| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten timp de o luna si mi-a propus sa avem relatii sexuale, am doar 15 ani si nu stiu ce sa fac, il iubesc si sunt atasata de el foarte tare. ajutati-ma va rog cu un sfat.Multumesc!

26 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Draga mea, tu il iubesti. Daca si el te iubeste trebuie sa te astepte pana cand esti pregatita.Scuza-ma,dar propunerea lui mi se pare o absoluta nebunie! Tu ai 15 ani, si sunteti doar de o luna impreuna. Nici nu ati avut timp sa va cunoasteti! Vorbeste cu el, spune-i ca nu esti de acord sa iti incepi viata sexuala la o varsta asa de frageda, iar daca te iubeste va intelege si te va astepta pana vei fi pregatita si suficient de informata pentru pasul acesta. Bafta!

pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Cunosc oameni care sunt impreuna de 5 ani de zile si nu au intretinut relatii sexuale.Deci,da se poate si altfel.Ideea e sa vrei.Impune-te.Daca dupa 30 de zile vrea sa ti-o puna e gravstraight face

| Floreenofficial a răspuns:

Ai doar 15 ani...nu cred ca esti dezvoltata suficient (d. p. d. v sexual).

| Lora a răspuns:

Ok iubesti si te iubeste probabil, tu pui conditiile in relatie iar daca el te iubeste cu adevarat atunci iti va intelege ezitarea, nu-ti spune nimeni sa nu iubesti, IUBESTE, DAR IUBESTE INTAI CU CAPUL SI APOI CU INIMA!

| ramona_4785 a răspuns:

Na numai dupa o luna nu se merita daca te iubeste te asteapta o vesnicie nici nu-l intereseaza aspectul asta; nu te iubeste daca te forteaza sa faci asta si clar ca nu te merita.

| BeautyTeacher a răspuns:

Pai la 15 ani e prea devreme pentru sex, spune i ca nu vrei sa o faceti, sa mai astepte un an, doi si daca te iubeste te va intelege.happy

| Psihologul a răspuns:

Scapa de el. Nu te iubeste, vrea doar sa "o faceti" si apoi sigur vei ramane singura. Nu accepta sub nici un fel insistentele lui. Fii o fata cu cap. La 15 ani e o varsta prea mica sa-ti pierzi virginitatea.
Gandeste-te ca tu il iubesti, dar din moment ce dupa o luna ti-a propus, e clar ca nu te iubeste.

| Annie_3559 a răspuns:

Intrerupe relatia cu el pentru ca de iubit nu te iubeste si nici de respectat.
O data ce ti-a propus sa aveti relatii sexuale tu avand doar 15 ani, se observa ca-si doreste doar o relatie "intima".
In plus dupa parerea mea esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala, totusi 15 anisori.
Nu aveti decat o luna impreuna e mult prea devreme si tu esti mult prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala, asteapta si tu pana 17-18 ani sa zicem.
Ai timp toata viata, nu te grabi ca o sa regreti apoihappy, mai ales ca acum esti presata de el nu faci asta pentru ca vrei tuhappy.
Momentul trebuie sa fie unic, special, at cand vrei tu nu cand te obliga altii.straight face

[papa]kiss

| rosto a răspuns:

Nu m-am culcat cu unu' dupa o luna nici dupa ce nu am mai fost virgina, daramite la inceput. happy Faci ce vrei, dar e cam devreme, mai ales avand in vedere ca tu esti o copila, ai numai 15 ani si ca a trecut doar o luna.

| rosto a răspuns:

Pai pleaca la odihna pentru 10 zile sau pentru 5? Indiferent pentru cat pleaca, dupa aceea daca se duce 3 luni in strainatate, nu mai conteaza. Nu cred ca pleaca in afara doar ca sa te ignore pe tine, sa fim seriosi, o plecare in strainatate se planifica cu mult timp inainte, nu asa, cu o saptamana. Dar el ce varsta are?

| rosto a răspuns:

Parerea mea este sa il lasi sa se duca linistit, tu nu esti pregatita sa faci sex cu el, iar el... isi incearca norocul cu tine, poate reuseste. Ciudat ca pleaca asa trei luni tocmai acum cand incepe scoala. Poate te minte ca sa scape de tine.

| ciupyx a răspuns:

Esti atasata sau il iubesti? sunt 2 lucruri diferite happy

fa ce simti, dar nu o fa din obligatie. daca iti spune ca daca nu o faci te lasa, spune-i "pa, pa".

| Genius8 a răspuns:

Nu este o varsta chiar mica dar momentul e unic si trebuie sa vrei cu adevarat si sati placa nu a fii obligata. si cont. daca esti pregatita fizic si psihic. si daca nu vre fal sa inteleaga ca nu esti pregatita. pup

Răspuns utilizator avertizat
| Ros3Blu3 a răspuns:

