| RAY a întrebat:

Are rost sa vorbești cu fete frumoase tu fiind neatractiv pentru ele? Fara vrajeala sufletul conteaza

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea are rost sa vorbesti cu fete care nu sunt atrase de tine. frumoase ori urate.

chimia conteaza mai ales, e altfel cand e atrasa tipa de tine.
cand te priveste de parca ar vrea sa sara pe tine.
dar are rost sa vorbesti cu fete frumase care sunt atrase de tine si tu de ele, sunt o gramada de fete urate care te pot considera urat, ori mediocre care te pot considera frumos sau urat si la fel si frumoase, care te pot considera urat sau frumos.

51 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu are sens, ca nu te vor placea. Fara fizic adica figura atractiva nu mai conteaza nimic, nu mai e interesata sa afle ceva de tine.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Atunci sa ma dau la alea urate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si alea urate vor tot frumosi!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Si daca te dai la alea urate e tot aia, ca si alea tot frumusei vor. Vor alege asa doar cand nu vor avea incotro si vor familie si copil, dar fara atractie si iubire.

| RAY explică (pentru Mosotti):

As fi ipocrit sa spun ca eu nu vreau

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai si eu vreau gagici misto, deci le inteleg si pe ele, nu cont cum arata, tot barbati ok vor.

| alexalx1234 a răspuns (pentru RAY):

Alea urâte tot mașini și bani vor

| Mosotti a răspuns (pentru alexalx1234):

Tu nu pricep, a atrage cu masini si bani inseamna ca nu esti placut, iar daca nu esti placut cum te simti? Iti place sa fi luat de prosti? Mie unul nu. Ori atrag pentru ce sunt si ma place pentru cum sunt si ma simt dorit si placut, ori nu. Altfel de ce?

Nu e vb de bani ca majoritatea au salarii cam la fel! Multi au luat-o amandoi de la zero, deci nu e cum zici tu, daca te place si o placi, merge totul apoi.
Si da, alea urate vor in primul rand barbati frumosi, iar pentru aia ele fac orice, si nu invers, iar de la neatractivi vor doar masini si bani cum zici, sau ii ignora, cam asa sta treaba.

| Mosotti a răspuns:

Nu esti deloc urat daca tu esti ala din poza, arati destul de atragator pentru femei, cam asa arata si prietenul meu ala alfa si rupe la gagici, exact cum zici tu. Nu am zis ca ai nota 10, dar un 8 tot ai.
Pot fi oameni care asa ca oameni pot parea mai uratei, dar sa emita mai multa masculinitate, ca frumusetea pentru femei de fapt acea masculinitate emisa inseamna.

Si daca nu esti ala din poza, e tot una, tot arati binisor.
E ca si cum vine una si zice "imi cer prietenia de la gunoieri pana la milionari", pai daca arata bine, logic.

| vladeraser3 a răspuns (pentru Mosotti):

De cine vorbeai?laughing

| RAY explică (pentru Mosotti):

La cine te referi?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai era cineva mai sus care zicea ca f orice, si avea o poza care arata mai asa, la care se referea si serban si a zis:
"Ai figura de alpha, de aia!".

| Mosotti a răspuns (pentru vladeraser3):

Era cineva mai sus care avea o posa mai de alfa care zicea ca f cam orice, si serban a zis "ai figura de alfa, de aia", dar vad ca si-a sters mesajul.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce vrei. Daca nu esti atractiv poti sa fi doar amic si tot e ceva. Daca vrei doar sa le bagi in pat probabil nu sunt sanse.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Nunai vreau discuti ca mi am pierdut ani de zile si nu am marcat pe nici una

| alexalx1234 a răspuns:

Nu are rost sa vorbești cu nicio fată. În caz că sunteți împreună, întotdeauna va găsi o cale să se despartă de tine, dar dacă vrei sa le cunoști mereu vor găsi câte o scuză ca să scape de tine. Doar cu banii și mașina le atragi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai figura de alpha, de aia!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident, i-am si explicat acum. Multi nici nu isi dau seama, asa au fost din totdeauna si nu realizeaza, zic ca-s urati ca na, cine stie cum se vad ei asa ca oameni, nu discern frumusetea ca om, cu frumusetea importanta pentru atractie.

