| anonim_4396 a întrebat:

As avea și eu nevoie de o părere. De câteva zile am început sa folosesc un vibrator (bagheta), iar tot de atunci am observat ca urina mea miroase diferit. E un miros puternic și destul de neplăcut. Care ar putea fi cauza? Mentionez ca nu am infecție urinara si nici nu am avut contact sexual.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai provocat infectie vaginala.
Va trebuii sa amergi al gineoclog acum sa-ti afca analize si examen citologic ca sa vada ce este cu infectia sta sa-ti dea tratamnetul corect.

| helpforyou a răspuns:

Folosirea unui vibrator poate contribui la schimbarea mirosului urinei, deoarece poate afecta microflora vaginala, ducand la un dezechilibru al acestei microflore, ceea ce poate duce la infectii sau alte probleme de sanatate.

| mira1209 a răspuns (pentru helpforyou):

Buna, mulțumesc. Vreau doar sa clarific un lucru. Este de înțeles in cazul vibratoarelor interioare, ca sa zic asa, dar in cazul de fata, virbratorul respectiv a fost folosit doar in partea exterioara (este genul de aparat de masaj, nu ca cele folosite pentru penetrare); si acestea pot afecta?

| helpforyou a răspuns (pentru mira1209):

Doar daca te-ai iritat prea mult si ai facut o mica infectie.
Totusi tind sa cred ca e din alte cauze.

| mira1209 a răspuns (pentru helpforyou):

Nicio iritație, doar schimbarea mirosului, fără alte simptome.
Mulțumesc!

| helpforyou a răspuns (pentru mira1209):

Cu drag.