| eXecuTe a întrebat:

Am si eu o problema. Astazi la 22:30 am facut un an de cand iubesc o fata, problema este ca nu mai suntem impreuna din luna Februarie. Anu trecut pe data de 25 Decembrie, ea a fost cadoul meu de Craciun, dupa multe eforturi a acceptat sa fie cu mine. A fost o luna superba, deodata nu a mai vrut sa fim impreuna.Acum ea mi-a dat ignore, de cateva luni, nu am mai vazut-o, nu am mai vorbit cu ea, la mesaje nu imi raspunde. Vreau sa aud si eu niste pareri. S`au intamplat mult mai multe, dar nu trec la detalii.

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca ai putea incerca. Nu vad ce ai avea de pierdut. Vorbeste cu mama ei, intreab-o ce mai face fiica ei, cum se mai simte(ca nu ai mai vazut-o de mult timp) si vezi tu ce concluzii tragi. Nu stiu insa cat de dispusa sa stea de vorba cu tine despre fiica ei o sa fie...
Asta o sa vezi tu.
Mult succes! happy

11 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai.nu poti face mai nimic.Probabil si-a gasit pe altul,tocmai de aia ti-a dat ignore, a incercat sa te evite cat a putut, stii vorba aia ochii nevazuti se uita! Nu stiu ce sa zic, las-o balta mai bine! Asa cum probabil ea si-a gasit pe altul,asa ar trebui sa faci si tu. Nu te mai gandi la ce a fost. Viata merge inainte, nu inapoi! Lasa amintirile! sau totusi,asa pentru sufletul tau,sau cel putin eu asa as face. asta sa fie ultima oara. mai cauta-o o singura data, la ea la scoala sau la ea acasa du-te sa vorbesti cu ea, adu-i aminte de intamplarile frumoase petrecute impreuna, de cum v-ati cunoscut. poate o mai indulcesti putin si va impacati! Daca nu, ti-am spus ce ai de facut! Capul sus si in viata trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti! dar daca nu ai pentru cine sa lupti, o lasi balta! Bafta :*:*

| liz23 a răspuns:

Buna,
detaliile de care nu vorbesti fac diferenta, e posibil ca raspunsul tau sa fie acolo.Nu exista deodata cineva sa iti intorca spatele, ceva s-a intamplat cu siguranta.Chiar daca si acum cauti raspunsuri trebuie sa realizezi ca nu vei rezolva nimic, poate vei sti dar asta nu insemna ca veti fi iar impreuna.Parerea mea este sa te gandesti ca daca cineva nu vrea sa isi petreaca timpul cu tine, tu pentru ce vrei sa iti petreci timpul cu ea? Poti incerca sa vorbesti cu ea dar eu zic ca o sa iti faci mai mult rau decat bine.In esenta tot un refuz va fi. Invata sa mergi mai departe, sa iti oferi sansa sa intalnesti pe cineva care va fi langa tine mereu.

| DeeaMarry a răspuns:

Care au fost motivele pentru care ea a acceptat cu greu sa fie impreuna cu tine? Poate ca ea nu te iubea la fel de mult cum o iubeai tu... Si daca e asa, de ce sa iti lasi sufletul legat de o persoana care nu are aceleasi sentimente pentru tine? De ce, cand sunt atatea fete pe lumea asta care te-ar putea iubi si pretui mult mai mult?!

| eXecuTe explică (pentru DeeaMarry):

Pai, eu am vrut odata sa ne vedem si ea a spus ca nu poate, si atunci tata m-a rugat sa ma duc la un vecin sa ii instalez windowsu si in timp ce eram la acel vecin ea mi-a spus ca acum poate sa ne vedem dar eu nu mai puteam sa plec, se supara si tata si vecinu pe mine, si i-am spus ca nu pot, si ea atunci s`a cam suparat, si a devenit mai rece cu mine. Si eu spun ca asta e motivul pentru care ea nu a mai vrut. Pe la sfarsitul lui iunie, ea m-a cautat, a vrut sa ne vedem sa imi spuna mai multe chestii, m`am vazut cu ea, mi-a spus foarte multe lucruri, care se intelegeau ca i`a fost dor de mine, si ca ma vrea inapoi, dar se pare ca cineva s`a bagat intre noi de i`a spus niste chestii ca si cum eu as fi cu alta fata, ceea ce nu era adevarat, si ea nu a mai vrut din nou...si pe la inceputul lui septembrie ea si-a ales niste prieteni care m`au cam tradat pe mine, si le-a ascultat sfatul sa imi dea ignore.stiu un singur lucru, ca ea nu umbla cu altcineva, pentru ca nu poate, asa mi-a spus si ultima data, stiind ca eu sufar dupa ea, si ca o iubesc, ea nu poate sa fie cu altcineva, si ca nu vrea. Acum nu stiu exact daca mai e la fel, dar m`am interesat si stiu ca nu umbla cu altcineva.Sta si aproape de mine, ii cunosc toata familia, sunt multe chestii care ma avantajeaza, si de care eu ma bucur, de aceea pot spune ca e fata care mi-a pus capac, si nu vreau pe altcineva. Dar nu mai stiu ce sa fac...