| VI3 a răspuns:

De ce nu? Din punctul meu de vedere, nimeni nu este urât. Aveam băieți în clasă, care făceau sală și erau chiar drăguți, dar eu eram grăsuț și am rămas plăcut surprins, că fetelor le plăcea de mine. Eu eram și timid, motiv pentru care nu am avut prietenă, dar nici nu îmi doresc. Fi tu însăți, crede-mă că știu ce spun. Eu și în clasa a-9 a, plângeam dacă mă loveam și fetele îmi arătau multă compasiune. Deci poți să îți dai seama cât de sensibil eram. Erau fete populare, care își doreau să fiu prietenul lor. Băieți cred, că fetele se uită după băieți răi, dar asta este greșit. Ele de fapt se adaptează la mediul din jur, iar cei care au spus că fetelor le plac băieții răi, sunt cei care nu au prea avut relați. Vorbește cu toate fetele frumoase, dar să nu uiți că și tu ești frumos. Iubește tot ce înseamnă viață, nu numai femeile, dar și bărbați, animalele, plantele, tot. Văd că tu îți dorești o relație, atunci vorbește cu una dintre fete și întreabo, dacă puteți cădea de acord să începeți o relație de lungă durată. Mai întâi să vă cunoașteți și poartă-te cât mai frumos cu ea, dar să nu te prefaci că ești alt cineva, pentru că oamenii falși pot fi identificați foarte ușor. Mai ales de persoanele foarte sociale, crede-mă că știu ce zic.

| vladeraser3 a răspuns:

Atunci gaseste o fata care te considera atractivhappy

| vladeraser3 a răspuns:

Sunt 8 miliarde de oameni pe pamantul asta.
Eu zic ca cineva te va considera atractiv, dar daca stai pe pc e mai greu sa-ti gasesti.
Nu e nevoie de sala sa agati gagici e bine sa fii nici gras, dar nici prea slab.
Du-te in baruri, cafenele, inscrie-te intr-un club.

| vladeraser3 a răspuns:

De exemplu sa zicem ca o persoana te considera urat, dar pentru altele esti draguthappy. Gaseste una care sa te placa asa cum esti tu.
Nu ai nevoie de patratele, muschi sau o fata foarte placuta.
Ceea ce ai tu nevoie este sa gasesti o femeie care sa te considere atragator.
Exista 8 miliarde de gusturi in aceasta lume!

| vladeraser3 a răspuns:

De ce unele femei se culca cu baieti poate mai urati decat ele?
Pentru ca accea fata il considera atragator, e simplu!

| RAY explică (pentru vladeraser3):

Pentru bani

| vladeraser3 a răspuns (pentru RAY):

Fiecare om vede atractia diferit...

| vladeraser3 a răspuns (pentru RAY):

De exemplu tu ma consideri urat, dar alte fete ma considera dragutlaughing, mi-am dat seama ca depinde de persoana si de gusturilaughing

| RAY explică (pentru vladeraser3):

laughing laughing initial am crezut ca te confund, nu uita ca ti am spus mereu ca vei gasi una

| RAY explică (pentru vladeraser3):

Eu sunt baiat nu conteaza cum te consider eu, nu sunt gay, conteaza fetele cum te aprecieaza

| vladeraser3 a răspuns (pentru RAY):

Asa e laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladeraser3):

Apreciez initiativa ta, dar nu e chiar asa cum creziFrumusetea este subiectiva pana la un anumit punct, dar in mai toate cazurile oamenii cad de acord cand vine vorba de cat de bine arata o persoana! Iar baietii urati care au fete frumoase sunt nimic altceva decat niste beta-providers, inselati de catre iubite sau neveste cu unii atragatori! Traim intr-o realitate dura si fiecare trebuie sa se descurce asa cum poate! Naturii nu-i pasa ca vrei si tu iubita! Daca Dumnezeu nu te-a inzestrat cu frumusete, atunci nu ai ce face!

