| aditza21 a întrebat:

Am un prieten, mai bine zis mai mult amic decat prieten.Ne cunoastem de vreo luna si s-a intamplat ca intr-una din serile cand eram la el sa ajungem in pat, a fost ceva foarte rapid pentru ca amandoi eram foarte excitati, asa ca a doua zi ne-am intalnit si dupa ce am facut sex mi-a spus ca nu ne potrivim in pat.Problema e ca eu am inceput sa tin la el iar el mi-a spus ca daca e mai incercam sa vedem ce iese, dar nu stiu ce sa cred. Un sfat va rog mult.Mersi.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incompatibilitatea sexuala e un factor care influenteaza mult relatiile, dar eu cred ca dupa o singura noapte nu iti poti da seama daca exista sau nu compatibilitatea. La inceput, e mai greu, amandoi sunteti stangaci, relaxarea e dificila. Relatiile serioase tind sa se imbunatateasca pe parcurs.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Deci e clar ca el vroia doar o noapte de la tine, o aventura. Faptul ca tu nu te-ai comportat ca o vedeta porno in pat l-a facut sa-si piarda interesul! Uita-l!

| fabiola a răspuns:

Parca ar fi un targ! Probezi pantofii, te strang, dar mai poarta-i vreo luna, poate cedeaza!

| radu75 a răspuns:

Deci nu era iubitul tau, asta am inteles. A ti facut sex, normal nu puteati face dragoste pentru ca era doar un amic. Tu faci sex cu toti amicii tai? Pai daca nu era iubitul, prietenul tau ce cautai cu el in pat. Bai frate naive mai sunte ti, iar saptamana viitoare vei posta o intrebare de genul, sunt oare insarcinata daca am facut o decat o data cu un tip care nu e prietenul meu, e de fapt un bun amic? Decat te a probat, atat! Oricum, se vede treaba ca nu te ai ridicat la nivelul lui, chiar nu ne ai spus era prima data pentru tine? Poate aici e problema!

| mary_5801 a răspuns:

Eu nu cred ca tii la el.si eu m-am culcat cu prietenul meu cel mai bun de mai multe ori, dar nu m-am indragostit de el.la un moment dat el a crezut ca ma iubeste, iar mie imi placea pentru ca ne intelegeam bine in pat. n-a fost greu sa ne dam seama ca nu am putea finaliza cu o relatie iubit-iubita.sexul ramane sex, iar iubirea e altceva.la tine cred ca a ramas dorinta, dar nu fi sigura ca dupa o noapte de tavaleala ai inceput sa tii la el.