| alexandrag a întrebat:

Am un coleg de clasa pe care il plac foarte tare de mult timp. Am stat cu el de 3 ori pana acum insa de fiecare data a fost ceva de cateva ore, la betie, cand zic am stat cu el ma refer ca ne-am sarutat si ceva mai mult dar n-am ajuns sa ne culcam impr pentru ca eu l-am refuzat, iar apoi, a doua zi, se purta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. E aiurea ca tot timpul ma gandesc la el si mi-e dor de el... Am observat ca si el se mai uita uneori la mine dar cred ca daca i-as zice ca il plac atunci e ca si cum "scutul meu" nu mai exista si as putea fi ft usor ranita. Nu stiu daca el presupune macar ca eu il plac. Oare cum sa-i arat? deja de uitat m-am tot uitat si mi-e rusine sa merg la el sa-l chem undeva sau chiar sa vorbesc cu el...

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

E posibil sa fi obserat deja ca-l placi, sunt baieti care citesc destul de bine fetele, si atunci te incearca sa vada cand cedezi, ca sa profite. Din pacate nu te sfatuiesc sa faci ceva in ceea ce-l priveste, ci mai degraba gandeste-te tu bine daca tii la el pentru el ca persoana sau doar pentru fizicul lui sau doar pentru ca te-a sarutat. Gandeste-te bine! Chiar daca ii vei ceda a doua zi se a comporta exact la fel si nu cred ca ai vrea sa suferi asa de mult.

7 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Daca ai fi importanta pentru el nu te-ar uita, te rog, lasa-l, si va veni el la tine cand te va placeasad
Pwp

| ღNameღ a răspuns:

Spune-i ca nu te simti bine cand vezi ca profita de tine si apoi te ignoracrying
Stiu cum eeecrying...ba nu, nu stiu...am alt cazbig grin

| ACatalin a răspuns:

Cati ani are tipul? Daca e mai mare de 17 parerea mea ca vrea doar sa se culce cu tine pentru ca altfel nu mi explic cum de nu schiteaza nimic a doua zi. Daca e mai mic cred ca e timid.

| Heyyy a răspuns:

Vorbeste cu el dar nu il intreba din prima daca te place...afla ce hobby-uri ii place apoi spune-i si tu poate aveti lucruri in comun. Iar la faza cu sarutul si a doua zi a uitat nu stiu ce sa spun daca chiar nu te baga in seama chiar si dupa ce te-a sarutat! poate e mai bine sa il uiti.nu te supara

| alexandrag explică:

Tabittha, eu il placeam de dinainte sa stau cu el. Il plac pentru ca e linsitit, inteligent, stie cand sa vorbeasca si este si frumos. Tocmai asta e problema ca eu vreau ceva de durata. Poate ii e frica si lui si de asta nu se baga. Nu stiu...In orice caz e aiurea sa il vad din nou in fiecare zi la scoala si sa ma gandesc la el atata fara sa se intample nimic.

| alexandrag explică:

A CATALIN, baiatul are aproape 18 ani

| alexandrag explică:

ღNameღ
sa stii ca eu chiar il las si sunt lejera cu el. adica nu ma bag in seama doar cand chiar am nevoie de ceva de la el. Ideea e ca fierb in mine dar la exterior nu se vede nimic laughing