| Radaaa a întrebat:

Am și eu o problema care ma umple de spume. Stau cu unul de 4 ani, in care toate bune și frumoase pana m-am saturat eu. Ieri mi-a umplut paharul, mereu are ghinion, ba are piciorul rupt, ba mâna, eu trebuie mereu sa văd de el ca o proasta. Simt ca îmi trece toată iubirea de el când văd ca fix înainte de ziua mea a avut iar accident și in loc sa ieșim undeva o sa trebuiască sa merg cu el la spital. Am nervi pana peste urechi, ba are una ba alta, in fine. El e țigan si eu la fel, mi-am luat o rochie din categoria lui de țigan, (nu suntem rase la fel) si a zis sa o dau jos, ca lui nu ii place, ca sa port blugi, sa ma îmbrac normal… dar acum 2/3 ani voia sa se însoare pe la spatele meu cu una care se îmbracă cu rochii de alea si batic(tot neamul lui poarta așa), dar acum la mine hata ca nu ii place. La fel si când îmi iau ceva mai decoltat, hata ca ma îmbrac ca o c. urva, dar s-a dus la c. urve cu foștii lui prieteni jegosi in timp ce era împreuna cu mine acum câțiva ani. El vrea sa ma îmbrac ca o boschetara, cu tricou lung si pantaloni, eu nu port pantalonii, ii detest si el zice sa port, ma enervează atât de tare încât nici nu l-am băgat in seama toată ziua. Începe sa îmi dea satisfacție atunci când il văd ca se milogește de mine si il doare indiferenta mea. După ce ca mi-a stricat ziua de naștere si vrea sa ma port toată ziua ca o boschetara cu haine urate… el m-a adus in punctul in care poate exagerez, as dori sa știu părerea voastră.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa sant tiganii pusi pe furat si munca ioc

| RandomJ a răspuns (pentru mgtow):

Nu mai spune, parlamentarii ce fac? Patronii ce fac? Șefii de birouri ce fac? Până și românii pot fi mai cocalari decât pot fi țiganii părerilor voastre populare, suntem tot oameni ca și voi

| mgtow a răspuns (pentru RandomJ):

Voi santeti niste inutili care a.ti facut ro de ras peste tot in lume, daca ar veni rusii in tara direct executia voastra ar face la fel cum a gazat hitler evreii

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nimeni nu ar trebuie sa iti impuna ce sa faci si cum sa te imbraci. Imbraca-te asa cum simti tu, fara sa tii cont de parerea nimanui. Nu e tarziu niciodata sa o iei de la capat. Ori discutati serios si va rezolvati problemele, ori solutia este despartirea. Daca de acum s-a ajuns la nervi si certuri, pe viitor ce crezi ca o sa se intample? Sincer, nimic bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-l urasti atat, de ce mai stai cu el?
Da-i papucii si cauta-ti altul!

| Radaaa explică (pentru Violleta2022):

Nu neaparat Ca îl urăsc, doar ca ma enervează atât de tare încât îmi vine sa ii sparg capul uneori, happy e atât de dificil, și vrea sa iau tot pantalonii aia infecți pe mine, când văd pe prietenii lui ca au neveste îmbrăcate tot in rochii tradiționale și pe mine ma obliga sa port pantaloni ca o românca îmi vine sa fac spume. Nu e atent la nevoile mele; anul trecut pe vremea asta, de ziua mea, in loc sa mi ia cadou ca deh suntem împreuna de atâta timp el a spart banii la păcănele cu prostu de fracsu. Și acum iar nu o sa îmi dea niciun cadou ca nu are cum, ca deh, are mâna rupta, și ii trebuie bani pentru controale alea alea pana își revine. Na mai zi ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Radaaa):

Cand se ajunge aici ca te enerveaza inseamna ca s-a dus naibii si ultima molecula de dragoste si acum in locul ei creste ura, nervi si rautate, urmand curand marea despartire, odata ce dragoste, bunatate si intelegere, nu mai exista,

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"ma forțează sa port pantaloni sa arat ca o boschetara. "

Adica, boschetarele nu poarta fuste?!

| sofisis a răspuns:

Pai...daca nu il mai suporti, cam ce ai vrea sa te sfatuim? Nu iti mai convine...altul la rand.

| Radaaa explică (pentru sofisis):

Din cauza lui am ajuns așa. poate sunt și prea exagerata dar el m-a făcut sa devin așa. și acum e prea târziu sa caut altul. poate poate o sa l dau după mine

| anonimuIl a răspuns:

Mai bine îl părăsești și îți cauți altul care să fie cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât timp te îmbraci decent și cu gust, poate comenta cât dorește că nu ești obligată să îți schimbi stilul.
Dacă este vorba de accident auto, atunci este îngrijorător. Altfel, să aibă mai multă grijă.
Tricoul și pantalonii nu sunt neapărat de boschetar, există modele chiar frumoase. Mai greu de găsit că acum sunt extrem de multe haine urâte prin magazine și site-uri.

| Willis a răspuns:

Dacă așa îți place, așa îl ai.
Tu alegi, cum îți așterni, așa dormi.

| Adolf8 a răspuns:

Salutare, părerea mea este că într-o relație de iubire e ca și o căsnicie. Ceea ce include la bine și la rău (Doar în caz dacă chiar vă iubiți și aveți bunul simți. ) Eu zic să nu te complici să te îmbraci că cei de ebtie rromă, posibil băiatul e satul de aceste traditi. Vrea femeie româncă care se îmbracă frumos ca în zilele noastre.

| Radaaa explică (pentru Adolf8):

Pai eu nu sunt românca. el ma forțează sa port pantaloni. ii urăsc. pana și pantaloni de trening, sa arat ca o boschetara. ma apuca nervii când ma gândesc

| Bogdanel27 a răspuns:

Discutați-vă problemele ca doi adulți dacă nu ajungeți la un motor comun puneți punct. Fiecare pe drumul lui și cam asta e.

| RandomJ a răspuns:

Și eu sunt țigan, jumate român, jumate rrom. Îți pot spune doar că nu știu ce îi trece prin cap atunci când îți pune condițiile cu haine, e chiar nefiresc, dar e deja josnic să te și înșele, mai ales cu ziua ta de naștere și îmi pare rău ( Te trais but ). Varianta e să te desparți de el sau, dacă locuiești cu el, iar părinții tăi nu se vor supăra de asta și chiar sper să nu, fugi de acasă de la el. But, but bahtalo, te aves lași