| Stuff a întrebat:

Am si eu un story ca sa zic asa, mereu eu si prietena mea cea mai buna am fost foarte diferite in ceea ce priveste caracterul, modul de a ne petrece timpul, mentalitatea parintilor si mai ales baieti. La inceput cand eram mai mici erau probleme minore dar cu cateva luni in urma a inceput sa o afecteze mai ales ca venea ziua ei facea 15 ani si era din ce in ce mai deprimata parinti ca de obicei nu o lasa sa iasa nicaieri casa-scoala mentalitatea aceea comunista, era si suparata ca nu a avut niciun prieten pana acum niciodata nu sa sarutat cu nimeni si nici nu arata chiar asa bine e plinuta mereu mai scunda ca mine in schimb eu sunt pe invers parinti ma lasa sa fac ce vreau sunt la munca de dim pana seara si din moment ce aveam note mari la scoala, din toteauna pe mine ca si pe mama ne pasioneaza moda cred ca din clasele mici avem succes la baieti mereu avem o relatie si cu pauze mici intre ele dar nu credeam ca o deranjeaza pana acum ...am incercat sa o ajut sa explic parintilor ca trebuie sa iasa si ea din casa ca nu mai are 10 ani dar nimic am incercat o perioada sa ii gasesc pe cineva am crezut ca daca nu o sa mai am o relatie eu o sa se simta mai bine vreo sap a mers apoi iar suparata mai ales cand am inceput sa ies din nou cu un baiat, a facut 15 ani parinti nu au lasat-o sa isi faca ziua de nastere fiindca eu incercand sa o ajut am incercat sa ii fac o schimbare de look am machiato ...eu machind foarte bine am luat si cursuri de machiaj si chiar parea fericita dar ai ei sau suparat asa tare ca nu au mai lasat-o sa faca nimic, nici sa iasa cu fetele la suc nimic. Acum se gandeste ca viata nu merita traita pe mine ma ingrozeste gandul de ce ar fi in stare sa faca. Chiar am nevoie de ajutor, de un sfat o idee plzz?

4 răspunsuri:
| Alëxąndŕą a răspuns:

Pfff...
Stiu cum e si cea mai buna prietena a mea e cam la fel...
Pff, tu iesi cu cineva in preajma ei?
Tu crezi ca o poti ajuta? NU!
Dar ea de ce nu arata asa bine faza la prietena mea e ca are pistrui, dar asta nu e mare problema deoarece am inceput sa o dau cu tratamente naturiste si iau disparut.
Daca fata are trasaturi frumoase nu are de ce sa planga, iar parinti sunt gen: "faci ca mine, ai inteles?" Eu zic sa nu stiu sa stea cateva zile la tine, sa vada parinti tai cu este fara ea, iar sa ii lasati un bilet gen :
"Draga mama, de cand eram mica te-am ascultatm, am fost catelusul tau, dar acum catelusul a fugid la un Hotel mi-am spart economile.
Cand ma ve-ti intelege ma voi intoarce, am 15 ani mama nu sunt un copil, dar se pare ca tu nu vezi asta stiu tu mai facut, iar atata timp cat stau in casa ta, tu faci regurile, dar daca eu plec? Cand o sa simti ca ma iubesti, sa ma cauti."Eh... Poate merge...

| Stuff explică (pentru Alëxąndŕą):

Stiu ca nu e chiar ok sa fiu cu baieti prin preajma ei dar stiu ca daca nu ii zic tot pe mine se supara

| Alëxąndŕą a răspuns (pentru Stuff):

Daca ai fii prietena ei nu ai sta cu baieti langa ea...sau sa ii zici...

| Stuff explică (pentru Alëxąndŕą):

Pai am inecercat dar cumva afla de la altii si dupa aia tot eu sunt devina si nu stau pe langa ea dar ne mai vede prin sc si din astea, dar oricum tu nu ma cunosti asa ca nu ai dreptul sa iti dai cu parerea despre ce fel de prietena sunt eu, oricum tu nu sti ce viata am avut eu nici a mea nu a fost numai roz am tot ce vreau dar am ceva ce ea are ceva ce nu am nu am avut si nu stiu daca voi avea o familie de cand eram mica am crescut singura fara nici un sfat de la parinti nu stateau nici de ziua mea acasa sigurele zile cand stateam cu ei erau in concedii cand plecam prin alte tari ...pana in clasa a 3 am stat cu dadaca apoi singura bunici din partea mamei sunt morti si din partea tatei nu i-am mai vazut de vreo 2 ani gandeste-te ca eu de cate ori aveam o problema trebuie sa o rezolv singura acum sunt inconjuata de prieteni dar golul acela e tot acolo ...parinti mei au incercat sase revanseze din cauza apsentei lor dandumi tot ce vreau dar lucrurile care le vreau nu pot fi cumparate banii nu aduc fericirea ei doar o intretin