| AlEx92_6349 a întrebat:

sau mai bine zis o situatie din care nu stiu sa ies.
Mai de mult am cunoscut o fata. neam indragostit unu de altu am ajuns sa tinem enorm unu la celalalt, am fost la mare impreuna in 2008, e adevarat ca in orice relatie au existat si certuri cateodata dar unde nu-i loc de rau nu e nici de bine. Toata relatia asta a durat 5 ani.sad pana acum 5 zile cand mi-a zis ca nu mai stie ce simte pentru mine si ca nu crede ca ma poate iubi in continuare.( cel putin nu acum), am intrebat-o daca are pe altu a zis ca nu exista nici un altu. I-am demonstrat de multe ori ca o iubesc, si ea a facut acelasi lucru.m-a facut sa zbor uneori, dar acum brusc nu ma mai iubeste. Si imi zice ca cel putin nu acum. poate o sa mai fie ceva intre noi dar peste o perioada. si totusi imi este frica. Un prieten bun mia dechis ochii cu o vorba: "O fata cand se desparte nu mai da sperante daca nu mai vrea."
Dar totusi sunt foarte suparat ca s-a terminat. imi tot zic ca nu poate fi realitate.
Acum suntem amici. vorbim mai pe ocolite. ea nu ma cauta eu incerc sa o caut. e greu. f greu si ma intreb oare merita sa astept pana cand "poate o sa mai fie"? Nu vreau sa renunt la ea e totu pentru mine si odata. eram si eu pentru ea.
ceva imi face sa cred ca o sa mai fie. dar nu stiu ce se intampla cu ea.
Ajutati-ma va rog daca puteti cu o parere ceva un sfat... Multumescsad

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e mult 5 ani...stiu si eu cum e sa suferi din iubire si sa fi lasat balta. Dar tu trebuie sa fi tare si sa incerci sa o uiti, sau daca crezi ca se mai poate face ceva pentru relatia voastra atunci nu te da chiar asa usor batut, iubirea nu poate muri peste noapte sincer, poate este si ea confuza sau poate are ceva de a facut asta.ca totusi nu poate sa nu mai simta nimic pentru tine, intre voi sigur exista iubire dar mai ales multe amintiri, intamplari, obisnuinta, nu cred ca ii este nici ei totuna, poate are nevoie de un timp sa fie singura, poate ca are nevoie pentru o perioada de singuratate, poate ca vrea sa isi puna gandurile si sentimentele in ordine, tu fi rabdator, nu insista prea mult, las-o pe ea sa isi dea seama de ceea ce a facut si ai s vezi ca daca te iubeste, fapt de care sunt sigura, se va intoarce ea la tine, gandeste-te daca nu cumva i-ai facut ceva gresit si faza ca nu stie ce simte poate e doar un pretext.Nimeni nu stie ce e in mintea si in inima ei, dar asa deodata nimeni nu se poate schimba, mai ales ca ati avut atat de mult timp impreuna.Mai asteapta un timp, apoi in cazul in care nu se va intoarce la tine, atunci accepta realitatea, fi cu incredere in tine, viata merge inainte!kiss

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E cam grea ruptura.Chiar daca o sa reluati relatia mereu o sa existe 'nodul' acela.
Vorbeste clar cu ea. poate relatia s-a plafonat, tu i-ai dat totul pe tava si acum i s-a suit la cap! Se mai intampla, crede-ma!
bafta!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Fii mai indiferent... daca va vedea ca esti indiferent si nu mai esti acolo cand vrea ea isi va da seama ce a pierdut si daca te mai iubeste se va intoarce la tine daca nu...resemneaza-te.nu se merita sa suferi pentru cineva care nu te meritawinking

| Dizzydizz a răspuns:

Wow,, complicat.
esti ranit sentimental.
Am trecut prin astasad
e ATAT DE greu...
si mie la fel mi-a zis ca daca e ne vom combina mai inkolo

Cum adica nu te mai iubestE?
Cand iubesti, iubesti pana la moarte
Si iti e greu sa te desparti de ft iubita
Incerci orice sa salvezi rel
Poate ca tea vz mort dupa ea, cazut la picioarele el
Trebuie sa o tii mereu flamanda ca de fiecare data sa te doareasca
e citatul meu preferat
Asta e tot,. te -a vz ca mori dp ea...
Resemneazate nu merita

| Te besk a răspuns:

