| byanca20 a întrebat:

An 12 ani! In martie fac 13, credeti ca este bine sa am un prieten? As dori niste sfaturi la urmatoarea intrebare:un baiat se comporta foarte frumos cu mine si eu la fel.Glumim impreuna ne simtim super.Credeti k vrea sa fie cu mine? Pe fata lui se vede k ma place si la scoala nu ma lasa din ochi! Baiatul este mai mare k mine cu 6 luni! Ce credeti? ar vrea sa fie cu mine? As avea varsta potrivita sa am un prieten? Astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| LoveYouBabyy1 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca la varsta de 12-13 ani totusi esti putin cam micuta. Dar asta nu inseamn a a nu merita sa incerci! Probabil te plae si el e mai imp sa il placi uh `. Dar in acelasi tipm nu trebuie sa ai incredere in comportamentul baietilor stiu sa te manipuleze astfel incat sa nu iti mai dai seama ce faci. TU alegi e faci. Sper ca ti-am fost de ajutor. :*. Funda? big grin

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul cred ca te place si cred ca poti avea un prieten la aceasta varsta

| skiziiskiz a răspuns:

Eu zic ca merita. Si eu am avut atunci, si sincer mi se pare cea mai pura si frumoasa iubire. Mi se pare ca te place, asa ca fii fata tupeista si intreaba-l ce simte pentru tine.
La varsta asta[eu am 14], distractia e cea mai importanta. Doar daca iti demonstraza prin fapte[ nu poezii de Sheakspeare] ca tine la tine, atunci pune suflet. daca nu, nu merita
Asculta, ca stiu ce zic :*

| Xtadelo a răspuns:

Nu, esti mica.
Asteapta sa mai cresti kiss

| knoxfcsb a răspuns:

Esti cam mica mai asteapta si daca mai vrei sfaturi lasa id

| byanca20 explică (pentru knoxfcsb):

Byancutzad
este id! astept sfaturi

| alma17 a răspuns:

Mai ori sunt eu de moda veche ori am innebunit toata lumea la 12 ani sa ai prieten mai bine pune mana si invata ca peste 2 ani o sa dai evaluarea nationala, mai stiu eu fete de 10 ani care au prieten eu nu sunt cu mult mai mare fata de tine am doar 15 ani dar nu am avut niciun prieten si nu pentru ca nu am avut pretendenti dar nu am vrut eu, mai bine pune mana pe carte ca de iubiti o sa ai timp.

| laura_6215 a răspuns (pentru alma17):

Iti sustin parerea.Aceeasi varsta o am si eu.Mi se pare ciudat ca o fata de 12 ani sa aiba un prieten.Acum probabil ar merge faza cu "dragostea nu tine cont de varsta". Parerea mea este ca ar trebui sa mai astepti pana mai cresti.

| wewe13 a răspuns:

Nu e nimic rau in a avea un prieten, si eu am avut primul prieten la 12 ani, dar trebuie sa stii cand sa spui " stop " si sa stii ca baietii trebuie mereu sa fie clasati in viata ta dupa scoala

| byanca20 explică:

Multumesc....eu nu ii voi spune deocamdata nimic daca intr-adevar tine la mine sa imi demonstreze si sa faca el primul pas

| feelings2004 a răspuns:

Heii...parerea mea este ca nu e varsta potrivita pentru a avea un prieten..nu sti ince ce inseamna sa ai un prieten...eu zic sa nu te grabesti si sa iti para rauhappy..lasa`l pe el sa faca primul pas daca chiar vrei ceva thinking