| anonim_4396 a întrebat:

Am un an si 7 luni cu prietenul meu, am trecut prin multe, si de vreo doua saptamani nu s-a mai intamplat nimic special, totul decurge normal...prea normal as zice eu. Nici nu ne-am mai intalnit, si mi se pare ca a intervenit monotonia. Stiu ca ma iubeste si mai stiu ca asa e el, foarte calm, acesta e stilul lui de viata, nu se intampla mare lucru, ii place sa fie linistit. Doar ca eu sunt o fire spontana, si deja m-am plictisit de atata monotonie. As vrea sa facem ceva nou, sa se intample ceva...chiar daca el e multumit si i se pare normal cum e acum. Am vb cu el despre asta si mi-a zis ca e tot in regula. Nu e prima data cand suntem in situatia asta, de multe ori se intampla asa.Sa las lucrurile sa mearga de la sine si sa nu ma stresez? Sau ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| Daniella a răspuns:

Propune-i sa mergeti o data pe saptamana, sau la 2 saptamani intr-un loc la alegere[cand alegi tu,cand alege el].in parc,la film, la fast food, la mall aveti voi idei happy Faceti ceva deosebit pentru voi doi o data pe saptamana ca sa nu mai intervina monotonia.asa nu este prea des si nu va plictisiti sa iesiti sau altceva.Dar vorbeste si cu el intai. Sper sa scapati de monotonie>:d