| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am iesit cu mama prin oras si am ajuns la o discutie despre sex care m-a cam dat peste cap...Eu am 21 de ani, sunt virgina si efectiv nu am putut si nu pot sa fac sex doar de dragul de a face astfel ca astept sa am si eu o relatie cu cineva la care sa tin si apoi fara nicio problema am sa fac.Ea imi spunea de o prietena de-a ei care e singura (43 ani )ca e tot plecata si precis e pe la vreunu sa faca sex si ca parintii ei sunt deschisi la minte si o lasa fata de parintii mamei mele care o intreaba mereu unde e si ce face.Si asa am ajuns la discutia despre a face sex asa aiurea cu oamenii.Eu inteleg ca sunt singure (si mama e divortata, are aproape 50 de ani) dar nici chiar asa.Sa mergem ca animalele sa facem sex cu cine apucam pentru ca nu ne putem controla.Doamne Sfinte,nu stiu,nu mi se pare normal, sanatos sa facem asa ceva.Sunt atatea boli care se pot lua,nu cunosti omul,se aude vorba mai ales la o femeie ca merge sa se culce cu unul si cu altul si nu suntem animale, asta nu e jungla.Mai cativa ani o facem toti intre noi de nu ne mai stim.Eu nu zic ca nu exista dorinte dar se pot controla sau se pot realiza cu cap,frumos intr-o relatie.Mie mi se pare mare pacat fata de Dumnezeu ce se intampla. Oricat de normal ar fi pentru cineva care o face des si a devenit o rutina,asta nu inseamna ca e ceva frumos si in regula. Ma afecteaza rau chestia asta fiind vorba si de mama si pana la urma si despre mine pentru ca imi e greu sa imi fac o relatie din cauza ca nu ma culc cu tipii cum ar vrea ei si avand atatea variante pentru sex,renunta in secunda doi fara sa incerce o relatie ceva cu mine.Voi ce parere aveti? Sunt asa de bulversata ca nu mai stiu ce sa mai cred, sunt foarte derutata si parca ma intristeaza situatia asta.

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

E totuși ceva normal și firesc pentru o persoană (B/F - nu contează) să-și asume propria sexualitate așa cum e: mai năvalnică sau mai domoală. Dacă tu ai un libidou mai redus, asta nu înseamnă că suntem cu toții la fel.
De boli te poți feri, la fel de sarcină, de gura lumii etc. Și nu e musai să „sari" din bărbat în bărbat, dar nici să aștepți până prinzi pe unul care vrea o relație ca să faci sex. OK, am priceput, tu ești altfel, dar asta nu te prea îndreptățește să-i judeci pe cei care sunt diferiți de tine.
Atât timp cât este consensual, orice este permis când e vorba despre sex!
Fii mai relaxată și mai permisivă, mai înțelegătoare!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citste si te informeaza in ce mod procedeaza oamenii educati, moderni si normali, dintre care se pare ca face parte si mama ta. Multa sanatate! https://www.bzi.ro/......ui-197044; http://www.feminis.ro/......20028.html

| GabiDumitrescu a răspuns:

Am parerea ca daca ai adaugat pe barbosul din cer in discutie, orice altceva ai spus devine degeaba. Abordeaza si tu matur problema si lasa prostiile cu gura satului, pacate, si alte ineptii. Le zice foarte bine mihai.

| minrest a răspuns:

Ai toata dreptatea. Poate mama ta a vrut doar sa nu fie ea o piedica in calea vietii tale sexuale. O femeie e pudica, nu poate sa se ofere imediat unui baiat de abia cunoscut. Lasa ca o sa iti gasesti si tu un baiat serios si decent ca tine. Eu asta iti urez.

| mentholinks a răspuns:

Ceea ce se intampla in ziua de azi e din cauza ca oamenii pun mai mult pret pe placere decat pe principii. Traim intr-o societate scarboasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate este rau, nu este bine.Cand îl găsești pe cel potrivit este bine sa întreții cu el relații sexuale cu el nu are nici un rost sa ai relații sexuale cu o grămada de bărbați este rau pentru tine sufletesc, moral, si pot apărea probleme ginecologice, si de sanatate. Pana la urma o sa îl găsești pe cel potrivit cu care sa îți faci o familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta si tu un pocait. Aia stau virgini pana la casatorie. Perfect pentru una care ii este frica de sex ca poate pleaca gogu a 2 zi.

| tudorvolcano a răspuns:

Această problemă nu s-ar fi pus la bărbați, diferența de sexe.
În final poți face ce vrei, nu avea regrete dacă crezi că ai făcut ceva greșit, mergi înainte!

| Mark2012012 a răspuns:

Buna. Si eu sunt virgin si nu am avut vreo relatie in viata mea. Sunt prea timid. Precizez ca am 26 de ani. Succes!

| Geo1117 a răspuns:

Nu vreau sa fiu nici imprertinent dar daca vrei iti spun pe față!
Ei bine mama ta e batrana si doreste sa te vada la casa ta cat mai curand.
In totalitate aproape generala fetele sunt din floare in floare.
Cauta ce-ti place tie esti diferită față de altul.

| CristianaMaria a răspuns (pentru Geo1117):

Eu nu inteleg ce vrei sa spui...mama vrea sa ma vada la casa mea? tu ai citit ce am scris eu? era vorba de faptul ca femeile in general se culca la intamplare cu tipi si mie nu mi se pare deloc ok sa se intample asa

| Necunoscut112 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Aşa, şi ce vrei? Fiecare este liber să se culce cu cine vrea, este vorba de plăcere, nu de vreo crimă. Şi faptul că nu eşti tu de acord contează foarte puţin, dar bineînţeles că ai dreptul la o opinie.

| Geo1117 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Am inteles clar ce ai spus. Ti-am dat raspuns... daca nu intelegi, mai pe scurt incearca sa fi tu. Imi place ca spui bine cand gandesti ca nu intelegi de ce " din floare in floare ".
E o intrebare pe care oricine din lume o framanta dar raspunsul e cam acelas...pentru placere sau bani.