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladeraser3):

Si nu, mai toti vad atractia la fel!

| RAY explică (pentru vladeraser3):

Deci ai iubita?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Parerea mea in existenta asta inutila in care ne aflam fiecare se descarca cum poate

| vladeraser3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic, daca arati normal 50% iti vor zice ca arati bine si 50% iti vor zice ca nu aratilaughing.
Eu sunt intre astea si mi-au zis multe fete ca nu sunt pe gustul lor, de asemenea si multe alte fete au zis ca arat fainlaughing.
Deci cel mai bine e sa fii normallaughing

| vladeraser3 a răspuns (pentru RAY):

Am avut ocazia, dar ma concentrez pe sa intru la Politie si am nevoie de concentrare maximawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladeraser3):

Pai normal sunt si eu! Gen de nota 5, ca nici hidos nu cred ca ma vede cineva, si totusi nu am avut iubita pana la 17! Au fost unele(putine)sa-mi spuna ca sunt dragut! Dar fie nu-mi placeau mie fie erau prea frumoase incat sunt sigur ca-si bateau joc de mine!

| vladeraser3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti un om bun si sensibil, cateodata sensibilitatea e foarte nociva, deoarece vei simti mai tare o despartire sau un refuz.
Eu am 19 ani si nu am avut nicio iubita, dar n-am avut pentru ca n-am avut destula incredere in mine, incat sa suport refuzurile.
Daca te refuza 4, 5, 6 fete nu inseamna ca esti urat, inseamna ca nu ai gasit fata potrivita...

| vladeraser3 a răspuns (pentru vladeraser3):

Fiecare om e refuzat cateodata...

| vladeraser3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca stai la calculator si nu iesi si nu ai tupeu si incredere in tine nu faci nimic cu fetelelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"fie erau prea frumoase incat sunt sigur ca-si bateau joc de mine!"
fie nu aveai tu incredere in tine.

| Mosotti a răspuns (pentru vladeraser3):

Se vede ca nu stii care e treaba.
Daca arati bine in 2 saptamani ai 10 fete care te vor, si o sa iesi cu ele sa le cunosti f rapid, ca nu stai pe net 100 ani, acolo doar cunosti, bine, punem ca si ele ar cauta acelasi lucru, relatie.

Si testul asta l-am facut eu! Apoi am facut testul si cu varianta mea femeie cum aratam, si la fel a fost, asa ca nu are nici o treaba cu ce zici tu.

| vladeraser3 a răspuns (pentru Mosotti):

Gasesti tipe care te vor considera dragutlaughing. Femei sunt destule pentru toti manelaughing

| Mosotti a răspuns (pentru vladeraser3):

Asa crezi tu, ca nu cunosti regulile atractiei.
Da, daca e asa, se afla in timp relativ nu prea lung, daca una il place, el va simti pana in 20 ani. E posibils a fie si ca tine, dar pentru asta trebuie sa arate mediu atractiv, nu deloc atractiv, adica sa fie alfa catre minim.

| vladeraser3 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu ziceam de mediu atractiv...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Poti sa arati si mediocru si sa cunosti 10 fete saptamanal, nu tine de frumusete. frumusetea doar atrage, dar caracterul te duce mai departe. cum sti sa vorbesti cu ele. unul care arata normal ori urat dar e o persoana placuta, o sa aiba un avantaj enorm fata de altul care e doar frumusel dar plictisitor.
care se plang pe aici, sunt tipi care arata normal, dar nu au nimic interesant de zis, sunt negativi cu tipele, au o mentalitate nu prea buna/
in schimb daca arati bine, atragi doar fete care vor sex, nu relatii. pentru relatii iti alegi o persoana cu care te intelegi cel mai bine. fie ca esti fata sau baiat.

| Mosotti a răspuns (pentru vladeraser3):

Aaa, pai da, insa figura noastra trebuie sa fie atractiva, apoi nu prea mai conteaza mediu neaparat.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da! Frumusetea este proba eliminatorie insa nu si suficienta pentru o relatie serioasa.
Daca esti frumos sau frumoasa si fara caracter si creier, doar te vei distra si vei avea parte de sex.
Daca e si frumusete si caracter si creier, poti face o rel serioasa.

