| andrey_7062 a întrebat:

As dori sa-mi dati un sfat.
Iubita mea m-a lasat pentru. ca un dusman de-al meu i-a spus ca am inselat-o si ca eu nu o iubesc si ca el m-a vazut cu ochii lui cand ma sarutam cu alta si tot felul de chestii din astea.Cum pot sa-i demonstrez ca nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| mikey a răspuns:

Buna.
Daca ea crede pe dusmanul tau nu pe tine...sorry,nu mai putetii fii iubiti.
Incearca sa-i explici ca aceasta minciuna este inventata de dusmanul tau, vorbeste cu cele mai alese cuvinte, fa tot ce poti pentru. ea, daruiestei un trandafir.Deci,comportate ff bine cu ea si spune-i ca totul e o minciuna. Daca te va iubi cu adevarat nu va crede de dusmanul tau, ci pe tine. Ai grija in tot ceea ce faci.
Multa bafta!happy

13 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Exact cum a spus @pupimik, cel mai bine e sa-i explici ca totul este o inventie, si ca respectivul nu te suporta iar acum baga strambe ca sa va despartiti.
Incearca sa-i demonstrezi ca o iubesti si ca nu ai face nimic ca sa o inseli.
Trebuie sa fii convingator.
Si inca ceva. da-i una in gura lu prostovanu ala.winking

pupimik
| pupimik a răspuns:

Explicandu-i ca daca tine la tine...trebuie sa aiba incredere mai mare in spusele tale decat in cele ale unei persoane care nu te suporta.
Demonstreaza-i ca atunci cand i-a spus dusmanul tau ca erai cu alta... tu erai de fapt in alta parte.
Cere-i o a doua sansa...si comunica tot timpul cu ea...ca sa nu existe momente in care sa nu stie pe unde esti si sa poata fi mintita dupa cum doresc altii

daniela
| daniela a răspuns:

Pai daca are multa incredere in tine poti sa-i explici adevarul dandu-i detalii concrete despre ce ai facut in zilele respective. Daca in schimb are incredere in altii oare mai merita sa fiti impreuna?

| maryana5 a răspuns:

Explica-i ca tipu' e invidios ca ai tu asemenea iubita si logic ca a vrut sa va desparta.winking
xoxoo, mary peace sign

| Puiutz a răspuns:

Buna:*. explica`i k el de fapt e dusmanul tau. si iti vreau doar raul.ca e gelos.si toate alea.demonstreaza`i cat de mult tii la ea. fa`i o supriza placuta. si nu te lasa batut la primul sau al doilea refuz.continua.daca tine la tine.atunci in tine va avea incredere! crede`ma.
Mult succes:*

| georgy_1418 a răspuns:

Inseamna ca iubita ta nu te iubeste si nu are incredere in tine. ea nu are nikio dovada decat cele spuse de acel baiat.ideea e ca nu tea vazut si pana atunci.nu ar trebuie sa reactioneze asa.

| cutache a răspuns:

Daca nu te crede pe cuvant trebuie sa-ti cauti alta iubita!

| Abi_5708 a răspuns:

Pai discuta cu ea, intreab-o in cine are incredere in dusmanul tau sau in tine, spune-i ca respectivu care i-a spus asta a facut-o din invidie, spune-i ca o adori prea tare pentru a o insela si daca nu te crede spune-i dc atunci dusmanul tau nu are si dovezi?

| marya_1942 a răspuns:

Vorebeste cu ea si spune-i ca nu trebuie sa se increada in vorbe, mai ales stiind ca persoana respectiva vrea doar raul.Trebuie doar sa aiba incredere in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrey crede-ma si eu sunt intr-o situatie la fel dupa o relatie de 2 ani crede-ma isi va da seama ca traieste intr-o lume a minciuni si va regreta iti jur eu dar va fi pre tarziu.mult noroc nicu dorca cs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App las-o in ***... iuto si la ala dai o bataie si gata ce ***

| petre1980 a răspuns:

Salut! ai luat in calcul si varianta faptului ca prietena ta sau fosta, are deja pe altcineva? este posibil ca acel dusman sa nici nu existe! ai vorbit cu acest dusman? ia in calcul si faptul ca nu stia cum sa iti spuna incercand sa gaseasca un motiv, iar asta i-a fost mai la indemana! ...nu vreau sa te descurajez, dar calculeaza mai bine momentele in care ea ti-a spus ca nu mai vrea sa fie cu tine! ce ati facut atunci? ce s-a intamplat cu cateva zile in urma, pana sa iti spuna asta? ...ati avut vreo cearta? ce rol are dusmanul acesta in viata ei? Indiferent de raspunsurile pe care le vei gasi la aceste intrebari, sa stii ca ai viata inainte! Mult succes!

| aliquebest98 a răspuns:

Trebuie sa-i demonstrezi cat de mult o iubesti, nu trebuie sa te dai batut...Incearca cat mai bine, dai flori bomboane, invit-o la un film