| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu cea mai buna prietena, nu i-am spus că îmi place de ea, dar, am întrebat-o ce părere ara de un cuplu de 2 fete.A zis că i se pare ciudat și scârbos.
Nu pot sa o scot din minte, ce as putea face?
Pot sa o cuceresc cumva?
Pot face ceva?
Ajutor, chiar am nevoie.
Mulțumesc...happy

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca ea nu vrea... nu vrea. Continua sa faci ce faceai si pana acum, nu ai ce sa faci. Nu o da in disperare, ca dupa va stricati si prietenia.

| Sofer a răspuns:

Nu ai ce face pentru ca nu e atrasa de fete. Trebuie sa găsești o alta fata care ii plac fetele sa poți avea cu relație cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa iti vezi de viata ta si sa lasi femeia in pace, obsedat-o

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Obsedată? De ce o jignești? Dacă placi pe cineva ești obsedat? Multe femei se lovesc de specimene de bărbați ca tine și își măresc orizontul apoi tot pe voi va aude omul ca va plângeți "cum ne mai înmulțim? Dacă ele se freacă între ele cum mai populam?" problema celor ca tine este faptul ca nu mai prinzi și tu nimic. Pai cum sa prinzi? Dacă știi sa jignești o sa ramai cu "Manuela". Dacă nu ai o soluție pentru problema ei, abține-te! Sănătate! happy

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaDeea221998):

In primul rand multumesc pentru sanatate, sanatate si tie si toate cele bune!
In al doilea rand, daca cea mai buna prietena a ta este normala, sa zicem asa, apoi tu ca prietena, ii dai avansuri, apropouri, esti indragostita de ea, ea se simte poate jenata, agasata, dar nu iti spune. Incepe sa se departeze de tine, apoi tu devii mai obsedata, isi face si ea un prieten, sa isi intemeieze o familie, apoi tu te bagi in relatia lor pentru ca esti cea mai buna prietena a ei si ii bagi ''strabe'' ca sa o ai doar pentru tine pentru ca apare logic gelozia.
Ce fel de prieteni e asta? Dupa tine asa, o parere, dar sincera, nu ma lua cu vrajeli cu iubire si alte orizonturi, spune-mi parerea ta sincera, fara o dioptrie impusa dinainte.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc și eu! Îți înțeleg punctul de vedere, dar depinde de la caz la caz. De la persoana la persoana. Personal dacă mi se spune "nu" înțeleg acel nu și nu mai insist, nu trag de nimeni, nu bag strâmbe nimănui. Indiferent cât de tare as vrea persoana respectiva. Acum îți dai seama, nu pot sa bag mana în foc pentru fata respectiva. Dar as vrea sa cred ca nu este genul de persoana descrisa de tine. Și eu am fost îndrăgostita de cea mai buna prietenă a mea, ea fiind heterosexuala, i-am mărturisit și automat nu și-a dorit nimic. Am continuat sa țin la ea dar tot timpul i-am fost o prietena bună, la un moment dat a venit ea spre mine happy. Dar cam atât despre situația mea. Repet, nu știu ce fel de persoana este fata ce a pus întrebarea prin urmare nu pot sa ofer un răspuns. O seara liniștita! happy

| TFL007 a răspuns:

Propune-i un *** in 3, voi doua si un *** poate vrea asa

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Nu ai ce face, nu este atrasa de persoanele de acelasi sex. E ca si cand ai spune ca cineva ar putea face ceva ca tie sa-ti placa baietii si sa nu-ti mai placa fetele. Singurul lucru pe care il poti face este sa treci peste si sa gasesti pe altcineva cu aceleasi orientari ca ale tale.