| Popescu_Andrada_1987 a întrebat:

Are ceva daca am 12 ani si ma masturvez fiind virgina? Mentionez ca sunt fata

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea ''pasaricii'' prin asa numita ''degetica'' este efectuata de catre majoritatea fetelor chiar daca majoritatea neaga ca ar practica asa ceva, incepand o data cu instalarea pubertatii si amplificarea activitatii hormonale. Practicarea unei astfel de masturbari are un dublu rol/scop ai anume de a produce initial o stare de excitare care de obicei provoaca stari de placere si satisfactii deosebite cat si cu scopul pregatirii/largirii vaginului in vederea realizarii unei dezvirginarii usoare cand se va ajunge la asa ceva. In urma masturbarii intravaginale, starea de VIRGINITATE a fetelor respective, ramane ''intacta'' in continuare. Virginitatea (conceptia) va dispare doar in momentul in care vaginul va intra in contact direct cu un penis real al unui baiat/barbat indiferent daca in urma contactului dintre cele 2 organe sexuale se produce sau nu penetrarea vaginului. In concluzie, masturbare placuta in continuare pentru a ajunge la acea stare ''ciudata'' care de fapt reprezinta....orgasmul sperat/dorit. big grin Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu are nimic.

| YellowAngel a răspuns:

Sa te masturbezi, da. E varsta normala cand incepi sa faci asa ceva.

| Randomuser2000 a răspuns:

Nu e bine, Dumnezeu e sus si vede, rip

| Chetys a răspuns:

Cam toti copii încep sa se masturbeze pe la vârsta asta, e ok dar nu o face foarte des. Virginitatea nu va fi afectata

| Dieneez a răspuns:

Cati ani ai? Si eu am tot 12 ani ca fata care a pus întrebarea. Vrei sa ne masturbam impreuna? Da-mi nr tau de telefon

| AlexandraMunteanuTpU a răspuns:

Nu are nimic. Dar totusi, 12 ani? La varsta asta ar trebui sa te joci in parc

| Popescu_Andrada_1987 explică:

Cum te cheama pe Facebook?

| Alin192 a răspuns (pentru Popescu_Andrada_1987):

Iti las numarul de telefon mai bine si vorbim pe whatsapp? nu am face book

Răspuns utilizator avertizat