| anonim_4396 a întrebat:

am mare mare nevoie de ajutorul vostru, ar conta foarte mult.
Acum 3 saptamani m-am despartit de prietena mea, adica na am ramas prieteni, nu mai simteam la fel pentru ea. Si dupa m-am axat mai mult pe fotbal, pot spune ca am ajuns destul de departe, si in 26 am meci in cupa romaniei.(Asta nu conteaza atat de mult)
Cu timpul a inceput sa mi se faca dor de ea, sa simt din nou aceleasi sentimente pentru ea, sa imi dau seama din nou ca o iubesc cu adevarat si ca o vreau doar pe ea. Am incercat sa vorbesc cu ea, am incercat sa ii explic tot, am incercat sa fac sa fie totul bine si sa o am din nou, doar ca nu am reusit. Ii spun "imi e dor de noi, de toate amintirile" si ea imi raspunde "Si mie imi e dor", si cand ii spun sa ne impacam sau ceva, imi spune ca ii e frica, ca nu mai are incredere in mine. Si nu mai stiu ce sa fac, sunt dat total peste cap.
Imi puteti da si mie un sfat? Sau sa imi scrieti voi un mesaj, pe care as putea sa i-l trimit? Nu mai am idei, nu mai stiu ce sa ii spun.
Va multumesc ca ati citit tot ce am scris, si ca v-ati rapit putin din timpul vostru pentru a-mi raspunde.
Dau funda si vot.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dragostea cere sacrifici mereu,cei slabi fug, cei puternici raman in picioare, daca o iubeai cu adevarat nu te desparteai de ea, acuma posibil ca ai realizat ce ai pierdut e naspa, mai bine nu isi mai joc de ea

| Doub a răspuns:

Ai răbdare. Tipa are dreptate. Ţi-ai cam bătut joc de ea, nu e jucăria ta. Fii alături de ea şi vezi dacă mai vrea să se împace cu tine, deşi nu prea cred.

| sofisis a răspuns:

De principiu, atunci cand iubesti...nu prea stai pe ganduri.
E valabil si pentru tine si pentru ea.
Esti sigur ca nu e ceva de "disperare" la tine? Esti sigur ca nu te vei trezii iar peste 5-6-7-8 luni ca nu mai simti ce simteai pentru ea?
Eu sincer cred ca acum ca ti-ai rezolvat celelalte aspecte din viata ta, tanjesti dupa ideea de a fi cu cineva si ea fiind aproape si cunoscand-o indeaproape...e cea mai logica varianta.
Daca ma insel...mai insista si demonsteraza-i ca esti aici si nu pleci nicaieri.
Iar din punctul ei de vedere..iar...sta prea mult pe ganduri. E posibil sa nu mai simta nici ea ce simtea dar sa nu stie cum sa exprime asta si o da in "imi e frica".
Iubirea este un sentiment nebun. Te face sa ignori si frica si tot.
Lasa nesajele siropoase si convoac-o la o discutie fata in fata sincera si fara ocolisuri.

| zma98 a răspuns (pentru sofisis):

Nu e ceva la disperare, pur si simplu simt ca am nevoie doar de ea si de nimeni altcineva, si as vrea sa pot sa o am din nou, sa nu o mai las...

| sofisis a răspuns (pentru zma98):

Orice ai face sa nu ii spui ca iti pui capat zilelor daca nu se impaca cu tine.
Raman la parerea mea, vorbeste cu ea sirect si sincer si vezi daca mai are rost, daca se mai poate reface ceva si daca SI EA LA RANDUL EI mai simte lucruri pentru tine,

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Uite, stiu cum e, acum, cand ai meci, incearc sa dai tot ce poti, sper sa castigati meciul.Cat despre fata, ia-o usor, spune-i ca iti pare rau daca ai gresit, incearca sa ii spui ca nu mai poti sta fara ea, ca ti-ai dat seama ca o oibesti cu adevarat, ca numai pe ea o vrei, ca iti pui capat zilelor daca nu este cu tine. Incearca sa ii faci complimente si sa o faci sa se intoarca la tine. Bafta!

| Doub a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Stimată don'şoară,
Cum Doamne iartă-mă să-i spună "ca iti pui capat zilelor daca nu este cu tine."?
Ăsta se numeşte şantaj emoţional. O să se sperie fata de el şi o să-l creadă un psihopat.

| zma98 a răspuns (pentru Doub):

Oricum nu ascultam sfatul ei, nu sunt atat de nebun sa fac asta pentru o fata happy.
Mai astept raspunsuri.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru Doub):

Asta-i ca o masura extrema, nu trebuie neaparat sa o spuna

| Doub a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Asta e o mare porcărie.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru Doub):

Da. sad

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

In primul rand nu stiu cat de departe ai ajuns tu la fotbal in 3 saptaman dar nu de despre asta e vorba eu spun sa mai incerci sa ii faci surprize sa va vedeti ca "prieteni"

| zma98 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca am fost cu aceea fata 7 luni

| zma98 a răspuns:

Inca mai astept raspunsuri,
multumesc.