| Love4ever.EU a întrebat:

Pff sper sa ma intelegeti. Acum ceva timp, m-am indragostit de un baiat, si acesa ma placea, am fost impreuna doar ca era o problema ne vedeam foarte rar! Ei bine. dar el nici l tel nu ma cauta sau, cand vb pe mess vb de parca nici nu am fi impreuna adica, era ca si cum am fi ca inainte adica pana a afla ce simtim unul pentru celalat! Simpli amici! Am zic ca se pare ca am inteles gresit ca noi nu suntem impreuna, asta imi arata comportamentul lui, o perioada buna am crezut ca suntem impreuna, dar dupa am zisk nu mai eu cred asta asa ca.am inceput o relatie cu un fost prieten pe care il iubesc enorm si la fel si el pe mine, doar ca a intervenit iar acest baiat! Acum ceva timp acest baiat mi-a zis ca noi usntem impreuna! Pai eu i-am zis ca acum sa trezit sa imi spuna asta.pana acum nici macar nu a dat un semn de viata sau sa se gand la mine si i-am spus ca am pe alt cineva. A trecut sa spun un an de atunci.acum din nou vrea sa se inoarca la mine, sincer tin la el... dar eu il ubesc enorm pe acest baiat cu care sunt acum! Dar.ma tot gand si l el adica ma gand ca poate o sa sufere mi-a zis ca e f gelos pe prietenul meu si ca el vrea sa fim din nou impreuna! Voi ce credeti? Ce sfaturi mi-ati da? Ce credeti ca ar fi mai bine sa fac? Plss// MULTUMESC MULT SI MS K MA-AI ASCULTAT! Am scris cevabig grin multumesc mult de sfaturi si parerile voastre!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga sa stii ca cel mai bine sa faci ce simti tu, ce crezi ca e mai bine.Asa ca sfat, eu te-as sfatui sa ramai cu actualul, dar tu faci cum vrei. Spun asta pentru ca zici ca il iubesti pe cel cu care esti acum, in plus acela care te cauta acum, nu crezi ca a venit cam tarziu? Poate a realizat ca tine la tine, dar totusi acum esti cu acest baiat si nu e bine sa dai pasarea din mana pentru cioara de pe gard, nu se stie daca celalalt nu va face iar la fel, adica cum era cu tine si nu stiai? Nu iti dadea niciun semn de viata, asta e lipsa de interes, totusi fa cum crezi tu dar gandeste-te bine inainte de a lua o decizie.

mira
| mira a răspuns:

La inceput l-ai descurajat cu scrisul tau agramat. S-a maturizat, si-a calcat pe inima acceptand o fata simpla, dar ea este ocupata.Ramai cu actualul prieten care nu se rusineaza cu tine.

| Ruxyana a răspuns:

Ceau ceva de gen mii s-a intamplat si mie acum cateva saptamana...
eu una m-am despartit de acel baiat cu care am fost pentru a fii cu actualu...chiar daca mai demult a gresit...big grin
nu te poti mintii ca il iubesti pe baiatul cu care esti acum.cand tu in tot acest timp ai tinut la alalalt...big grin:X:X
oamenii se mai schimba se ''maturizeaza'' isi dau seama ce au pierdut de abia cand pierd o persoana... el te'a pierdut pe tine si acum te vrea inapoi. tu decizi daca esti prea tarziuhappy
bafta si sa ai parte de multa dragoste:*:*

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca il iubesti pe actualul, ramai cu el.
Fostul trebuie sa ramana doar o amintire din trecut unde ii este locul!

| m_6429 a răspuns:

Pai, poate era timid si nu isi arata destul sentimentele. Acum poate s-a maturizat. Dar daca zici ca il iubesti pe actualul tau prieten nu ar trebui sa iti pese de el. Oricum, take care.Succes