| Mihai_5138 a întrebat:

prietenie mele i a venit ieri menstruatia si azi i sa oprit. Vreau sa mentionez ca luna trecuta i a venit pe 15 decembrie si azi suntem in 23 ianuarie. Am fost la farmacie sa intreb de un test de sarcina si mi sa recomandat sa stau 3 zile pana sa il fac deoarece este posibil sa indice gresit rezultatul. Ar trebui sa imi fac griji sau este ceva normal. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a avut contact sexual neprotejat, aeasta sangerare poate fi una de implantare a sarcinii. Ar trebui sa faca testul de sarcina dupa 7 zile de la aceasta sangerare. Nu trebuie sa-ti faci griji, sangerarea de implantare a sarcinii nu este periculoasa nici pentru mama, nici pentru copilas, mai ales ca a durat o zi. Multe femei o au si apoi au sarcini absolut normale si nasc copii sanatosi si frumosi.

| Revelation a răspuns:

Deci... prietenei tale i'a venit menstruatia, si i's-a oprit, dar tie ti'sa recomandat 3 zile pana il faci si tot tu esti ingrijorata. waiting De ce nu ai zis de tine de la inceput? Nu nu "poate" ramane insarcinata, doar intarzie, pe urma o sa fie iar normal. (Daca nu a avut nici un contact sexual)