maine sa ii fac un test happy de sarcina si ii mai fac unul dupa menstutie ca ii pe 12 iulie menstrutia ei si trebuie sa intarziu 1 saptamana? sa fie probleme sau mai putin?

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică (pentru bursuc001):

Si daca nu are probleme cu intarziere si ii normal ara trebui sa mai fac testari?

| bursuc001 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

NUUU, puteţi sta liniştiţi!

Oricum, spuneam de la început că PROBABILITATEA de a rămâne însărcinată este FOARTE mică - şi DOAR dacă au ajuns spermatozoizi la intrarea în vagin...

| JustDoIt456 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

Daca intirzie 10 zile mi se pare, ar trebui sa-ti faci griji. Daca vine menstruatia trebuie sa stai linistit. Sunt multi care spun ca unele femei in primele luni de sarcina au menstruatie, dar in cazul vostru eu zic ca este imposibil, mai ales ca nu a avut loc penetrarea. Tu stai linistit si spune-i si ei. Eu am trecut prin asta. Stiu cum e. Eram intr-un stres nebun. aveam deja imprsia ca ma simt grea la burta big grin big grin big grin. Asta era doar in subconstientul meu. Si da, am simtit si eu ca parca imi erau tari sinii atunci, ei de fapt nu erau, eu eram prea speriata si aveam in cap tot felul de lucruri. O sa fie bine. Si ca sa va invatati minte cum ne-am invatat si noi big grin big grin data viitoare sa fiti precauti.

| Adrianoo_Stefanoo_1993 explică (pentru JustDoIt456):

Da stiu azi am facut testul de sarcina si a iesit negativ am fost la ea acasa cand s-a trezit si saptamana vitoare vom vedea menstruatia momentan ne-am linistit...vom vedea pe 12 sau pe 9 cand ii mai vine ei! Multumesc frumos pentru ajutor Nu puteam sa fac testul fara voi! RESPECT

| JustDoIt456 a răspuns (pentru Adrianoo_Stefanoo_1993):

Cu mare placere. Ma bucur mult ca este bine. Doar un om care a trecut prin aceasta poate intelege cum este. Bafta in continuare. O relatie cit mai frumoasa. :*