| ea_3212 a întrebat:

Il iubesc, dar nu stiu cum sa ii demonstrez... dati-mi un sfat, va rooog...

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii increzatoare in fortele proprii, si sa te crezi capabila de a infrunta adevarul cand el iti va spune ca nu simte la fel doar te vede ca o prietena si nu poate fi nimic mai mult.Incearca sa vorbesti cu el sa glumesti si va prinde si el drag sa vorbeasca cu tine si eu stiu sa incerci sa ii spui nu sa ii demonstrezi, cine stie ce va intelege el apoi din demonstratia ta.Incearca sa ii spui mai degraba decat sa ii demonstrezi, sa nu iti fie frica, ca poate o dai in bara, ce tie ti se pare jenant lui i se pare de ras si va zambi, un plus pentru tine, spune-i nu ai nimic de pierdut din asta capeti si experienta si daca primesti ceva pozitiv vei capata si incredere in tine.Salut

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Un sfat sincer ar fi acesta:nu incerca sa demonstrezi! In iubire demonstratia,fie ea ceruta, fie oferita, sugereaza incertitudine.Si nimc nu roade mai mult o relatie decat nesiguranta. Iubiti-va si nu cereti dovezi:bucurati-va cu incredere unul de altul!

| NoChanceForUs a răspuns:

Îi spui în față fluturându-ți genele la el.E farmecu` ăla feminin de care vorbeam, numa` la gay nu funcționește.

| puffika a răspuns:

Da el ti-a aratat tie?
Mi se pare ceva super naspa "sa-i demonstrez ca-l iubesc" daca te-ar iubi si-a da seama.Tu nu trebuie sa-ti fluturi genele si nimic altceva, fii tu insuti si gata.
Daca zice "demonstreaza-mi ca ma iubesti" spune-i big grina tu mi-ai demonstrat mie cerandumi asta?" si gata ii inchizi gura.

| OnnySky a răspuns:

Spuneio,arata-i ce simpti

| meea20070 a răspuns:

Daca lucreaza mergi la serviciu la el daca e la scoala du.te la scoala .s.au oriunde unde sti ca el merge des scoala.te dimineata tare ia.ti un spray si scrie pe asfalt pe gard pe trotuar pe unde sti ca merge 3 4 locuri mare vizibil cu vopsea TE IUBESC "romeo""daca vine si te strange in brate pai e bine venit daca nu iti vei da seama ciao

| TrollWarlord a răspuns:

Spune-i ce simti