| anonim_4396 a întrebat:

Cam de ceva timp am mancarimi in zona genitala. Mentionez ca sunt virgina. 15 ani. si ma duc cam mult la toaleta, urina fiind intr-o cantitate mica, cativa picuri. E vorba despre infectie urinara oare? happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai o infectie urinara. Du-te la farmacie si cere un recipient pentru urocultura. Mergi acasa, spala-te bine, cu apa calda si sapun la nivelul organelor genitale externe, apoi pe maini, deschide flaconul, urineaza in el (nu mai mult de jumatate) si apoi inchide-l imediat. Du-l in decurs de cateva ore la un laborator pentru urocultura. Asa vei sti ce infectie ai si medicul de familie iti va putea recomanda antibioticele potrivite.

| emi a răspuns:

In primul rand eu m-as duce la ginecolog, mai ales pentru ca esti virgina, mie personal mi s-a intamplat si aveam si scurgeri... s-au rezolvat cu ovule(care trebuia sa le introduci in fiecare seara, de aceea iti spun ca probabil ai aceeasi problema pentru ca este foarte frecventa intre femei, insa cum este vorba de un tratament pe cale vaginala, ar trebui sa-ti dea un alt tip de medicament)

| mihaa a răspuns:

E vorba de boala cistita, am avut si eu in trecut dar nu am tratatoo la inceput si am facut cistita hemoragica, culmea de revelion, mergi la medic dar nu de alta dar se apropie revelionulbig grin si poate o sa ai si tu ghinionul meu

| mihaa a răspuns:

Alinutza? tu ai vazut ce ai scrisss? apa calda k saree? I don't want to see am impresia k comfunzii marfa k ambalajul apa calda k sare este indicat pentru picioale umflate si atunci cand ai o raceala joss la tra la la nu e indicat baii fierbintii k poti face hemoragie, asa ca fata mami, mai ai de invatat, sau cel putin gandeste cand dai un sfat cuiva k in loc sa o ajuti o ingropii k zilethinking

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Infectie urinara sau o raceala joshappy, fa bai fierbinti cu sare, sau du-te la medictongue

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Mai Miha si eu am avut o raceala jos si tot asa... aveam mancarimi si toate cele...si nu am fost la medic mi. a recomandat o prietena de. a mamei sa fac bai cu sare.Pe bune. Daca nu as fii fost sigura nu i.as fii mai spus.Nu vreau sa am p nimeni p constiintahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi si o infectie urinara dar cred ca, in cantitatile mici si dese pe care le urinezi, nu-i vorba decit de o mica raceala.Recomand doctorul totusi.