| xXx_6498 a întrebat:

Am si eu o problema, de 5 ani de zile sunt indragostit la nebunie dupa o fata, si nu stiu cum sa fac sa afle si ea asta, ea este in alt anturaj cu care nu ma inteleg prea bine, si ma tem ca daca i-as spune ce simt pentru ea va rade de mine sau le va spune la ceilalti, pentru ca eu si cu ea suntem in aceeasi scoala, iar de 5 ani de zile nu pot so uit, tot am incercat, dar nu pot, si o vad si in fiecare zi la scola, o iubesc asa de tare incat as face orce pentru ea, stiu in sinea mea ca ar trebui sa-i spun ce simt doar ca mi-e frica, pentru ca stiu ca relatia asta nu ar putea duce nicaieri cu anturajele pe care le avem.Am nevoie de ajutorul vostru va rog, ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Nightfall a răspuns:

E dificil sa te apropii de ea in circumstantele acestea. Avand in vedere ca nu cunosc toate detaliile, sfatul meu poate fi mai mult sau mai putin folositor, in acest caz. Insa daca spui ca anturajele reprezinta o piedica, asta exclude in mare parte o abordare directa, asa ca sugestia mea e sa incerci ceva diferit, mai lent, dar mai sigur poate. Incearca sa-i obtii cumva id-ul de mess si discuta cu ea un timp, sa o cunosti mai bine si sa ii dai si ei ocazia sa te cunoasca, in primul rand. Apoi, sperand ca veti deveni suficient de apropiati la un moment dat, ii poti spune ce simti pentru ea. Daca ai avut rabdare 5 ani ar trebui sa mai ai inca putin, daca de asta ar depinde sa reusesti. Succes!

| cristiano9 a răspuns:

Man, vezi sh u ce prietene are, trebuie sa fie una mai de doamne ajuta cu care sa te intelgi, sh ii ceri ajutorul ei, sau daca nu pe mess, ar fi cel mai simplu, ori o urmaresti cand e singura sh baga materiallaughing alte faze nu iti recomand

| Mihai_3714 a răspuns:

Incearca sa intrii in clasa la ea, o chemi pe hol si ii spui de ex ca te-a trimis un profesor sa intrebi cum o cheama pe diriga lor. Ea o sa iti zica iar dupa aceea faci cunostinta cu ea eventul ii zici: Da-mi si mie idul tau poate mai vb pe messwinking. Pe mess o intrebi daca vrea sa iesiti impreuna la un suc si totul vine de la sine... Daca o iubesti tat de mult merita sa incerci chiar daca aveti anturaje diferite. Cine stie poate o sa simta acelasi lucru ca si tine.
Bafta