| bianca37 a întrebat:

Hey, buna. vreau sa va povestesc ceva, sa va adresez o întrebare..va rog fără hate sau comentarii la misto.
m-am cunoscut acum un an cu un baiat am vorbit ne am plăcut reciproc, am început sa ne înțelegem asa de bine. nu mai puteam sta unul fără celalalt. m-a întrebat dacă vreau sa fiu cu el impreuna, am zis da pentru ca îmi plăcea mult de el.
cu bune cu rele am fost amandoi impreuna și am trecut peste toate amandoi sprijinandu ne unul pe altul, având grija unul de altul, am fost alături unul de celalalt. pana la un moment dat când lucrurile nu au mai mers, nu ne mai înțelegeam. am tot încercat sa reparam ce am stricat am tot încercat sa ne reparam relația. pana am ajuns în punctul în care nu s-a mai putut face nimic și am ajuns la despărțire. au trecut 5 luni de când ne-am despărțit iar eu nu îmi pot lua gândul de la el. am fost impreuna 10 luni, precizez ca e primul meu iubit. cum as putea trece peste????????? de atâta timp nu îl pot uita, îl visez, ma gandesc mereu la el, am încercat sa îl inlocuiesc, sa mi ocup timpul cu alte activități ca să uit, am încercat sa vorbesc cu alți băieți ca să îl uit pe el dar degeaba ???? niciun băiat nu este ca el. nu vreau pe nimeni altcineva dar pe o parte nu as mai accepta sa ma împac cu el deoarece m-a făcut sa sufăr foarte mult, s-a schimbat și știți și voi ciorba reincalzita nu mai are același gust. cum as putea trece peste el? ce as putea face
va mulțumesc frumos. aștept răspunsuri dau funda pupici

Răspuns Câştigător
| Anna71 a răspuns:

Hei. Având în vedere că au trecut doar 5 luni de la despărțire este absolut normal ca după o relație destul de lunga zic eu, să te gândești încă la el. Din moment ce a existat o iubire atât de mare între voi este imposibil să îți treacă peste noapte. Știu că nu e tocmai ceea ce vrei să auzi dar va mai dura mult timp până să treci peste, mai ales fiind prima ta relație. În ceea ce privește vorbitul cu alți băieți te-aș sfătui să nu o faci încă, deoarece nu te-ai vindecat și cel mai probabil îl vei răni pe acei băieți neintenționat, îți spun din propria experiență. Tot ce poți să faci momentan este să îți acorzi timpul necesar să te vindeci, și gândește-te mereu că ce e al tău e pus deoparte, dacă el este "marea ta iubire" cu siguranță universul vă va aduce din nou împreună.

| bianca37 explică (pentru Anna71):

Poate ca asa e, îți mulțumesc din tot sufletul!

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie pur si simplu sa te resemnezi.Sa te obisnuiesti cu ideea ca ai fost îndrăgostită, ca relația nu sa consumat cum ar trebui pentru ca timpul a fost scurt doar ca trebuie sa mergi inainte. Daca e sa fie al tau va fi, daca nu atunci sigur te asteapta altceva mai bun.

| bianca37 explică (pentru Freya1):

Multumesc frumos

| aditimus a răspuns:

Trebuie sa treaca o perioada pana il vei uita, intre timp, roaga-te.

| bianca37 explică (pentru aditimus):

Mulțumesc frumos

Răspuns utilizator avertizat
| florinalyn a răspuns:

Hey.buna incearca sa-ti gaseti un prieten cam cu aceleasi calitati similare cu ale fostului tau prieten si poate ceva in plus.te-ar ajuta mult pentru inceput; iar daca nu vei reusi atunci va trebui sa-ti adaptezi stilul spre noi oameni noi calitati..fiecare om e frumos prin felul lui de a fi; lasa lucrurile frumoase sa vine spre tine happy mult succes

| bianca37 explică (pentru florinalyn):

îți mulțumesc