| Rodica1011919 a întrebat:

Am 17 ani si mi-am pierdut virginitatea in decembrie, mi-a venit in ianuarie pe 1, insa luna trecuta mi-a intarziat 10 zile, unii zic ca e dereglare hormonala deoarece am facut-o de mai multe ori, luna asta nu a venit deloc... Am avut contact sexual unele protejate altele nu, dar fara sa ejaculeze in mine. Am facut un test de sarcina care a avut rezultatul negativ si fara simptome. As vrea un sfat, sa ma duc marti la ginecologie sau sa mai astept? Sfaturi, ati mai patit asa? Mentionez ca sunt genul de persoana care se sperie repede si sunt foarte stresata... Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Nu este o dereglare hormonala. Stai liniștită! I ai dat tu prea multa atentie in perioada asta.

| Rodica1011919 explică (pentru Dana1999):

Si e posibil din cauza asta sa intarzie cu saptamanile?