| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema care sincer ma afecteaza foarte tare si nu stiu ce pot sa fac, nu stiu ce sa fac.
Sunt baiat si mai am 2 luni si fac 18 ani. Din Octombrie am avut o relatie cu o fata de 14 ani si ne-am inteles foarte bine pana Luni(a 2 a zi de pasti) cand a zis ca vrea sa ne despartim. Ma socat foarte tare decizia ei deoarece Duminica a fost la mine, am ras neam distrat a fost totul foarte ok... Ma doare decizia ei. Marti m-a sunat un baiat si mi-a zis sa o las in pace pe "prietena lui" dupa cateva telefoane am aflat ca a fost doar o gluma proasta si la pus ca sa se scape de mine. de atunci am lasat-o in pace pana Joi si de joi am tot incercat sa vorbesc cu ea si sa gasesc o cale sa ne inpcam pentru ca o iubesc ft tare si nu pot sa uit. Sta intr-un sat cam la 11 KM distanta de orasu in care stau eu. Duminica am zis ca imposibil sa se termine tot-ul intre noi asa dintr-o data asa ca am cumparat un buchet de flori si m-am dus cu bicicleta pana la ea (am vb cu unul din frati ei cu care ma inteleg ft bine si m-a ajutat in aceasta situatie) cand m-a vazut a zambit s-a uitat la mine si dupa ce a pus buchetu jos m-a luat in brate si m-a sarutat, am vb cu ea, dupa acel sarut am stiut ca ea inca mai tine la mine am lato in brate am invartito a vazut ca am devenit asa de fericit. si a zis "Ce am zis ca ne inpacam?" si am intrebat-o "pai nu ne inpacam" si a zis ca nu...

In toate aceste zile cand ne vedeam ii ziceam sa se uite in ochi mei si sa imi zica ca nu mai tine la mine si ca vrea sa o las in pace. si nu a putut sa faca asta nu a putut sa zica acesst lucru. Parinti ei si frati ei vor sa ne inpacam, si ii tot zic sa se inpace cu mine. Toate astea pentru mine au fost ca o poveste de dragoste nescrisa pana ieri cand am aflat ca de luni (a 2 a zi de paste) ea a inceput o noua relatie sa stea cu un baiat si stiind acest lucru ca ea sta cu acel baiat am lasat orgoliu, invidia, nervi si am mers si ieri seara la ea cu un trandafir si cu o ciocolata si am rugat-o frumos sa ma ierte pentru tot si ca mai vreau o sansa de la ea dar aseara se uitat la mine zambea dar nu zicea nimic Iam lasat trandafiru si ciocolata si am dat sa plec si a zis sa nu plec...

Nu mai inteleg nimic sincer din toate astea. Dece daca nu mai tine la mine nu vrea sa plec si sa nu o las in pace?
Dece dupa atatea luni ea incepe o noua relaie dupa nici o zi de cand ne-am despartit?
Tin la ea si vreau sa ne inpacam as face ori ce pentru ea absolut ori ce si nu m-am dat batut chiar daca am stiut ca are un alt baiat ce pot sa fac eu de acuma sa fim din nou impreuna?

P.S S-a despartit de acel tip, defap ala s-a despartit de ea

17 răspunsuri:
| motherfuckerstyle a răspuns:

Baiatule nu se merita sa te milogesti! nu fi fraier ca fete sunt destule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cap patetic, la 18 ani stai sa te milogesti de una care inca se poate juca cu papusi. face din tine ce vrea, chiarca patetic.asta la 20 de ani o sa joace barbatii pe degete, bravo ei.
cauta una de varsta ta, ce naiba va place astea care abia au buletin, ma depaseste.

| KeporLove a răspuns (pentru anonim_4396):

Sti poate is patetic, dar o iubesc si am incercat sa ii arat asta de fiecare data cand am avut ocazia.
Se poate juca cu papusi dar nu e genu sa stea sa se joace cu papusi. Si sincer chiar nu imi pare rau ca "ma milogesc' in fata ei pentru chiar imi pare rau si vreau sa ne inpacam si peste ceva timp cand altu o sa isi bata joc de ea o sa isi aduca aminte de ala "patetic " care s-a "milogit' in fata eiwinking

| anonim_4396 explică (pentru KeporLove):

