| ryf007 a întrebat:

Am si eu o intrebare:oare e posibil sa fii virgina dar sa nu curga deloc sange dupa actul sexual? prietena mea mi-a zis ca sunt primul ei, stiti voi, dar eu n-am vazut deloc sange.normal trebuie sa curga, nu?

21 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa lase urme, sa dovedeasca... daca tu tineai la ea cum merita nu cred ca mai intrebai. Daca ti-a spus sincer ca tu esti primul, si a considerat ea ca meriti, tu de ce ai indoieli? Sper ca nu i-am spus ei...ar fi o greseala imensa. Iubeste-o si ai incredere in ea.De ce te-ar minti?

| ryf007 explică (pentru irina20):

Am crezut`o, doar ca mi s-a parut ciudat ca n-a curs.nu sunt eu chiar asa experimentat dar stiu ca trebuie sa curga...deci e ok! mersii all big grin

| irina20 a răspuns (pentru ryf007):

Cu placere!

| buzeduulci a răspuns:

La mine nu a curs.

| corina977 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa curga sange.

| iubesc a răspuns:

Buna. Nu e neaparat sa curga sange oricum tu singur iti poti da seama daca a fost sau nu. Ai incredere in ea daca zici ca e sincera.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil!

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Bineinteles ca e posibil sa fie virgina si sa nu sangereze, de fapt exista o gramada de fete care nu sangereaza la primul act sexual. Ar fi trebuit sa iti dai seama daca era sau nu virgina dupa cat era de greu de penetrat. Si sincera sa fiu esti cam nesimtit daca o judeci dupa chestia asta, plus ca in mod cert o jignesti daca ii spui ca nu o crezi.

| ryf007 explică (pentru Oana92):

Wtf fetito? nai citit mai sus? am zis ca am crezuto, o cred, doar ca mi s-a parut ceva ciudat...ce nu intelegi?

| VladGH a răspuns:

Chiar daca de la ea nu a curs deloc singe, trabuia neaparat sa fie murdar macar penisul cit de putin. MENTIONEZ: Incredere sa nu ai niciodata in fete, fetele cind vor sa nu se faca de rusine sau sa piarda ceva sunt in stare de orice.

| NnDWtf a răspuns:

Stai linistit, nu trebuie sa curga neaparat sange, daca a intrat mai greu, e virgina.

| ciotori a răspuns:

Nu trebuie sa curga neaparat, este perfect normal!

| Glsukab a răspuns:

Ai incredere in ea nu e o rusine daca ar recunoaste ca nu mai e deci, ai incredere in ea

| ryf007 explică (pentru Glsukab):

Noi am cam vorbit putin despre asta, si ea mi-a zis ca am fost primul, dar eu nu-mi amintesc de niciun sange...tocmai de asta eram pe ganduri...

| GuessWho95 a răspuns:

De fapt, nu trebuie sa curga neaparat sange, daca are himen elastic nu se rupe. si singura si cea mai urata problema este aceea ca de fiecare data cand o sa aveti un act sexual o sa aiba dureri la penetrare big grin acum depinde happy poate te-a mintit si nu mai e virgina. sper ca am fost de folos!

| ryf007 explică (pentru GuessWho95):

Pai tocmai asta e problema, ea este cam sincera, dar in acest caz nu stiu ce sa mai cred...

| GuessWho95 a răspuns (pentru ryf007):

Relax ca nu e nimic grav laughing doar ai incredere. happy

| IntrebareCuRaspuns a răspuns:

Ai incredere in ea, nu trebuie sa curga sange chiar daca e virgina, unele au himenul elastic si se rupe abia la a 3-4 penetrare, etc... iti dai tu seama... Bafta

| buzeduulci a răspuns (pentru IntrebareCuRaspuns):

Exact asa s-a intamplat la mine! happy

| GeaninaGeani95 a răspuns:

Nu e neapărat. Pe mine nici nu m-a durut și nici nu mi-a curs sânge.laughing)))) Așa că dacă ai încredere, nu te îndoi.

| pitic6 a răspuns:

Sunt virgin am 17 ani si nu stiu cum sa fac sex, si nu stiu cum sa fac sa ma protejez cu prezervativ sau sa o fac asa? imi este frica sa nu o las, ma puteti ajuta