| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu un sfat. Am fost cu prietenul meu timp de un an impreuna, dupa care m-am despartit de el 2 ani, ne-am impacat si dupa 7 luni iar ne-am despartit 2 luni(mai degraba o pauza) si acum iar sunt cu el, avem aproape un an. Parintii mei nu au fost in primul an de acord cu relatia noastra dar acum s-au calmat si il accepta. Recent nu am mai suportat ca sa se bage mama lui intre noi, in 95% din intalnirile noastre, mama lui a fost prezenta, nu am mai acceptat lucrul asta pentru ca am obesrvat ca il schimba, cand ne certam imi zicea mereu ca "imi iau drepturi de nevasta" ( vorbe pe care mi le-a spus maicasa). La nervi l-am pus pe prietenul meu sa aleaga dintre relatia cu mine si dintre relatia cu ea (stiu ca nu am procedat bine). Acum femeia a innebunit, imi trimite mesaje si ma face in toate felurile, imi trimite mesaje cu un vocabular exagerat de urat, unde ma ameninta ca vine la mama la usa sa faca scandal. Ce as putea eu sa fac in aceasta situatie? (Eu am 20, iar el 22)

12 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Buna seara. happy
Ce vreau sa-ti spun.
Este exagerat ce face, ai dreptate, dar totusi aveti impreuna o varsta in care sunteti deja maturi, ar trebui sa va mutati impreuna.
Ce-ai gresit tu este ca l-ai pus sa aleaga intre tine si mama lui, ceea ce este de neacceptat.
In fapt, discuta cu el, si fa o intalnire cu mama lui sa rezolvati problema.
Procedeaza astfel:
Vorbesti cu ea, ii spui ca nu mai aveti 15 ani sa va copilariti atat, si cam asta e
Si eu am patit problema asta cu fostul meu iubit, dar nu s-a mai putut, era 'sub fusta mamei' mereu.
Nu sta asa! implica-te, fa-o sa inteleaga ca sunteti majori si va iubiti.

te pup

| neutrino a răspuns:

Chiar daca tu nu esti de acord, dar sa stii ca ai actionat ca si o mare doamna. Las-o sa vina la usa cu scandal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este prima data cand am un astfel de scandal, am mai patit-o o data, unde s-a rezultat in al da pe fiul ei afara (pe prietenul meu) si asta nu foarte demult, la care scandal incepuse din faptul ca nu l-am lasat pe fiul ei acasa sa o ajute sa faca curat si am vrut sa ma intalnesc cu el ( eu habar nu aveam ca ea s-a gandit sa faca curat) unde iar s-a rezultat cuvinte urate adresate la adresa mea unde imi reprosa faptul ca i-am stricat concediu cu fiul ei, si asta in urma cam cu 3 luni, dar am zis totusi sa discutat cu ea ulterior, dar din cate se vede scandalul a reinceput cu injurii atat la adresa mea cat si a familiei mele (mi-a facut familia alcoolica, roasta si de mahala, l-a facut pe tata umflat) iar mie mi-a pus capac. De mine putea sa zice orice, dar in moment ce s-a legat de familia mea, a intrecut orice limita de decenta. Acum scandalul a pornit de la ce v-am povestit mai sus, si am zis sa aplanez un pic discutia si i-am trimis niste mesaje in care i-am spus ca nu a procedat corect cand l-a dat pe prietenul meu afara din casa pentru ca el nu a vea nevoie de asta, deoarece mai are cateva zile pana sa isi dea licenta, i-am vorbit extrem de frumos, si mereu cu dvs, iar ea mi-a trimis ca raspuns toate aceste injurii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si i-am cerut scuze atat lui cat si ei(atunci cand i-am trimis sms-urile, ca prietenul meu i-a comunicat doamnei ca l-am pus sa aleaga dintre mine si ea) si ea acum crede ca el a ales din moment ce sa vede cu mine. Dar eu i-am cerut scuze si i-am explicat ca intentia mea a fost alta, si altceva am vrut sa ii zic cand l-am pus sa aleaga, si a inteles, m-a iertat.

| Vektor a răspuns:

laughing) omg...

va fi greu in relatia voastra, pentru ca el este baiatu' lu mamica laughing

mai bine da-i pace si lasa-l cu ma-sa..mai bine singura decat cu'n prost langa tine smug

| Craciun_Eduard_1992 a răspuns (pentru Vektor):

Prietenas, noi doi trebuie sa ne intalnim big grin

| Vektor a răspuns (pentru Craciun_Eduard_1992):

Si tu acu'... daca ea nu a dat asa multe detalii, iar ce a dat a fost numa' din prima ei.ne dam si noi cu parerea happy poate asa castigam si noi tricoul ala tpu..ca tare de mult il vreau, dar nu am loc de altii big grin

| jamal000 a răspuns:

Sa ai o discutie cu ai tai si sa vorbesti deschis cu ei mai ales daca sunt intelegatori pentru a nu avea o surpriza cu mama lui.

| SpookyKid a răspuns:

In primul rand nu ce zice mama lui conteaza acum cel mai mult, cereti scuze fata de el ca ai facut sa aleaga pentru ca chiar si sa zicem ca se va certa cu mama lui si ar alege sa fie in continuare impreuna cu tine nu i-ar fi la fel daca tu l-ai pus sa faca acea alegere, pana la urma toata situatia o sa vezi ca va fi lamurita

| Nick9401 a răspuns:

In acesta situatie cred ca ca el e un pampalau, deoarece la virsta acesta toate aceste probleme ar trebui sa l-e rezolve singur fara maicasa.

| Craciun_Eduard_1992 a răspuns:

Si raspunsul meu este pentru toata lumea sa citeasca eu sunt baiatul in cauza, fata a uitat sa mentioneze, ca la 20 de ani nu are voie sa stea mai tarziu de 22 afara, fata a uitat sa mentioneze ca de cat timp suntem impreuna nu am schimbat mai mult de 4 vorbe cu parintii ei, fata a uitat sa mentioneze ca mi-a zis sa o *** pe maicamea daca tot atat sunt cu ea, si tot scandalul a inceput ca am zis ca merg cu ea la un film obosit apoi am zis ca numai merg pentru ca era ziua mamei mele,. fata a uitat sa mentioneze ca m-am rugat 1 an intreg de ea sa mearga la ginecolog ca ai vine ciclu cate o luna si numai scapa de el, fata a uitat sa mentioneze ca mama mea i-a fost extrem de apropiata, fata a uitat sa mentioneze ca mi-a zis sa ma mut singur in gazda ca ea imi va fi nevasta, si se va muta si ea cu mine dar nu acum dupa un, an, Ia sa va aud acum, si tu fata buna si cuminte, faci public asta pe internet ca sa imi arate mie prieteni, fata mea, pentru asta ai scazut maxim in ochii mei

| Craciun_Eduard_1992 a răspuns:

Tu iti spui ofurile aici? In preajma unor straini, si culmea e ca multi nu ti-au dat dreptate, dar sunt curios, daca ar stii toata povestea cat ti-ar da dreaptate, slab foarte slab Andreea. Pentru toti curiosii care vor sa stie tot ce si cum, ca se pare ca "nevasta mea " nu are nici o problema in a vi le spune// ma gasiti pe eduard.craciun92@yahoo.com, va zic eu de toate sa va delectati, in privinta problemei