| DeeaMarry a răspuns (pentru eXecuTe):

Prima faza mi se pare o copilarie... Adica s-a suparat de ce, pentru ca erai tu ocupat?! aiureachatterbox Sau poate ca totusi credea ca tu vrei sa ii platesti cu aceeasi moneda, spunand-i la randul tau ca nu va mai puteti vedea. Ea nu ar fi trebuit sa asculte de ceilalti... Sau ar fi trebuit sa discute cu tine mai intai, sa lamuriti neintelegerile.
Ai putea sa mai incerci sa ii trimiti un mesaj prin cineva, sa ii spui ca nimic din ceea ce i s-a spus despre tine nu era adevarat, sa ii ceri sa iti acorde macar 5 minute. Ar fi cam ultima sansa...
Daca nici asa nu merge, eu zic sa ii da-i pace si sa incerci sa iti continuui viata fara ea. Nu merita sa suferi atat pentru ea, daca nu vrea sa iti acorde nici macar 5 minute.Gandeste-te la asta!
Esti sigur ca nu din cauza parintilor s-a indepartat de tine? Ar fi si asta o varianta. Daca e asa, atunci imi retrag cuvintele deoarece e o situatie mult prea delicata pentru a o putea invinui pe ea de ceva.

| eXecuTe explică (pentru DeeaMarry):

Pai, nu stiu exact care ar fi cauza...Mai stiu ca mama ei nu ii placea ca o tin pana seara tarziu la telefon, sau pe mess, pentru ca ea e genul de fata care invata, si spunea candva ca nu prea are timp de prieten ca vrea sa invete sa termine cu bine liceul, si dupa mai vede ea, dar uite ca eu am convinso sa fie cu mine chiar daca ea spus lucruile astea, mi-a spus ca nu tine la mine, ca nu ma iubeste, dar cu timpul am facut`o sa tina la mine, am vazut asta, de iubit mai era putin si o faceam sa ma iubeasca, pana si ea a recunoscut. dar, nu stiu ce s`a intamplat.Nu stiu ce sa mai fac.

| DeeaMarry a răspuns (pentru eXecuTe):

Din cate spui tu, chiar asta era cauza. E foarte probabil ca ea sa fi renuntat la tine, desi te iubea, ca sa nu isi supere parintii. Pentru o fata e foarte greu, daca nu chiar imposibil sa aleaga intre parinti si iubit. Situatia prin care am trecut eu se aseamana foarte mult cu ceea ce povestesti tu, doar ca in cazul meu s-a rezolvat fara sa fiu nevoita sa fac o asemenea alegere.
Te inteleg, stiu ce simti si e greu sa iti dau un sfat in conditiile astea.
Spui ca ii cunosti familia, locuieste aproape de tine. Ai putea lua in calcul posibilitatea de a-i face o vizita? Cum sunteti vechi prieteni si nu v-ati mai vazut de mult timp...

| eXecuTe explică (pentru DeeaMarry):

Pai, eu ma gandeam sa ma duc odata la ea acasa, cand ea e plecata la liceu, sa vorbesc cu mama ei, sa vad daca imi poate spune vre`o ceva.Am inteles de la alte persoane ca s`a schimbat mult de cand ne-am despartit, unele dintre cele mai bune prietene ale ei, acum le trateaza. ca si cum nu ar mai fi, o intereseaza doar scoala si atat, nu sa vada ce are prietena ei, daca mai traieste etc...Acum eu ma gandeam, oare imi va spune mama ei vre`o ceva? ca sigur nu ar recunoaste, si chiar daca, nu era o problema se putea rezolva imediat...

| eXecuTe explică (pentru DeeaMarry):

Da oh go on...Multumesc!

| DeeaMarry a răspuns (pentru eXecuTe):

Mi-a facut placere! happy

| DeeaMarry a răspuns (pentru eXecuTe):

Eu cred ca ai putea incerca. Nu vad ce ai avea de pierdut. Vorbeste cu mama ei, intreab-o ce mai face fiica ei, cum se mai simte(ca nu ai mai vazut-o de mult timp) si vezi tu ce concluzii tragi. Nu stiu insa cat de dispusa sa stea de vorba cu tine despre fiica ei o sa fie...
Asta o sa vezi tu.
Mult succes! happy

| DeeaMarry a răspuns:

Dai*