| EmanuelFmK a întrebat:

Are ceva daca un copil(de 10 ani) se masturbeaza?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod inconstient,toti copii se masturbeaza.
Numai ca "fratele" tau o face constient, vrea el sa faca lucrul asta, in speranta ca va parea mai mare, va fi acceptat de baietii mai mari si va fi privit ca un fenomen printre colegii lui de la scoala.
Dar trezirea instinctelor sexuale se face gradat, nu fortat cum incearca acum s-o faca un copil de 10 ani.
Rezultatul probabil, consta in ivirea problemelor de dinamica sexuala cand va fi mare si maturizat sexual.
Pentru moment si inca vreo trei ani de-acum incolo, sa se potoleasca.

| EmanuelFmK explică (pentru greece12):

Bine Mersi te pup

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

„Masturbarea în copilărie este un comportament normal, care începe de obicei la vârsta de două luni și atinge vârfuri la patru ani și în adolescență. Totuși, masturbarea excesivă produce anxietate părinților."
—De Alwis AC, Senaratne AM, De Silva SM, Rodrigo VS (septembrie 2006). „Bladder calculus presenting as excessive masturbation". Ceylon Med J 51 (3): 121–2. PMID 17315592

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Nu ti se pare o varsta prea "frageda" pentru asa ceva? happy

Bafta kiss

| EmanuelFmK explică (pentru Yasemyn):

Eu am 18 ani dar zice fratele meu ca face el si m-a intrebat daca e bine dar nu stiu ce sa ii zic asa ca am intrat aici(pe TPU) si am pus o intrebare cu ceea ce face el si caut un raspuns... Bafta si tie:X

| CorinaReg19 a răspuns:

Eh masturbare oh go on ia draga si *** si tu ceva ce stai si dai la laba doar ai 10 ANI

| Hakuouki a răspuns (pentru CorinaReg19):

Are la ce sa dea?

| rux2828 a răspuns:

Da normal ca are...mai copile, nu aplica tot ce vezi la desene animate...pe bune acum!

| Francu_Miandru_1990 a răspuns:

In primul rand esti prea mic pentru asa ceva in al doilea rand nu cred ca ai hormoni in actiune ca sa te masturbezi...nuti face grizi nu se intampla nimic...lasate acum si apucate mai tarziu daca tot vrei sa te masturbezi:-I

| EmanuelFmK explică:

Ala de 10 ani e fratele meu ca mi-o zis ca da la laba ca eu vorbeam cu prieteni si aurnci el mi-a zis ca da... am zis aici ca sa nu va raspund la fiecare