| AnnaMaria a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru copilele astea de 12-13 ani, dc vreti pl la o varsta asa frageda? Meritati batute, ca va fteti si dupa aia va treziti ca vai sunt gravida. Din cauza voastra sunt atatia copii fara parinti, vai de capu' vostru.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani.Sincer,iti zic ca te admir pentru ca gandesti asa.Si eu gandesc la fel,dar nimeni nu ma intelege.
Ori unele mint, ori altele nu au parinti care sa le explice s.a.m.d.
In trecut, fetele la 16 ani isi construiau o familie.Acum numai rromele se *** la 13-14 ani.
Este ceva imoral,josnic...
Fetele cuminti(ca tine :*) au o educatie nobila si nici macar nu stiu ce e aia ***. Asta se face dupa casatorie.
Oricum, aceste,, relatii,, sunt prostesti.Nu-i inteleg nici eu.
Sunt oameni care nu constientizeaza care este diferenta de la bine la rau.Nimeni nu-ti vrea binele(!)suprem, numai parintii.
Sexualitatea inseamna mai mult decat un simplu act.

18 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Daca parintii lor le-ar educa, daca ar creste in spiritul bisericii, daca nu ar avea voie la net decat cu supraveghere si daca parintii ar sti sa-i controleze, atunci nu s-ar mai intampla asta! Sa va spun un caz: o fata care la 14 ani jumatate a nascut gemeni; cazul a fost dat la tv; ce credeti: erau 18 pularai suspecti ca ar fi faptasii, din astia 18, 9 insi erau majori! Stiu cazul de-a fir a par ca fata e din comuna in care sunt si bunicii mei, nu dau nume; Ideea e ca fata a ramas fara mama de la 10 ani, aceasta murind intr-un accident de munca; mai are o sora mai mica; Tatal lor, saracul chiar s-a zbatut din rasputeri ca lor sa nu le lipseasca nimic; cat bunica lor a mai trait, totul a fost ok, dar dupa ce au ramas si fara bunica, nenorocitii au inceput sa traga de fata asta, maturizata fizic inainte de vreme; Neavand pe cineva sa o sfatuiasca, si-a inceput viata sexuala si probabil ca i-a placut; va dati seama, 18 suspecti ca ar fi copiii lor si va dati seama ca deja pe la 12-13 ani era femeie, cunoscuse deja unul dintre adevarurile vietii! Acum are 16 ani, e la liceu, isi creste copilasii cu cea mai mare grija, se descurca bine la scoala, este o frumusete de fata si credeti-ma, e cea mai matura fata la ora actuala; E constienta ca a gresit si singurul lucru care o face sa nu regrete trecutul sunt copiii pe care ii iubeste ca pe ochii din cap; ce vreau eu sa scot in evidenta e ca toti copiii ar trebui crescuti cu frica de Dumnezeu si cu credinta, pentru ca doar credinta duce la formarea constiintei; daca fata asta nu a avut un sprijin atunci s-au gasit gunoaie sa o prosteasca! Eu unul am condamnat total ceea ce s-a intamplat dar sunt convins ca Dumnezeu va face dreptate in acest caz si nu numai, pentru ca, dupa cum va asteptati, nimeni nu a patit nimic din lipsa de probe si toata lumea e bine mersi! Fata nu mai vrea sa stie care este tatal copiilor si e hotarata sa ii creasca singura! Imi place sa aud ca si la scoala se descurca excelent si sunt convins ca daca am avea cu totii vointa ei, am putea schimba lumea! Sper sa nu va scarbesc si mai tare, dar asta e un caz real, unul revoltator, dar cat se poate de real! Sunt sigur ca l-ati vazut la tv! L-au dat acum vreo jumatate de an! Daca cautati pe google, probabil ca veti gasi aceasta oribila stire, cu 18 suspecti si un copil de 14 ani jumate, care a nascut alti doi copii, dupa ce atatia pularai, atatea scursuri si gunoaie si-au batut joc de ea! Ma doare sufletul cand ma gandesc la copilul ala!sad

| A12NDRA a răspuns:

Ma simt mai bine acum ca am citit toata intrebarea, dar daca ai fi scris dupa "pentru" si inaintea "copilele" cuantul "majoritatea„ ma simteam si mai bine.Sti si eu am 12-13 ani si nu imi trebuie ce ai zis tu,si nici nu ma simt asta ca sa nu apara dubii.Da pana la urma,ce le pasa lor ca sunt copii fara parinti? Ca sigur nu fetele din familii sarace fac asa ceva, ci alea care au capital, nu zic neaparat foarte bogate dar care isi permit.Si sincer si eu m-am saturat sa vad pe aici intrebari de genu "Am 15 ani si am facut sex cu prietenul meu,oare sunt gravida?"dar de ce ar fi problema noastra,documentativa singuri toti cei cu pricina, am inteles ca suntem aici ca sa ajutam, dar asta nu inseamna sa va bateti joc de noi.Maturizati-va!

