| AlexandraIleana a întrebat:

Nu mai pot. Sunt distrusa. Am nevoie de ajutorul vostru. Nu stiu ce sa fac. M-am despartit de prima mea iubire cu care am fost 6 luni de zile acum o saptamana.S-a intors la mine,mi-a zis ca sufera enorm,ca ma iubeste, ca nu poate fara mine si ca a fost prost ca a incercat sa ma schimbe si ca ma critica si asa mai departe...ok l-am iertat. Dupa cateva zile iarasi a inceput si nu mai puteam si iarasi m-am despartit de el definitiv. A trecut 3 zile de cand nu am mai vorbit. Iarasi ma cauta si spune sa-i mai dau o sansa ca promite ca n-o sa mai faca asa si ca sunt prima lui iubire si ca ma iubeste. Chiar nu stiu ce sa fac. Si eu il iubesc foarte mult, nu pot fara el. Dar mi-e frica ca daca ii mai dau o sansa o sa mai faca asa si o sa sufar prea mult. Chiar nu stiu ce sa fac

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti o persoana foarte slaba ce e asa greu sa te impui?

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunteti incompatibili. Relatia nu are nicio sansa sa reziste in timp. Mai bine acum decat mai tarziu. Este exact ca in viata, boala lunga moarte sigura.

| EUBMV89 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sunt de acord cu tine corbulalbastru. Cred ca nu are nici un rost deodata ce a fost iertat oadata si continua sa faca acelasi lucru, nu se va schimba niciodata.Mai bine acum decat mai tarziu.

| BellaKiოNana a răspuns:

Daca a facut asta o data, o va face de mai multe ori...fii sigura pe tine si arata'i ca nu iti pasa un timp. Iar daca tot insista asa, mai dai o sansa...ca doar toti gresim happy iar daca zici tu ca a incercat sa te schimbe, el doar iti vrea binele si nimic altceva in plus.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Offf... Te inteleg atât de bine, sincer.
Așa eram si eu cu fata pe care am iubit-o enorm sad ne certam atât de des, o făceam atât de mult sa sufere si in același timp ma ranea si ea groaznic.
am încercat sa ne mințim ca o sa ne fie bine. M-am schimbat atât de mult pentru ea, doar s-o vad fericita. Am mai renunțat la gelozie, am făcut multe. Si ea s-a schimbat mult doar sa ma vadă fericit pe mine.
Si doare cand știi ca oricât ai încerca nu poate fi niciodată bine lângă omul pe care il iubești din tot sufletul..pentru ca, pur si simplu nu merge...
A trecut o săptămână de cand nu mai stiu nimic de ea, de data asta m-a ranit prea tare. Si stiu ca voi face tot posibilul ca ea sa devina trecutul meu. Imi este greu acum, sufăr. Dar imi este si mai greu cu ea lângă mine.
Trebuie sa mai găsești putina putere...si sa-ti amintești ca poate, meriti ceva mai bun...

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Alexandra ..parerea mea este ca daca o persoana te iubeste cu adevarat te pretuieste din prima sansa...din a2-a sansa deja se invata sa tu o sa-l ierti mereu ..si o sa te raneasca mai mult..eu zic ..sa treci peste el..sa-r putea sa iti faca si mai rau..asa mi s-a intamplat si mie..si am tot iertat pana am cedat..de la atata plans..chiar daca iubeam mult..lacrimile m-au doborat..acesta este sfatul meu. uita-l ..este mai bine pentru tine atat si pentru el..iti face mai mult rau chiar daca il iubesti.

| alinutzaa2 a răspuns:

Buna draga eu iti zic sa nu-l mai ierti ca nu are rost daca nu a mers odata si a gresit d atatea ori fi sigura de asta ca nu va merge nici de 100 de ori daca il ierti... Odata ce si-a incalcat promisiunea nu mai are o adoua sansa, tu deja i-ai dat prea multe si tot tu vei avea de suferit dupa aceea.

| diiuta a răspuns:

Parerea mea este sa o lasi balta, deoarece nu sunteti compatibili. Un om o data ce incearca sa te schimbe inseamna ca nu te merita. Cine te place, te place si te iubeste exact asa cum esti tu fara sa te critice sau sa te jigneasca. Nu are rost sa suferi, mai sunt si alti baieti pe lumea asta si sunt sigura vei gasi un baiat care sa te merite! happy