| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut în liceul meu, câteva persoane aduse de direcţiune le-au explicat celor de a10a despre educaţia sexuală, şi le-au împărţit şi prezervative. De ce credeţi că au fost numai la clasele de a10a,ci nu s-au dus şi la celelalte de a11a,a12a sau poate chiar a9a?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Se presupune că cei de clasa a IX-a sunt prea mici pentru a-și începe viața sexuală, iar la cei de-a XI-XII nu aveau rost să mai vină, ținând cont că au venit cu un an în urmă (atunci când erau a X-a).
Plus de asta, la clasa a XI-a și (mai ales) a XII-a e obligatoriu să știi măcar lucrurile esențiale despre începerea vieții sexuale la vârste fragede, despre metodele contraceptive, B.T.S., etc.
Baftă!

10 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Depinde, când eram eu clasa a 9-a, ne-au împărţit anticoncepţionale.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Eu nu inteleg vin la noi sa ne zica ca nu e bine sa faci sex pana la 18 ani si dupa aia iti da prezervativ/anticonceptionale, de parca : "Hei, noi v-am dat astea, voi aveti grija sa le folositi" laughing

| Anon2013 a răspuns (pentru laptelaperfuzii01):

Pai normal le folosesti cand VREI,,, dar FOLOSESTE-LE nu sta ne protejat.

| GeosBIOS a răspuns:

Suna si intreaba la directiune

| neutrino a răspuns:

Probabil ca fetele din aceasta clasa au deja un nume.

| Azre a răspuns:

Nu m-ai mai căutat waiting sau nu ai primit mesajul de la mine.

| Alexutza25 a răspuns (pentru Azre):

L-am primit. Mă gândeam ce să-ţi răspund. sigh

| Azre a răspuns (pentru Alexutza25):

Gândeștete bine waiting vreau să te ajut numai fii așa fricoasă...

| Alexutza25 a răspuns (pentru Azre):

happy Ţi-am trimis mesaj. Nu ştiu când o să-l primeşti dar nu-i grabă.

| Paula230299 a răspuns:

Poate ca celor din clasele 11 12 le'au dat cand au fost in clasa 10 si celor de'a 9 o sa le dea intr'a 10tongue.
Funda?