| no name a întrebat:

As avea nevoie de un sfat daca se poate: (. As vrea sa-mi gasesc jumatatea dar nu stiu unde ma simt singura, as avea nevoie de iubire dar nu stiu unde as putea gasi acea persoana am si pretenti ca baiatul sa fie frumos sa-mi faca pe plac sa ma atraga am avut 2 iubiri mari una care a durat 3 ani aproape si alta care a durat 7 luni iar de ceva timp nu mai pot sta cu un baiat ma plictisesc foarte repede mai mult de o saptamana nu pot sta si in sptamana respectiva ne vedem de 2 ori ...Stiu ca poate ar trebui sa astept deoarece dragostea nu se cauta ea vine pe neasteptate, dar ma simt singura as vrea cateodata sa ma pot uita cu cineva la un film, sa ma plimb sa ma inteleaga sa ma ajute toate acestea nu stiu ce sa mai fac nu mai am rabdare din toti baieti pe carei cunosc niciunu ni mi se pare destul de potrivit desi incerc sa am o relatie cu speranta ca va fi bine mai tarziu dar daca la inceput nu-i acel farmec n-o sa mai aparasad ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Sunt in asentiment cu tine...
Si eu am probleme in a lega relatii de lunga durata.
Pt ca, de la saptamana la saptamana si de la an la an, imi cresc pretentiile.

Si eu ma plictisesc de o persoana cu care nu exista acel feeling...La mine dragostea tine 3 zile de dupa ce-l am. dupa aceea cade cortina si mi se ia valul de ochi.
Incep sa-i vad defectele si sa analizez la rece si imi dau seama ca cel mai bine e un simplu Neeeeeeeeext!

Inafara de asta, dintotdeuna mi. a placut ce n-am putut avea sau ce n.am putut avea doar pentru mine.

Ce ai putea face?!

Hm...eu in mom asta, (desi mi.as dori o persoana cu care sa impart tot, sa ma inteleaga si sa fie si ceea ce caut eu la un barbat).doar stau si traiesc clipa.
N-am nici un plan in planul asta, las viata sa ma surprinda.
Pana cand ma va surprinde, imi pastrez anumite portite, la care apelez atunci cand am nevoie de afectiune si incerc sa pastrez o bariera de care nu trecem nici unul.
Si ...cam atat.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Circula o vorba care spune ca atunci cand cauti cu ardoare dragostea nu ai cum sa o gasesti iar cand nu iti mai pasa se iveste sufletul pereche. Trebuie sa ai rabdare, chiar daca stiu ca e greu. Si eu caut acea fata care sa fie pe placul meu dar caut acul in carul cu fan. In primul rand presupun ca ai ceva prieteni. Incearca sa nu te preocupe un presupus iubit si sa le dedici lor timpul tau liber. Faceti cat mai multe chestii impreuna, eventual iti pot face cunostiinta cu persoanele pe care le cunosc ei. Iti largesti cercul de prieteni si poate odata si odata fara sa stii te trezesti cu baiatul cautat imbratisati intr-un sarut.

| marsy a răspuns:

Mda. cel potrivit tie. il mai i de asteptat. pn a-l gasi. trebui cautat. iesi cu prietenele. mai distrati-va. iesiti in oras. si poate. poate. dai si de iubirea ta! love struck

| julieta a răspuns:

Toate la timpul lor.vei intalni persoana potrivita cand te astepti mai putin. undeva exista si persona mult visata de tine... sper ca o sa o intalnesti cat mai repede.:*

| Mixed a răspuns:

Buna ...nu mai cauta baiatul potrivit...lasa-l pe el sa te gaseasca...

Cand te plictisesti sa il cauti apare el...si uneori e atat de aproape de tine incat nici nu-l observi...:*

Bafta :*

| stetoscop a răspuns:

Rabdare si tutunlaughing
Distreaza te mai intai daca esti piticuta, nu te inhama la jug tongue.
Mai tarziu iti vei multumii, acum numai hormonii "vorbesc". Inca mai trebuie sa treci prin etapa de autocunoastere. Iar daca gandesti ca te plictisesti langa cineva, apoi numai plictiseala va fi. Ia o inverswinking Poti face din oricine ceva placut tie. Numai cu un gand. Nu e greuwinking

| rhytmiser a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi dilema ...mai bine fara o perioda, lucrurile alea poti sa le faci si cu o prietena/prieten nu ai nevoie de un iubit... dragostea nu se cauta, dar trebuie sa te afli prin preajma sa o poti gasihappy

| sadonlife a răspuns:

Dumitrescu.razvan20 messenger idwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna pitiktza, si eu is in aceeasi situatie si mi-as dori sa vb

| tibyforyouforever a răspuns:

Cerei la Dumnezeu calauzire si sa stii ca stiu un caz in care erau logoditi de 2 ani si dupa ce s-au casatorit, in 3 luni au divortat, omul poate sa fie prefacut omul poate sa aiba 2 fete ai grija! Dumnezeu cunoaste interiorul sufletului, el cunoaste adacimea gandurilor si intentilor.Asteapta ca dupa toata viata o sa fi cu alesul tau si o sa vrei sa fi singura!

| mmaria a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti acorzi un timp in care sa te gandesti la tine, sa te cunosti, sa-ti dai seama de nevoile tale reale, de ceea ce iti doresti tu cu adevarat si sa elimini ceea ce ti-a fost "predat" pana acum ca ar insemna dragostea. Te sfatuiesc sa nu cauti "iubirea" promovata la TV, ci sa-ti lasi sufletul liber sa-ti sopteasca taina lui. Acorda atentie la ceea ce vine din interiorul tau si incet, incet o sa ti se arate si taina iubirii, croita pe sufletul tau, unica. Dumnezeu sa te insoteasca in aceste regasiri! Toate cele bune!