| anonim_4396 a întrebat:

inca nu am avut contact sexual.doar mici "atingeri"... mi-a intarziat ciclul o saptamana... el nu a ejacuat deloc...sunt racita si ma gandesc ca e din cauza asta... ce mi se intampla? sunt si stresata din cauza asta.

4 răspunsuri:
| Georgiana2905 a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual atunci grija unei sarcini nedorite este stearsa. Probabil raceala si stresul. Din cauza stresului mi. a intarziat si mie cam 2 saptamana. Nu iti fa griji.

kratos
| kratos a răspuns:

Stesul ti-a facut sa-ti intarzie ciclul daca intr-un an ai 10, 11, 12 cicluri este ok. Probabil esti stresata! Incearca sa-ti revi.

| utzuman2006 a răspuns:

Acele "mici atingeri" cum le numesti tu probabil ca ti-au creat o stare de culpabilitate ( vinovatie ) care iti genereaza starea de stres...
Relaxeaza-te cu muzica ambientala, citeste carti bune si descopera in continuare frumusetea unei vieti pe care o ai inainte...

| marriutza a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta...imi era frica sa nu raman insarcinata... dar mi-a venit ciclul ezact pe 31... ultima zi.happyhappyhappy