| CrisuOb a întrebat:

Aseara,iubitul meu a vrut sa facem dragoste, iar eu fiind virgina nu m-am simtit pregatita, dar a inceput sa ma frece la...(v-ati prins voi) si mi-a bagat un deget si cu miscari de du-te-vino il impingea cam agresiv, din punct de vedere fizic mai sunt virgina? Mentionez ca nu mi-a curs sange etc.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista virginitate fizica si nefizica, exista un singur tip de virginitatea: cea a persoanei care nu a avut nici un contact sexual, ale carei organe sexuale nu au fost niciodata atinse de un partener si care nu a atins organele sexuale ale unui partener (indiferent de sex).
Deci tu nu mai esti virgina.
Sigur, exista femei acre considera ca esti virgina daca te-ai culcat cu mai putin de 5 barbati, ca primii 4 nu se pun. Sau prostituate de pe centura care fac doar sex oral si considera ca sunt virgine fiindca au himenul intact, ele facand sex cu mii de barbati. dar asta e doar bataie de joc si prostie.

| CrisuOb explică (pentru Brigaela):

Precizez ca nu m.a penetrat cu penisul, si presupun ca himenul este intact din moment xe nu am avut vreo durere si nici nu mi.a curs sange etc.Multumesc oricum pentru raspuns!

| Brigaela a răspuns (pentru CrisuOb):

Am inteles, dar asta chiar nu are absolut nici o importanta.
Exista femei cu himen elastic care se rupe doar la prima nastere vaginala. Daca nasc prin cezariana, pot avea chiar 3-4 copii si himen absolut intact, asta neinsemnand ca sunt virgine.
Tu cauti niste minciuni care sa iti placa, dar nu are nici un rost. Masturbarea de catre partener este act sexual si nimeni nu va considera virgina o persoana care a trecut printr-un act sexual. Imi amintesc ca un presedinte american a jura chiar ca nu a intretinut relatii sexuale cu o persoana, sustinand apoi ca el nu stia ca sexul oral este act sexual si nici ca poti intretine acte sexuale in birou, ca avea impresia ca strict sexul vaginal desfasurat in pat se considera act sexual. Toata lumea a ras de ipocrizia lui idioata. Nu te umili sa faci aceleasi presupuneri absurde, asuma-ti viata ta, nu are nimeni dreptul sa te judece.

| CrisuOb explică (pentru Brigaela):

Am inteles, dar eu ma refeream mai mult la faptul urmator:care sunt/erau sansele ca himenul sa se fi rupt?

| Brigaela a răspuns (pentru CrisuOb):

Probabil nu este rupt dar asta NU inseamna ca esti virgina si nu poti spune asta (doar daca vrei sa minti si sa inseli)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

După explicația asta, dacă o fată îi pune mâna pe penis unui băiat, băiatul ăla nu mai e virgin? :-s

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca atingerea este cu rol sexual (nu e mama, medicul, asistenta), da. Dar este destul de logic si cunoscut de toata lumea, masturbarea de catre partener este act sexual, nu inteleg unde este mirarea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Brigaela):

"Doamna doctor", virginitatea se pierde prin sex, nu prin atingere. N-am inteles unde este bataia de joc in faptul ca prostituatele fac numai sex oral (ceea ce nu-i adevarat, ca de aceea sunt prostituate).
Dupa teoria ta nici un copil, de cum se naste, nu ar mai fi virgin, deoarece organul lui sexual este atins de alte persoane. Uite ca imi amintesc o intamplare: cand mi s-a scos ampedicele, o asistenta mi-a prins putulica (aveam 10 ani) si mi-a zis ca mi-o taie, dar un barbat din salon "m-a salvat" spunandu-i sa nu faca asa ceva, ca o sa-mi trebuiasca atunci cand voi fi mare. CONCLUZIA? Eu nu mai sunt virgin de la varsta de 10 ani (daca nu pun atingerile de care am avut parte cand eram bebelus)?
Cata prostie omeneasca salasuieste in unele postari.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Brigaela):

Termina cu prostiile!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Brigaela):

Termina cu prostiile! O sa ajungi sa spui ca daca ma gandesc la o fata cum as face sex cu ea, deja am dezvirginat-o sau ea daca se gandeste cum ar face sex cu un baiat, deja s-a dezvirginat.
Chiar nu-ti dai seama ce enormitati spui? Din ce secta religioasa faci parte (Nu ca am ceva cu ele, dar imi spunea odata un baiat dintr-o astfel de secta ca este pacat sa se gandeasa la sex pana nu se casatoreste. Deci, NUMAI sa se GANDEASCA)

| Brigaela a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am precizat foarte clar ca daca atinmgerea este din partea unui partener si are rol sexual, nu prea inteleg unde este neintelegerea.
Si am zis ca este o bataie de joc faptul ca prostituatele spun ca ar fi virgine desi au avut contact sexual (oral) cu mii de barbati.
Stii, nu exista ampendice, ci apendice, chiar daca tu nu ai auzit de denumirea lui corecta. Asa cum nu ai auzit nici de definitia corecta a unui act sexual si nici nu vrei sa o intelegi. Dar asta nu inseamna ca ai drepatte sau ca e adevarat, inseamna doar ca ignori o buna parte a cunoasterii in acest domeniu si totusi, in compoleta necunoastere si neintelegere a realitatii, formulezi pareri de asa-zis expert.
Nu ma deranjeaza personal, dar unii mai mici, mai ignoranti, mai prost educati te pot crede si asta chiar ar fi rau. Gandeste-te bine si verifica intotdeauna foarte atent, din surse reale informatiile pe care le dai. Poti afce mult rau daca afirmi prostii doar fiindca nu stii varianta corecta (nu in situatia asta, este o problema fara miza, intr-adevar, nici nu stiu de ce te superi atat)

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Brigaela):

Esti prea "desteapta" sa-ti mai dau raspunsuri. Faptul ca scriu pe intuneric si am bagat o litera in plus, te face fericita. Iti spun doar atat? Esti de o prostie crasa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca ai ramas si ESTI in continuare virgina. Virginitatea ta va dispare doar in momentul in care un baiat.barbat si va introduce penisul sau in vaginul tau, indiferent daca in acel moment se va produce ori nu lezarea si/sau ruperea himenului cu sau fara sangerare, adica asa numita DEFLORARE a ''pasaricii'' tale. Multa sanatate!

| CrisuOb explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns!

| Emilian65 a răspuns:

Da, mai ești virgina. Dacă te penetra cu penisul, nu mai erai virgina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ti-a curs sange esti in continuare virgina, si chiar daca iti curgea tot asa erai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești.
Nu reușesc să înțeleg de ce contează atât de mult dacă ești sau nu virgină...

| Carmenmaria14 a răspuns:

Daca un penis nu a intrat acolo, esti virgina. Cred ca te-a durut deoarece esti virgina