| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Anul trecut unei verisoare cu care ma intelegeam foarte bine ii placea de un tip. Intr-o zi am fost cu ea si cu el la o bere, am ras, ne-am distrat, etc. El a inceput sa ma placa si mi-a cerut sa fiu cu el. Desi stiam ca ea il place, am acceptat. In fine, acum o luna eu si cu el ne-am despartit si relatia cu varamea, care era aproape distrusa incepe sa se refaca.
Chestia e ca vineri noaptea am fost la o petrecere de ziua lui varamea. Acolo a fost invitat si tipul pe care ea il place acum. El se cam dadea la mine... E destul de misto tipul, si cred ca imi place si mie de el, putin. Doar ca nu as vrea ca acea chestie de anul trecut sa se repete. Nu sunt sigura daca el ma place sau nu, dar in caz de ceva, ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Madut21 a răspuns:

Once a cheater, always a cheater

| AtashiNoBakaDesu explică (pentru Madut21):

I'm not a cheater. It happened only once. The guys that my cousine likes, always kinda like me. But I usually refuse them. And I wanted an advice...if u don't have one, take care of your own business.

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Daca o sa faci asta din nou poti sa fi sigura ca relatia cu verisoara ta va fi distrusa definitiv. Plus de asta gandeste-te ce s-a intamplat ultima data, chiar daca ai ales sa fii cu acell baiat intr-un final ati terminat prin a va desparti. Acum pune-tii urmatoarea intrebare: " E bine sa renunt la verisoara mea pentru un alt baiat?". Gandeste-te putin apoi vei afla singura raspunsulhappy

| mini35 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa afli daca te place baiatul respectiv ca sa nu sufere verisoara ta dupa ce afla ca nu o iubeste.Deci daca el te iubeste atunci incearca sa ii explici verisoarei tale si sa ii spui adevarul ca sa no ranesti, daca el o place pe verisoara ta ar trebui sa nu-i accepti avansurile sau ceva de genu.SucceshappySper ca am fost de ajutorbig grin