| Crut a întrebat:

Am si eu o intrebare si sunt destul de ingrijorata. Acum aproape 2 luni eram cu prietenul meu si am inceput sa ne atingem unul pe celalalt. Eu m-am oprit si nu am mai vrut sa continui, asa ca nu cred ca a avut timp sa ejaculeze, dar totusi... exista vreo posibilitate sa fii ramas niste spermatozoizi pe mana lui, iar dupa ce m-a atins pe mine sa raman cumva gravida? De atunci mi-a venit menstruatia, de 2 ori, dar am citit ca exista cazuri in care se poate sa ai menstruatie si peste sarcina; iar azi dimineata am avut niste stari de greata. Ma gandesc ca ar putea sa fie psihologic totul, dar sunt foarte foarte speriata. Daca ar fi adevarat, ai mei cred ca m-ar da afara din casa. Va rog sa ma ajutati si pe mine happy O zi faina!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Crut, nu te ingrijora, uite aici un sfat de la un specialist. LINISTESTE-TE!

| Crut explică (pentru anonim_4396):

Chiar sper ca esti vreun specialist si iti multumesc mult! happy

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sa fi linistita, cumparati un test de sarcina! Desi ai avut menstra de 2 ori, cu toate ca o sarcina daca trece peste o sangerare trebuie sa fie norocoasa ca o mai ai, de cele mai multe ori o poti pierde!

| memonelxd a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine.happy n-ai cum sa ramai gravidatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linisteste-te draga mea, nu esti insarcinata. Greturile nu vin numai de la sarcina. Si daca erai insarcinata simteai, te asigur. Stai calma ca nu se ramane insarcinata cu una cu doua...Ai sa vezi ca nu esti.

| Skeez a răspuns:

Odata ce nu a ejaculat in tine spermatozoizii mor la contactul cu aerul
totul e OKwinking

| Lia09 a răspuns:

Cu cat te gandesti mai mult la lucrul asta, cu atat o sa-ti apara fel si fel de simptome! Nu vad vreo sansa sa fi ramas insarcinata, dar pentru linistea ta sufleteasca si psihica, da fuguta la farmacie, ia un test (gasesti la toate preturile, nu te gandi ca-i foarte scump) si incearca sa-l faci dimineata cu prima urina, fiind mai concentrata si dand un rezultat mai bun!
Daca iese negativ, poti sa-ti mai iei unu si sa-l faci peste cateva zile, ca sa fii sigura.
Totusi, incearca sa te linistesti!