| -TattO- a întrebat:

Am si eu o problema. Poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi.
Sunt cu o fata de 1 luna si 1 saptamana. I.am tot aratat ca o iubesc, tin la ea si fac orice sa fie fericita. Ea nu prea tine cont de cat fac ca ea sa fie fericita si ca totu sa mearga bine. Ori nu stie sa aprecieze, ori nu vrea ori nu e' interesata. Cu toata ca i.am mai zis ca ea nu vede dar ma contrazice ca apreciaza...
Zicea mai inainte ca sunt posesiv si gelos. Asta pentru ca ma interesam de ea si o mai intrebam cate ceva. Ea nu e geloasa pe mine ca zice ca nu are motive, uneori ma deranjaza asta pentru ca nu stiu daca chiar asa e sau o fi altceva. Am stat de vorba si i.am explicat ca nu sunt posesiv dar daca ea vrea sa nu mai fiu asa, o las mai moale. Bun. Nu am mai fost asa. Incep sa devin iar gelos(sunt o fire geloasa) Nu ne vedem decat vinerea(uneori) si sambata & duminica. In timpu saptamani are de invatat scris etc. Dar nu stam decat cate 3 ore impreuna ca apoi trebuie sa o duc acasa la ea ca zice maicasa ceva.
Maine are teatru si se duce de pe la 5 la 8. nu stiu de ce dar am devenit putin suspicios. Ma simt naspa, adica am o stare de gelozie foarte mare si imi provoaca nervi. Am ajuns sa o "urasc" intr-un fel dar totusi o iubesc foarte mult. Nu prea o simt eu asa aproape de mine cum as vrea. Nu simt ca imi da si mie atentia de care am nevoie. Numai eu sunt ala care face mai tot sa fie bine si uite ca tot eu ajung sa ma enervez si etc.
Trebuie sa ii dau o carte ca ii trebuie la scoala, si ma intalnesc azi la 6 cu ea. Dar nu poate sta decat 1 ora cu mine. De fapt sa mai vorbim.
Nu stiu ce sa mai fac, maine stiu ca pleaca la teatru, eu sunt cum sunt.
Degeaba i.as spune ca sunt asa pentru ca ar zice ceva ce poate m'ar enerva si mai tare. De fapt nu prea sta prea mult pe explicatii ea. Si pe mess face la fel cand e ceva ca vede ca nu imi convine. "eu ies, nb" Si ma lasa asa. Am intrebat-o de ce face asa a zis ca " decat sa stau sea ne certam si sa zic ceva ce poate o sa regret mai bine ies"
dar totusi...
Nu prea simt eu ca e asa multumita de ce fac pentru ea. Am inceput si cu gelozia da nu prea o pot arata... nu stiu ce sa mai fac.
Spuneti'm si mie va rog.

Răspuns Câştigător
| marsy a răspuns:

Nu stiu. nu as vrea sa fii dezamagit! Si vad ca tii mult la ea! Probabil ea nu te iubeste! Si voi nu va intelegeti pn ca sentimentele voastre nu sint egale sau nu va potriviti! Poate ea iubeste sa fie mai libera, nu pune la suflet orice sentiment, nu ea nimic indeaproape! Incearca sa o lasi putin... sa vb mai putin, nu stiu. sa faci in asa fel ca ea sa observe putina indiferenta din partea ta! Daca o sa-i fie dor de tine te va cauta! E putin sa te vezi doar 3 ori pe saptamana... si cred ca nu traiti la o distanta mare unul de alta! In dragoste reusesti orice inclusiv si temele! Tu stii totul despre ea, despre prieteni/prietenele sale? iti doresc numai bine si ca ea sa te iubeasca asa cum o iubesti si tu! Dragostea este un singur suflet! PA

dinulya

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

I-ai dat tot pe tava prea repede si de-aia si-a luat-o in cap fetita!

Sfatul meu e sa o lasi mai moale cu aratatul dragostei ca altfel o vei sufoca si o sa te alegi cu o pereche de papuci!

Iti garantez ca daca tu vei deveni mai indiferent cu ea si i-ai face aceleasi greseli pe care le face ea, o sa-ti cada in plasa si o sa o interesezi mult mai mult!

| Acvila a răspuns:

Comporta-te si tu la fel de indiferent...asa ii vei arata ca doare.Nu mai fi gelos, nu-i mai cere explicatii, cand ar trebui sa iesi cu ea, zi ca te duci nu stiu unde cu niste prieteni...sa vada si ea ca nu e indispensabila. Daca te iubeste se va schimba, daca nu, nu merita osteneala.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trecut o luna si.
e un timp, in care trebuia sa se fi obisnuit cu tine, si tu sa iti dai seama ce fel de om e ea.nu iti e clar? e totul o joaca pentru ea, e genul de fata care prefera sa lase lucruile asa decat sa le rezolve, nu faci nimic cu ea iti zic euwinking
las-o dreacuoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te indrageasca cand o sa creasca mai mare
ca si eu am o sora si mi s-a intamplat

| diana_3977 a răspuns:

Asa a facut si prietenul meu si dupa 2 saptamani deja vroiam sa-i dau papucii, dar a inceput sa se poarte mai indiferent si am inceput si eu sa tin mult mai mult la el, bine pana la urma am mai stat 2 luni impreuna, da hai fie