| Qutwer a întrebat:

Am si eu o problema maresad sufăr foarte mult de câteva luni bune de prin Februarie dupa o fată... Ea dupa ce s-a despărțit de mine a găsit pe altcineva si au început sa posteze poze amandoi si asta m-a facut sa ma distrug... Ce ar trebui sa fac? Ma macină gândul cum a putut? relatia a durat 1an jumate si am petrecut multe momente frumoase... Am mai greșit si eu.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetele nu iubesc cu adevarat mann,ele doar stau cu noi asa ca sa profite de noi sau sa-si bata joc de sentimentele noastre, desigur cum putea dupa un an si jumatate deja sa se asa zis indragosteasca de altul? raspunsul pentru ca ele nu ubesc cu adevarat,ele iubesc banii atat restul basme,ca sfat este sa nu o jelesti asta e viata in viitor vei vedea ca am dreptate pentru ca si eu am patit mereu si vad cu ochii mei asta,multe cupluri se despart aia dupa cateva zile e deja cu altul, ocupati timpul cu alte chesti si asta e cu timpul o vei uita macar sa inveti ceva pe viitor,isi recomand paraziti sa ascultati ca dezvoltare personala mai ales ombladon, fa sport, invata o limba, o meserie, stiu ca e greu dar asta e, nu nega ca o iubesti a fost si ea o parte din viata ta

| Violleta2022 a răspuns:

ASta este viata! daca nu stii sa apeciezi ceeea ce ai, apreciezi dupa ce pierzi!
Viata merge inainte atat pentru ea, cat si pentreu tine, amandoi aveti dreptul la fericire, ea si-a gasit pe cineva si este fericita, aucm este randul tau sa reflectezi la greselile facute cu ea, sa inveti si sa nu le mai repeti niciodata ca s anul mai continui sa pierzi si urmatoarea relatie.
Deci, nu te mai focusa pe fericirea fetii pe care ai pierdut-o pentru ai facut deja o obsesie si nu este normal!
Cauta-ti o alta fata si incepe o relatie noua, nu uita sa NU repeti greselile facute in trecut, ca sa suferi din nou!

| h3r a răspuns:

Treci peste. Nici ea nu a avut o problemă cu asta.

| DeathOfDreams a răspuns:

Asta e ordinea firească a vieții.
"I used to believe in forever, but forever is too good to be true".

1 an jumate e foarte mult şi de asemenea, greu de trecut peste o asemenea relație.
A trecut şi ceva timp de când ați încheiat relația şi o să mai treacă mult timp lăsându-te măcit de asta, dacă continui să te gândeşti la ea.
Chestile de genu' necesită timp, aşa că asigură-te că îi dai.
Fiindcă dacă te vei gândi mereu la faptul că ea şi-a găsit pe altcineva, vei ajunge într-un punct foarte grav al depresiei.

Din păcate, ne pierdem atât de mult timp pentru personele nepotrivite.
Dacă după ce s-a despărțit de tine şi-a găsit pe altcineva, sunt ferm convinsă că vorbea cu ea de ceva timp, doar că nu ți-a spus asta.
Repet, nu merită.

Aşa că resemnează-te, ocupă-ți timpul.
Absolut toți oamenii pleacă, dar din fericire, vin alții.
Vei găsi într-o bună zi altă tipă, oricât de greu ar fi să accepți asta la momentul actual.
A plecat, iar tu ai rămas blocat în drum, privind-o cum îşi trăieşte viața.

Şterge-i numărul, blocheaz-o de peste tot şi ocupă-ți timpul.
Nu poți să te opreşti din "trăit" doar fiindcă ea a hotărât să fie cu altcineva.
Şi nu poți să-ți ocupi nopțile gândindu-te că e vina ta sau ceva, pentru că nu e.

Sper să te resemnezi cumva şi să te obişnuieşti încet cu ideea că ea e plecată iar tu ai tot dreptul să o scoți din mintea ta şi să ieşi prin lume.

Cu toții trecem peste faze de genul şi întâmpinăm oameni care nu merită.
Dar n-o să-i găsim niciodată pe cei potriviți dacă ne lăsăm doborâți.

| Axde a răspuns:

De ce i-ai gresit? Nu te ai gandit dinainte ca o poti pierde?

| Unlimited36 a răspuns:

Salut, eu cred ca in tot acest timp ea a fost cu gandul la altcineva...te sfatuiesc sa o uiti deoarece iti provoci doar suferinta gandindu-te la ea, sigur ai sa gasesti pe cineva care te merita