| misumihai00 a întrebat:

Eu si prietena mea ne-am jucat putin ( ea este virgina ) si eu doar mi-am pus penisul in zona, nu l-am introdus sau ceva, doar l-am frecat pe acolo, insa ma tot gandeam daca e posibil sa ramana gravida... din cauza lichidului seminal. Nu mi-am dat drumul sau ceva, insa i-a intarziat putin ( ea oricum il avea cam dereglat ) si apoi a venit doar 3 zile destul de mult. A facut si un test de sarcina barza, insa nu de dimineata, dar a iesit negativ. Totusi nu sunt inca sigur, e vreo sansa ca ea sa fi ramas gravida?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza descrierii facute se poate aprecia ca NU poate exista o sarcina in asemenea conditii. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, insa care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja informata ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie stiut ca fata/femeia poate sa ramana gravida NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment.Tu/ea esti singura/singurul care stie precis/exact in ce moment al ciclului menstrual a fost intretinut jocul sexual amintit pentru a putea sa stii si sa apreciezi daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcini in cazul tau. In concluzie probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. Multa sanatate!

| misumihai00 explică (pentru corbulalbrosu):

Avea aplicatia aia pentru menstruatie, iar ea indica mediu pentru o sansa a sarcinii

| corbulalbrosu a răspuns (pentru misumihai00):

Joaca cu focul, uneori poate scapa de sub control. Si urmarile pot fi dintre cele mai neplacute. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ai penetrat-o și nu ai ejaculat în ea, nu poate sa rămână gravidă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sanse o. Chiar nu ai de ce sa ti faci griji.

| 90210 a răspuns:

Nu

| Andrei1400 a răspuns:

Nu