Eu in todeauna am fost, ai plecat odata? plecata ramai. poate ea sa fie si shakira. vad ca la tine, ea isi bate joc de tine, dar tot tu te milogesti.asta nu suport eu. nu zic cu rautate patetic. prima oara e greu sa plece, daca e sa va impacati va plecat si veni cand va vrea, o sa faca din tine ce vrea

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Poate s-a despartit de tine ca ai gresit cu ceva, si a incercat sa te faca gelos. Dupa ce ai spus, e clar ca inca mai tine la tine. Las'o o perioada scurta si apoi incearca din nou. Doar ca nu prea inteleg de ce a si mers la altu, nu stiu. Daca vezi ca in continuare vorbeste cu altu, mai incearca o data si daca nu vrea las'o. Poate nu este destul de matura.

| KeporLove a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Da am gresit. Ea mi-a zis ca o tot cautam din ora in ora si nu ii dadeam timp liber si pentru ea, si ca de o vreme cand terminam o cnversatie nu ii mai spuneam Te iubesc. A fost si vina mea dar nu asa de tare incat sa nu poata sa ma ierte.

| KeporLove a răspuns:

Ar trebui sa o las sa vorbeasca cu baiatu ala?

| MLorand78 a răspuns:

Prosteala.

| Nomoredream a răspuns:

Mai bine cauta pe cineva care merita intr-adevar atentia si tot efortul pe care-l depui, de nu, doar vei suferi din cauza indeciziei unei fete inca necoapte xP

| KeporLove a răspuns (pentru Nomoredream):

Mi-e greu fara ea si ai ei sau luat de ea ca de ce si cum asa dintr-o data s-a despartit de mine. Mam rugat de parinti ei sa o lase macar de 1 mai sa mearga si ea cu colegi sa se distreze. Eu impt ca o iubesc si nu-mi pasa ce zic alti, vreau sa ii fie bine cu sau fara mine.

| Sinchevici_Maria_1987 a răspuns:

Eu nu pot intelege motivul de ce ea se comporta asa cu tine, poate tu nu-i acordai destula atentie si ea prin acest plan al ei ea vrea sati atraga atentia!

| KeporLove a răspuns (pentru Sinchevici_Maria_1987):

I-am acordat atentie, a zis ca nu o lasam in pace si o scaiam din ora in ora straight face Am sa o las o perioada sa se linisteasca dupa care am sa incerc din nou tu ce ai face de ai fi in locu ei?

| Sinchevici_Maria_1987 a răspuns (pentru KeporLove):

M-as duce undeva in mijlocul padurii si sa-mi imaginez cum e singura fara nimeni care sa-ti zica ca te iubeste. Bine ai sa faci cada o sa o lasi o perioara sa se gindeasca ca o sai fie greu fara tine

| Rey_Andr_1999 a răspuns:

Du-te consoleaz'o ca s-a despartit de ala, poate sufera.
Si in al doilea rand ii mai duci un trandafir si o ciocolata si ii spui exact asa : " Imi este foarte dor de tine, te rog frumos mai acordami o sansa in caz ca am facut ceva gresit "! Baftatongue

| KeporLove a răspuns (pentru Rey_Andr_1999):

Ieri am plecat cu fratele ei cam 30 de minute de acasa si cand am venit inapoe ea dormea si sorasa mi-a zis ca a plans... straight face poate sufera dar stie ca tin la ea. I-a zis la sorasa sa imi zica ca ma urase... sad

| yovana a răspuns:

Buna. Pai incearca sa discuti cat mai deschis cu ea si intreab-o de ce iti face toate chestiile astea, zii ca doare tacerea ei si ca ai vrea sa va impacati. Sper sa fie ok si eu am trecut prin asta stiu ce simti. Bafta

| KeporLove a răspuns (pentru yovana):

Am facut chestia asta i-am zis ca ma doare, a vazut ca ma doare...