| gogu_7651 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care la iubita mea ii e frica, facand dragoste poti slabi sau ingrasa? mentionez ca e virgina, Ne dorim mult sa incepem viata sexuala dar eu vreau sa fie fara prezervativ dar ea vrea protejat credeti ca o sa apara discutii si certuri pe tema asta? va multumesc

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu va slabi si nu se va ingrasa. Daca tu vrei fara prezervativ, va trebui sa va faceti amandoi analize (pa banii tai, desigur), fiindca multe boli care se transmit pe cale sexuala se pot lua si altfel (de pe instrumentar medical, stomatologic, de frizerie, manichiura, tatuaj). Asadar, amandoi va faceti minim: HIV, virusuri hepatitice B si C, HPV, sifilis, Chlamydia.
Apoi partenera ta trebuie sa mearga la un medic de planning familial pentru a alege o alta metoda de contraceptie (daca nu vreti copii imediat, desigur).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu conteaza daca slabeste sau nu, conteaza sa nu va treziti cu un bebe la ce mentalitate ai tu!

Cum sa nu te protejezi frate?! Mai ales ca esti incepator, abia o sa te poti abtine sa nu ejaculezi la prima penetrare...hee hee

Nici macar esentialul nu il sti?

Ma rog, daca vreti un bebe e partea a 2-a. Sa va traiasca (de pe-acum)!

| lextim a răspuns:

Hei, cu asta nu-i de joaca. daca si tu esti virgin fara experienta folositi prezervativ. ce vrei copii?
de la sex slabesti nu te ingrasilaughing cati ani aveti 12?laughing

| J0hn a răspuns:

Pune cauciucul si da-i bataie. i-ati si tu din astea subtiri pentru placere si se simte aproape la fel ca si cand nu ai avea.

Protejat Mereu! Bafta!

| puricel a răspuns:

Daca iti doresti in 2012 pe vremea asta sa alergi de nebun la farmacie dupa pampersi. nu folositi prezervativ thinking

| NeverTheLess a răspuns:

Cu siguranta o sa ai certuri daca nu cazi de comun acord cu ea. Facand sex elimini calorii. Nu te ingrasi laughing
Sfatul meu? Face-ti-o cu prezervativ. Avand in vedere ca ea e si virgina ia un prezervativ cu extra-lubrifiant ca sa nu o doara nici pe ea prea tare. Si in felul asta preveniti si o sarcina sau boli cu transmitere sexuala.
Bafta.

| ingerell a răspuns:

Da mai bine cu
pentru binele vostrutongue
nu e vorba ca daca faci dragoste te ingrasi sau slabesti, insa se dezvolta altfel, sau iti ramane la fel organismul
eu sunt neschimbatahappy
depinde de organismul ei

| Spikey a răspuns:

Ce'au zis si ei.Foloseste prezervativ.

| Danny_2007 a răspuns:

Eu zic ca depinde de la persoana la persoana, eu de eexemplu am slabit, iar o prietena de-a mea s-a ingrasat deci cum am zis depinde

| versavia a răspuns:

Mai bine sa previi decat sa tratezi, efectele secundare pot fi foarte neplacute asa ca protejati-va.

| Mihaella_2562 a răspuns:

Posibil, eu cu prietenul meu toot ne certam pentru ca eu vreau protejat, dar eu neprotejat. Cel mai bine e sa nu riscatii! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu despre protejat decit ca daca nu-l practicati ea in mod sigur o sa se cam ingrase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot aparea diverse boli, pot aparea certuri pe aceasta tema si nu cred ca va doriti un bebe.Mai bine protejat ce tii asa greu?sad