Monologul de mai sus este adresat tuturor celor care au intrebari in genul exemplului meu.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu, nu din cauza lor. Din cauza celor care ar trebui să se ocupe de educația lor și nu o fac. Și nu băga doar fetele. Așa cum ele vor și băieții vor, că nu-i obligă nimeni. În opinia mea o poți face de la 15-16 ani în sus, dacă te simți pregătit. Pregătit înseamnă să știi cel puțin cum se folosește un prezervativ. Iar orele de sexualitate, oricât sunt de respinse, ar fi foarte utile încă din clasa a V-a.

| NoSmile a răspuns:

Ai dreptate anne. nu vreau sa critic, dar din ziua de azi unele fete ajung din ce in ce mai rau. nu sunt de acord cu copii de la varste asa fragede.acei copii care traiesc chinuiti,fara parinti. pentru o noapte de placere, se ''distrug''pe viata. mai ales daca nu ramane alaturi de cel cu care a produs ''accidentul''. sunt atatea casatoriti, saqu cu relatii foarte stabile si isi doresc enorm copii. dar nu pot avea. pacat.

| AnnaMaria explică:

Ma refer strict la cele care posteaza intrebari de genul. stiu ca nu toate vor, dar majoritatea sunt disperate si da este adevarat ca in mare parte e vina parintilor care nu le ofera educatia necesara dar ele ar trebui sa fie constiente de faptul ca sunt niste copii.peste tot se vorbeste despre sex dar ar trebui sa ignore vorbele astea macar pana depasesc varsta de 15-16 ani.

| AnnaMaria explică:

Nu e normal.nu sunt dezvoltate nici fizic, nici psihic. dar daca vor sa faca sex, poti sa le opresti? macar sa se protejeze sa nu se trezeasca peste 9 luni cu un copil pe care bineinteles il abandoneaza in spital...

| AnnaMaria explică:

@ answer din pacate asta e lumea in care traim.XD

| AnnaMaria explică:

Vai raluka ce te-ai aprins asalaughingciteste in *** raspunsurile si fa liniste.

| Cåpåċεl a răspuns:

Sincer eu am 14 ani si nu m`am gandit pana acum sa fac sex de la varsta asta si nici nu cred ca nu am sa incerc pana la varsta de 19 ani.happy
Dar asa sunt copii din ziua de azi...
BATUTI DE SOARTA!
Unii nu totiwinking

| JustMe47 a răspuns (pentru Cåpåċεl):

laughing 19 ani laughing dar ce esti tu mah?!

| Deealovestpu a răspuns:

M-am inselatlaughing))))) nu imi plac doar raspunsurile tale ci si intrebarile!laughing))) ai mare dreptate! pff...ce sa le faci, prostia e la moda in perioada asta!

| looolliika a răspuns:

Hmhm si eu am 13 ani ): dar nu ma gandesc ink la sex happyadica am gandesc dar nu am da gand sa fac asa ceva.cel putin nu deocamdata happy astept sa mai cresc. si sincer cred.ca majoritatea sunt curioase si vor sa vada cum e. si rahaturi din astea. bleah... bleah. si asta se intampla doar pentru ca majoritatea fetelor sunt atrase de baieti mia mari ca ele si ei bine inteles ca vor sa se f**a cu ele.acm recunosk si mie imi plk un tip de 17 ani blushing si el ma place dar nu am facut nimic pentru ca nu am vrut sa am vreo tangenta cu un tip mia mare ca mine happy

| enverhoxha a răspuns:

Copiii abandonaţi sunt doar foarte rar născuţi de fete de 13-14 ani. E o falsă problemă. Fetele de vârsta asta fac sex pentru că pur şi simplu au crescut suficient. Organismul lor e pregătit pentru viaţa sexuală. Restul e o chestie de convenţie socială.

| Puffy1721 a răspuns:

Eo nu vreau pl!hee hee

| ankahra4m a răspuns:

Anne apreciez intrebarea, modul de a gandi si raspunsurile tale happy intr-adevar este o mica mare problema cu aceasta generatie. Answer, nu e vorba de dumnezeul sau de credinta, asta este o facatorie, nu iti baga nimeni cu polonicul sa cresti cu credinta in dansul. sa fim seriosi, vinovati se regasesc in : mass media ( mama lor de pitipoance si de tarfe happy precum Crudu, aia a lui Bote si altele ce se etaleaza pentru faima si bani ), emisiunile cu aspect sexual, precum " Un show pacatos" si altele, revistele mondene, ce transmit un caracter irevelant adolescentilor, si bineinteles in aceasta categorie intra prea multa libertate asupra internetului, asupra "scolii vietii". Sa nu mai zic de parinti, care saracii dupa ce au atatea probleme, sau nu... nu isi dau seama ce plozi au langa ei. Vai de moralitatea si de capul nostru in viitor... viva generatia Cola straight face ( adica a mea, nu generatia Crudu )

| JustMe47 a răspuns:

Am 13 ani,, o sa fi cls a 8a... si o fata de la mine din cls sa ftt inca din cls a 6a. happy dementa.

| mititik a răspuns:

Stii cevaam 12 ani si nici prin cap nu imi trece un asemenea gand.asa ca te rog masoarati cuvintelle caci doar unele fete se gandesc la asa ceva

| televizorfain a răspuns:

Du-te dracu de parasuta .....eu cred ca tu esti aia care vrea pl si se fte de la o varsta frageda si paia se trezeste gravida ..........si eu cred ca tu ai 13 - 14 ani. Ce bagi intrebarea asta de **** si la urma mai si spui Vai de capu`vostru! Mi-am dat seama dupa intrebarea ta de **** laughing)))))))))) hahaha ia si pune miba pe o carte si invata făăă na-uz!