Dar multe plac la nivel inconstient beietii rai, deci tocmai ca la multe caracterul tampit le atrage, culmea, golaneii aia frumusei, derbedei au n femei misto, si ala cuminte ok n-are! Majoritatea cocalarilor au gagici cat de cat okey. Pai de crezi ca multe stau cu unu care le bate, care se poarta urat, se plang dar nu pleaca, pentru ca ii plac f tare!

Daca nu e deloc frumusete dar e restul, se opreste tot, ca nu mai intereseaza pe nimeni sa afle caracter si altele.
Atentie, nu e vb de mediu, e vb de oameni cam deloc atractivi!

| vladeraser3 a răspuns (pentru Mosotti):

Scuza-ma! Am inteles ce ai spus!

| Mosotti a răspuns (pentru vladeraser3):

Da, asta este din pacate, asta e realitatea, ca ne convine ca nu. Si se verifica in realitate, aici e chestia.
Cand arati f bine si ca fata si ca baiat, din casa te ia! Vei iesi rapid din casa, ca te vei intalni cu persoana cunoscuta online dupa cateva zile. Ca e o tampenie sa stau 100 ani pe net sa o lalaiti, ai cunoscut pe cineva undeva unde toti vor relatie, deci nu pe FB, tinder si alte alea unde fetele nu vor relatie neaparat, si sunt acolo de amuzament.
Ai cunoscut, schimbat poze, placut reciproc, gata, in cateva zile intalnire, si aia e.

Am testat eu! Si in postura de barbat bine si in postura de fata bine.

Sau exista firma aia singlebell care organizeaza intalniri fata in fata 11 femei 11 barbati pe categorii de varsta, se sta de vb 7 minute cu fiecare femeie, va bifati sau nu pe formulare, si a doua zi, firma va da datele de contact la cei care te-au bifat si pe tine si tu pe celalalt, adica care te-a placut.
Si iar gata, iesiti.
Bine acolo sincer f putine mi-au placut, nu prea m-au atras alea.

| vladeraser3 a răspuns (pentru Mosotti):

Mosoti, dar tu cate relatii ai avut?
Pana la urma depinde de fiecare fata, una te considera frumos, dragut, una te considera urat si tot asa.
Eu cred ca vorbesti despre persoanele alea faimoase care sunt dorite de multe fete, pentru ca da sunt faimosihappy.

| Mosotti a răspuns (pentru vladeraser3):

Nu prea am avut relatii, m-au placut 5 femei in viata mea, dar le-am refuzat ca nu ma atrageau fizic, mi se pare ca am mai zis pe aici cand era contextul.
Insa degeaba cineva are 50 relatii daca nu intelege nimic din ele, conteaza sa cunosti mecanismul, si stii deja cum e, practica este teorie aplicata de fapt.

Ai dreptate in urmatorul caz, de exemplu sunt 10 barbati de nota 8 sa zicem da? Normal ca din 10 femei nu o sa-l placa doar pe unu, una vede pe unu atragator, alta nu il vede DAR are nota egala ca atractivitate ca si ceilalti.
Doar ca tipologia de figura place uneia sau nu, insa toti sunt la fel de frumosi.

Adica alegi intre merzan, audi, BMW, Ford, Volvo, adica masini de nota mare toate.
Nu alegi intre dacie si BMW! Cred ca ai inteles ce vreau sa zic.

Insa cand e nota 3, pe ala de nota 3, nici una nu poate sa-l vada frumos, pentru ca exista un standard de atractivitate generalizat, si ai sa observi asta ca atunci cand unu e atractiv, foarte multe fete il vor dori in masa! Fie ca are o anumita figura, fie alta figura, o sa fie placut de o masa de femei, iar altul tot asa frumos de o alta masa de femei.
Ala de nota 3 nu sa fie placut de nici una, iar aia care se va face ca-l place, arata si aia de nota 3 insa nici aia nu-l place, insa sta cu el ca nu are altul.