| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut pe net tot felul de exercitii kegel... si am citit despre continenta sexuala... ei bine. am incercat si eu dar nu imi prea iese.
De exemplu. acolo scria ca poti avea orgasm fara a ejacula si ca apoi poti continua actul sexual fara probleme... prima parte nu mi se pare grea... dar cu a 2 a am probleme... dispare erectia (pe jumatate, ceea ce e destul de rau pentru ca fac doar cu prezervativ) si cheful... oare de ce? am incercat si sa nu am nici orgasm ( inainte de a avea orgasm... ma opresc... respir adanc si relaxez muschii )... de 3-4 ori reusesc si pot continua... dar a 5 a oara dispare erectia si cheful... gresesc cu ceva?

Si inca o intrebare... la voi cam cat tine sexul propriu-zis? fara preludiu si postludiu

Mentionez ca am 16 ani

3 răspunsuri:
| Doctoru_7315 a răspuns:

Multa concentrare si atentie la senzatii, la ce se intampla in corpul tau, la energia sexuala, trebuie sa nu uiti sa respiri, sa nu-ti pierzi concentrarea. Cine e interesat am o carte in format pdf, lasa-ti adresa de mail si vi-o trimit linistit.

| antonius74 a răspuns:

Din cate stiu eu, kegel e pentru unele probleme medicale, nu ca sa nu mai ejaculezi (poti chiar sa ramai asa pe viata). daca nu mai vrei sa ejaculezi, invata de la calugarii tibetani, ca au ei aia o metoda. se numeste sex tantric, parca...la intrebarea a 2-a nu am raspuns :p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt la fel cred exercitiile, si la sex tantric si la kegel... trebuie sa antrenezi anumiti muschi... sunt curios voi cum faceti sa prelungiti sexul cat mai mult