Eu nu inteleg de ce a vrut sa ia o pauza.Asta inseamna ca sa teriminat tot. Daca tear fi fost iubit acea fata nu ar fi vrut sa iea o pauza dupa atata tip. Poate ca ti-a zis ca vrea o pauza, dar s-a terminat tot intre voi doi, nu a vrut sa te raneasca si nu a vrut sa iti zica in fata ca s-a treminat TOT, poate i-a fost mila de tine, dar cand o fata spune ca vrea o pauza iseamna ca s-a terminat TOT.Stiu asta pentru ca si eu sunt fata. Te pup. pa

| Grasutza a răspuns:

Odata ce ti-a zis ca nu stie daca te mai iubeste, si-a deschis ochii dupa 5 ani, deaja e vrajeala. s-a plictisit si ca sa nu iti zica in fata sa nu te raneasca de aceea tot amana.
cel imi bine ar fi sa nu ii mai arati ca esti atat de disperat dupa ea, trateaz-o cu indiferenta, daca se supara sau iti zice inseaman ca ii mai pasa de tine, daca nu iti zice nimic, poti s-o lasi balta ca nu se mai intoarce la tinehappy.

| georgy_7464 a răspuns:

E greu sa suferi din iubire dar eu zic sa incerci sa treci peste asta si cu siguranta vei gasi o fata care te v-a iubi si pe care o vei iubi.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu o relatie de un an de zile in care am simtit ca iubesc, iar la un moment dat au inceput sa ma deranjeze tot felul de lucruri iar apoi nu mai eram sigura de sentimentele mele si am spus ca sa luam o pauza, am spus asa numai ca sa nu il ranesc pentru ca stiam ca ma iubeste si eu tineam la el dar ca om nu ca iubit.nu ne-am mai impacat dar si acum dupa 6 ani suntem prieteni. el are o alta relatie si e fericit si eu la fel. poate nu e si situatia ta dar de obicei daca o fata vrea o pauza asta inseamna despartire...si inca un sfat nu o mai suna ca nu o sa poata sa isi puna in ordine gandurile si nu iti va simti lipsa las-o o perioada in pace sa vada cum e fara tine... sper ca mai inteles asta e o parere din partea cealalta.succes

| platinum a răspuns:

Salut.sincer nu stiu ce sa zic. e trist intr-adevar. dar te-ai intrebat, poate are o problema delicata si nu a vrut sa-ti zic de ea. a tinut ascuns. zic si eu. si ar vrea sa fie singura o vreme.cine stie.nu are rost sa te gandesti de acum ca nu o sa mai fie nimic.sincer eu cred ca daca te-a iubit o sa-si dea seama ca a dat cu piciorul intr-o relatie de 5 ani in care i-ai fost fidel si o sa se intoarca.pentru ca in ziua de azi putini sunt baietii care tin asa de mult la relatie.si o sa-si dea seama singura.cam asta e realitatea.ar mai fii o problema :posibil sa se mai gandeasca si la faptul ca vrea sa mai incerce si altceva.si nu cred ca iti zice sincer in fata ca ar mai fi un baiat de care ii place. dar asta puteai sa-ti dai seama daca ai fost cu ea. daca ii mai place de cineva automat se schimba si ea isi iese din ritm.adica nu iti mai da mesaje asa de des.sau beep-uri.sau cu "te iubesc" mai rar.numai u stii.si poate s-a gandit ca o sa-l cauti daca iti zice de el(daca o fii vre-unu). si asa a decis sa-ti zic ca e doar o decizie d a ei... oricum daca va fi cu cineva isi va aduce aminte de clipele pe care i le-ai oferit in timpul relatiei si viitorul baiat nu poate sa i l-e ofere. oricum tot ce iti pot spun e sa fii OPTIMIST.pentru ca viata e frumoasa.cu bune cu rele. te-am salutat si poate mai revii cu detalii ce se mai petrece. sper sa aud de bine.baftabig grin