| Silvara a întrebat:

Am si eu o mica problema.Este un tip in scoala mai mare decat mine cu un an. Am fost impreuna, insa pentru cateva zile deoarece eu am aflat ca s-a dat la alta tipa. In fine. Dupa ce ne-am despartit, m-a mai intrebat de vreo doua ori daca vreau sa mai fim impreuna si i-am spus nu. A fost o perioada in care nu prea am vorbit. insa dupa iar m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si i-am spus ca nu, deoarece el doar vrea sa isi bata joc de mine and stuff. Si a spus ca nu este asa, ca inca ma place si restul Acum este cu o fata de ceva timp, dar cred ca este mai mult o gluma sau vrea sa isi bata joc de mine.De ce? Pai, am vorbit noi aseara si m-a intrebat daca vreau sa ne vedem intr-o zi. L-am intrebat de ce? Si a spus : Pentru ca mai vreau un sarut de la tine, pentru ca inca te mai plac. Si de ieri tot insista. Iar marti la sala de sport eu ieseam din sala, iar el intra si am intrat unul in altul. M-a intrebat ce fac si s-a uitat la mine. Voi ce credeti. vrea doar sa isi bata joc de mine sau este sincer?

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Eu cred ca de placut te place altfel nu ar fi instatat atat sa fie cu tine si nu te-ar fi intrebat de 100 de ori daca mai vrei sa fiti impreuna. Dar in acelasi timp s-ar putea ca tu sa fie doar o provocare pentru el...ai fost fata care l-a parasit si care l-a respins si vrea sa -si demosntreze lui insisi ca inca te mai poate avea.
Cred ca ai facut foarte bine ca l-ai respins.Asa i-ai demonstrat ca cu tine nu se joaca si ca esti o fata serioasa.Eu zic sa te menti pe pozitie in continuare si sa-i spui ca daca te place cu adevarat sa se desparta de prietena lui si sa lupte pentru tine. Daca va face asta ( adica daca o va lasa pe ea pentru tine) atunci e clar ca te place si ca si-a invatat lectia, ceea ce inseamna, ca daca si tu il placi pe el, poti sa te impaci cu el.
Dar deca iti va spune ca nu poate sa desparta de ea spunandu-ti ca sunt de prea mult timp impreuna si ca nu poate sau abureli de genu spune-i simplu ca atunci sa ramana cu ea ca tu nu ai de gand sa fi a doua fata in viata lui si ca valorezi mult mai mult decat atat.
Te pup si mult succes.

1 răspuns:
| Mike959 a răspuns:

Daca mai este cu cineva si gen mai vreau un sarut, inca te mai plac sau chestii din astea si mai ales ca a fost cu tine in timp ce era cu o alta fata clar nu merita sa-i acorzi atentie!