| bra2019 a întrebat:

Am o problema in legatura cu menstruatia. Eu cu iubitul meu intretinem relatii sexuale de vreo 1 an, el avand 18 iar eu 17 ani. Nu mi s-a intamplat pana acum sa imi intarzie mai mult de 10 zile ( in mod normal imi intarzie 2-3 zile). Dar perioada asta s-a intamplat ceva foarte ciudat. Mi-a venit ciclul pe 26 octombrie, toate bune si frumoase, insa am inceput sa mi fac griji cand am sesizat ca m-a tinut pana pe 2 decembrie, 8 zile. Dupa aceea am plecat in alta localitate in vacanta, dar am inceput sa am uneori stari de greata, nu stiu de la ce ar putea fi cauzate, tin sa mentionez ca am probleme minore cu stomacul din cand in cand, eu cu iubitul meu ne am panicat foarte tare, a trecut luna decembrie, iar conform datelor mele, menstruatia trebuia sa apara pe 1 ianuarie 2019, nu a aparaut, dupa 5 zile am facut primul test de sarcina ( negativ ) iar pe 11 pe cel de al doilea ( negativ ). Aveam foarte mari grija, insa pe data de 13 ianuarie mi-a venit insfarsit, dupa 13 zile. Simt un ovar umflat, ce-ar trebui sa fac in aceasta situatie? Vreau sa consult un medic de specialitate dar astept sa-mi treaca menstruatia. Este posibil sa fiu insarcinata? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, atata vreme cat ai avut sex neprotejat, inclusiv o sarcina extrauterina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu poti fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Poate ai dereglări hormonale.
Însă ar trebui să mergi la un medic.