| callina a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fetele care utilizeaza anticonceptionale. Am inteles de la doctorita de la planning ca daca in timpul utilizarii acc-urilor aparea diareea, acest lucru scade eficieta pilulelor. Acum sunt in cele 7 zile de pauza (in care am inteles ca esti protejata) si de doua zile am diaree. E posibil sa scade eficieta pilulelor si in aceste zile sau pot sa fac sex neprotejat?

2 răspunsuri:
| alex9109 a răspuns:

Adevarul e ca scade si eficienta pilulelor dar overall daca ai diaree ai sanse mai mici sa faci sex(masculii te pot considera mai putin atragatoare cu diaree), deci sansa de a ramane insarcinata e aceeasi.(foarte mica)

| lauritta92 a răspuns:

Da este foarte adevarat...esti protejata mai putin.eu zic sa nu risti
bafta happy