| Irina36 a întrebat:

Cum as putea sa ma impac cu fostul iubit? Macar sa vorbesc cu el cat de cat. Tin sa mentionez ca am avut o relatie de 5 luni, in care totul mergea perfect pana la un moment dat cand s-a cam racit, si s-a despartit pe motivul ca fumam.El tinea la mine foarte mult dupa cum mi-au zis si prietenii..Chiar vreau macar sa vorbesc cu el despre asta si chiar nu stiu cum.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Istet baiatul, ce motiv simplu si-a gasit sa scape de relatie. acuma sicner este si normal sunteti tineri voi nu trebuie sa luati in serios relatiile, va plictisiti de ele este normal sunteti la varsta la care trebuie sa experimentati cat mai multe cearsafuri, sa iesiti in oras cu pretenii, betiii, alea alea. baiatul NU vrea sa auda de tine lasa-l in pace altfel chem politia

| Irina36 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Atunci de ce m-a cautat la vreo saptamana sa-mi spuna ca-i pare rau?

| FloriFloricaa a răspuns:

Salut Irină! happy
Eu îți spun că ar trebui să vorbești față în față cu el și să-i vorbești deschis.
Întreabă-l dacă nu îi e dor de tine, de momentele în care nu există "eu" sau "tu" ci doar "noi".
Apoi găsește-i niște motive pentru care fumezi. Și promite-i că n-o să mai fumezi față de el.
happy big grin
Mult noroc! :3

| devil32angel23 a răspuns:

De asta s-a despartit de tine ca fumai daca te iubea cu adevarat nu se mai racea relatia dintre voi. Daca te iubea ramanea in continuare cu tine ce conteaza ca fumezi stii ca intr o relatie persoanele au defecte si calitati ar fi putut sa te accepte aSa cum esti

| SorinH a răspuns:

Irina,lasa-l sa se duca!
Eu sunt in aceeasi situatie ca si tine doar ca eu m-am lasat de fumat pentru ea.Chestia cu fumatul nu e un motiv, iar faptul ca s-a racit s-a intamplat probabil ca unul dintre voi a avut sentimente mai puternice iar celalalt nu.Nu are rost sa tragi de el, crede-ma pe cuvant.Stiu ca ti se pare probabil cel mai cel..si ca altul ca el nu o sa mai fie, etc. Va fi altcineva si mai bun (cel putin eu asa imi tot repet si ma abtin sa nu o caut) si fiecare esec nu trebuie sa te descurajeze ci doar sa te maturizeze mai mult incat sa fii mai buna pentru urmatorul.

| SorinH a răspuns:

Sunt curios Irina36 despre cum evolueaza situatia, posteaza aici cand ai timp si daca vrei bineinteles happy