| Kimy_8371 a întrebat:

Am vorbit cu iubitul meu la telefon iar el imi povestea despre un joc, ceva neinteresant iar eu i-am spus,, stii ca vorbesti singur nu", iar de atunci nu mai suntem chiar asa apropiati. Stiu ca am gresit si ca mi-am scapat gura dar vreau sa ma ierte si sa fie la fel cum era si inainte. Voi cum v-ati simti daca persoana iubita v-ar spune asa ceva? Si ce pot face sa rezolv problema.
Aaa si am mai facut o gafa, nu stiu ce e cu mine parca vb numai tampenii. Eram afara si m-a rugat sa intru pe mess si i-am zis ok, iar m-ai tarziu i-am trimis un mesaj in care i-am scris ca nu mai intru pe mess, ca si asa n-am ce face si ma plictisesc. Cum sa rezolv toate astea?

5 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Dar nu avea de ce sa se supere asa tare.nici pe mine nu ma intereseaza discutiile pe care numai baietii le pot intelege.eu spun lucrurilor pe nume, ii spun ''scuza-ma, dar nu sunt prea interesata de acest subiect''. Ia imagineaza-ti ca ii povestesti iubitului tau despre rochii, coafuri.subiecte ce tin numai de fete.Crezi ca il va interesa? fii sigura ca nu. La faza cu messul,chiar a fost cam aiurea, la inceput i-ai zis ok, apoi te-ai razgandit.Acum,incearca sa te apropii ma mult de el, acorda-i atentie.

| virusake a răspuns:

Daca gandesti putin inainte sa scoti ceva pe gura e ok.
Zi-i si tu ca-ti pare rau & staff. Mare chestie...

| Violetta2303 a răspuns:

Pai in primul rand ai putea sa gandesti inainte sa a spun sau de a scrie ceva pe viitor si. uite la faza cu jocul o data cand esti cu el afara spune-i sa iti povesteasca de un joc sau de ceva ce ii place lui si chiar ascultal poti invata ce gandeste daca asculti sa stii iar la faza cu smsu zii ca nu era vorba ca nu ai ce vorbi cu el ca iti e drag sa vorbesti cu el dar iti era rau si nu ai mai putut sa intrii sau ca nu te lasat cine din familie si aveai nervibig grin

| JustThat a răspuns:

Pfffff
Nu trebuia sa reactionezi asa adica trebuia sa'l asculti
Incearca sa vorbesti mai mult cu el
Intereseaza'te de ce'i place lui
Chiar daca tie ti se par discutii aiurite si plictisitoare
Fii atenta la ce spune el si incearca sa intelegi si sa-ti dai cu parerea la tot ce zice el
Mai intreaba'l de jocul lui etc
Si oricum nici el nu trebuia sa se supere chiar atat de tare happy

| buterfly a răspuns:

Pai din moment ce e prietenul ta ar trebui totusi sa il asculti cand are ceva de zis...Pt ca cine stie poate altadata vei avea tu nevoie sa te asculte si nu o s-o faca!
Altadata gandeste-te mai bine inainte sa zici ceva! Si pe mine una m-ar deranja daca prietenul meu mi-ar spune ceva de genu, pff si ink cat!hee hee