| Ionelaiaiaiai a întrebat:

As avea o întrebare. Pe data de 4 august mi s-a terminat menstruația iar pe data de 9 am făcut o cu partenerul meu și el a ejaculat în mine eu m-am ridicat foarte repede și a curs jos din vagin, și as vrea sa întreb dacă as putea rămâne însărcinată pentru ca azi trebuia sa îmi vina menstruația și nu mi-a venit, mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca ai putea ramane gravida, fiindca la 5 zile dupa terminarea menstruatie ai putea fii in perioada fertila.
Ridicatul ala repede nu te ajuta cu nimic, ca sperma era deja in vagin, asadar sunt sanse de sarcina.

Fa un test de sarcian DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.
9aug = 21 zile = 30 aug

Deci azi ai putea face un test sa vezi daca esti sau nu gravida, ori poti astepta sa vezi daca iti mai vine ciclul menstrual la inceput de septembrie.

| dullcat a răspuns:

Daca ti-e frica sa nu ramai insarcinata, de ce nu ati folosit protectie? Menstruatia vine regulat? Poti face un test de sarcina dupa ce trec 10-14 zile incepand de azi.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramai gravida. Fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual și vei afla dacă ești sau nu gravida.

| FindMyName a răspuns:

Odată ce a ejaculat în tine, ai șanse mari, indiferent ca a curs jos, acolo un spermatozoid ceva tot a rămas, nu ai cum sa știi sigur ca ti-a curs tot jos.

| DoamnaLalea a răspuns:

Mai bine fa-ti un test de sarcina după 21 de zile de la contactul sexual.
Sunt mari sanse sa fii ramas