| ubialtau a întrebat:

Ce e mai important: preludiu sau postludiu?

Răspuns Câştigător
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Preludiul. Fara preludiu nu mai ajungi la postludiu. laughing

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fără preludiu, este posibil ca partenera să nu fie destul de lubrifiată, lucru ce va îngreuna actul sexual şi nu vă veţi putea bucura de postludiu.
O zi frumoasă!

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Preludiu este destul de important, pentru. a capata incredere si pentru a dori cu adevarat partida de sex si postludiu pentru a nu intelege ca a fost un fel de tarfa si ca chiar iti pasa [fundita]

| sonya_5952 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ambele sunt la fel de importante. Prima iti creeaza dispozitia pentru sex si poate varia ca si durata de la 30 de secunde big grin la 15-20 de minute, iar postludiul te face sa te simti iubita, protejata si iti inlatura din minte ideea ca ai putea fi folosita doar pentru sex happy desigur asta e doar punctul meu de vedere

| tapeee a răspuns:

Preludiu pentru a te bucura pe deplin dupa, postludiu pentru a te bucura si alta data.

| snickers_6731 a răspuns:

Preludiul