Bai frate, dupa o luna e iubire? Si crezi ca tine la tine daca sunteti de o luna impreuna si deja iti cere asta?
Stai in banca ta ca dupa aia o sa regreti cand o sa gasesti intr-adevar persoana pe care o iubestibig grin Inceara la 18 ani ca atunci e cel mai bine, acum risti sa te imbonlavesti happy Dar faci ce vreitongue Ar fii bine mai intai sa prinzi incredere in el, sa il cunosti, sa ii cunosti familia, sa vezi cu cine umbla si apoi dupaiaaa sa te culci cu eltongue dupa o luna nici numarul de la adidasi nu il stii happyBaftahappy

| Bella_2124 a răspuns:

Eu zic sa nu`i cazi in plasa.probabil ca e mai mare decat tine, si crezandu`te mai naiva, vrea sa profite de inocenta tastraight face daca sunteti impreuna doar de o luna, nu inteleg ce asa mari pretentii are?!thinking eu am fost cu un baiat si 11 luni si mi-a propus sa o facem si nu am vrut, si nu a insistat asa mult. eu zic ca daca nu te simti pregatita sa nu o faci. dupa s`ar putea sa-ti para rau. eu tot 15 ani am si nu am de gand sa o fac cel putin pana la 16 ani [cel putin!]. in concluzie, sfatul meu este sa nu te lasi purtata de val si sa nu cedezi asa usor! in plus apoi exista posibilitatea ca pe langa sa-ti dea papuci, sa mai umble si cu barfa... asta chiar ar fi rusinos, dar asa sunt baietii in ziua de azi... acum hotararea e doar a ta. BAFTA!:*

| luciana_3279 a răspuns:

Buna, iti dau un sfat din propia experienta, nu-i ceda atat de repede chiar daca iti promite o relatie sau eu stiu. eu am facut o greseala de gen si apoi m-a parasit, cu motivul ca eu nu l-am inteles, testeza-i, vezi daca merita si sa treaca mai mult timp.ai grija cu ESCROCII SENTIMENTALI!

| ZeYa a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca ne intrebi pe noi lucrul asta, inseamna ca esti nesigura, si ca nici tu nu te simti pregatita. Eu zic sa mai astepti si sa te mai gandesti. O sa ai destul timp si pentru asta, cand o sa mai cresti. (nu vreau sa intru in detalii)

| Raluca_4380 a răspuns:

Faptul ca ti-a cerut asta dupa un timp atat de scurt arata ca nu te iubeste si ca ceea ce vrea de fapt este sa se culce cu tine si apoi sa-ti spuna "pa". Sper totusi sa nu fie asa si sa nu te raneasca. Oricum mai gandeste`te.Mai ai timp pentru astahappy

| Lavinia_6306 a răspuns:

Sa. ti zic sincer. nu o face si eu am 15 ani. dar nu am de gand sa o fac. Faza e ca o sa intretii relatii sexuale xu el si apoi o sa te lase o sa ramai singura. si iti pierzi si virginitatea si esti si mica. si se cam grabeste tipul...Stai cumintehappy pentru ca o sa regretibig grin

| Catalin81 a răspuns:

Sunteti doar de o luna impreuna si el vrea sa faca sex cu tine? Mai asteapta vreo 2-3 luni si daca rezista fara sex, dupa un timp atractia va fi si mai mare, iar in acest interval i-ti vei da seama cu adevarat daca te iubeste sau este cu tine doar ca sa se simta el bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU! daca o sa o faci, iti va da imediat papucii, iar tu o sa regreti toata viata ca ti-ai pierdut virginitatea cu un dobitoc... nu o fa, serios!

| alexandra_4260 a răspuns:

Fa-o! si dupa o saptamana poate vei veni sa ne scrii ca cum sa fac sa nu mai sufar dupa el.sti ce? esti pregatita? psihic ca fizic nu prea cred. pune-l la incercare. pune-l sa te astepte.si eu de la 14 ani am iubit.si si acum sunt cu el(am 18 ani). si mi-am inceput viata sexuala prea repede(la 16 ani, cine stie ce-o **** el in aia 2 anilaughing). si acum sunt insarcinata in 4 luni.batting eyelashes. deci fa-o fratica ca o sa iti dai cu capu de peretelove struck.(sa nu crezi ca eu regret ce am facut)

| loredanayy a răspuns:

Iam refuzat prietenului meu de a avea relatii cu el i-am zis ca nu sunt pregatita, azi a plecat intr-un oras pe 10 zile la odihna, iar cind o sa vie peste 5 zile va trebui sa plece peste hotare, timp de 3 luni nu ne vom vedea...cum credeti ma ignora deoarece i-am refuzat?

| loredanayy a răspuns:

Rosto.:are 16 ani si pleaca in strainatate pe 3 luni apoi vine inapoi

| loredanayy a răspuns:

Are 16 ani